Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki csak a terhességet akarja, de a gyereket igazából nem?

Figyelt kérdés
Tudom elég fura kérdés. Testvérem nemrég szülte meg a második gyerekét egy nagyon rossz házasságba nagyon rossz anyagi körülmények közé, apuka egyáltalán nem foglalkozik a gyerekekkel és megmondta neki, hogy nem is fog. Válást is felmerült. Azonban a testvérem ezek ellenére is szült még egy gyereket. Az elsővel sem foglalkozott ő sem úgy ahogyan kellene (nem adott neki enni, nem játszanak vele, nem foglalkoznak vele semmilyen formában, csak a szüleinkre van folyamatosan lőcsölve) és ahogy megszületett a második, az sem érdekli. Nem veszik fel, ha sír, feji a tejet, mert nem szoptatja, édesapám eteti 2 óránként. Viszont a terhességi állapotról úgy áradozott, hogy ő azt annyira imádja, hogy nagyon szeretne harmadszorra is terhes lenni. Létezik ilyen, hogy a terhességet valaki szereti, de a gyereket már nem?! Én nekem egy gyermekem van. Szerettem terhesnek lenni, de annyira azért nem, hogy vállaljak még úgy egyet, hogy közben egyáltalán nem aktuális.

ma 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az róla szól, azért. Biztos vannak ilyenek, akiknek kell a rivaldafény de a produktum már mellékes.
ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez jutott eszembe, bar lehet ez mar valami klinikai eset. Annyira onzo, hogy csak magara gondol es elvezi a terhesseggel jaro valamilyen fele-fajta kituntetett figyelmet.
ma 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Én nem szerettem terhes lenni de eltudok képzelni olyat, hogy annyira figyelem és szeretet hiányos valaki ( ez már pszichológia betegség) hogy ugy érzi ilyenkor igy kapja meg azt a figyelmet és törődést amire vágyik aztán mikor megszül utána már mindenki a babával foglalkozik szóval az már nem jó.
ma 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Édesapám kamerán mutatta videóchaten, hogy sírva hagyta ott a testvérem a babát és elment csavarogni órákra amíg apuka dolgozik. A szívem összeszorult, olyan keservesen sírt, kereste az anyját. Csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy valaki esetleg hallott vagy látott e már ilyet. A testvérem 2 gyereket szült a nagyszülőknek tulajdonképpen, de a terhességről úgy beszélt, mintha valami földöntúli csoda lenne és a világ leggyönyörűbb 9 hónapja. Én szerencsés vagyok, mert jó és könnyű terhességem volt. Szép időszak. De nekünk most anyagilag nem férne bele még egy gyerek és a bizonytalanra nem merünk vállalni a férjemmel. Nekem ez a dolog olyan megfoghatatlan. De lehet igazatok van és ez róla szól, nem is a gyerekekről.
ma 14:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy róla szól. Nagyon érdekes egyébként, nem hallottam még ilyenről.
ma 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudok mondani, amit elöttem leírtak. De ez szerintem sem egy normális állapot már. Nem depressziós amúgy? Mert alapjáraton mégha nehéz is, meg valaki nem szereti a kisbabás időszakot (nekem sem volt épp a kedvencem a folyamatos kelés, sírás, hasfájós baba stb) azért ilyen szinten elhanyagolni nem szokták a babát, csak ha komoly baj van (pl: depresszió, más pszichés gondok). Az, amikor terhes egyrészt róla szól, másrészt a vizsgálatokra járáson kívül semmi dolog nincs még a babával, őt kímélik, "körbeugrálják". Szülés után meg a hormonok is tudnak cifra dolgokat, na meg ugye utána már sok családban az anyáról nem érdeklődnek, mindenkit a baba izgat (ami teljesen érthető, de tud dobni a meglévő gondokra az, ha mindig mindenkit csak a baba érdekel, tőle azt sem kérdezik, ő hogy van. Egy depresszióban is ez nagyot tud rontani az amúgy is rossz helyzeten)
ma 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 babyboom567 ***** válasza:

Hú hát én apádék helyébe komoly ultimátumokat adnék.

-Elmegy azonnal kivizsgáltatni magát,hogy van e szülés utáni depressziója.

-Ha erre nem hajlandó,akkor biztos nincs neki, és tudatosan veszélyezteti a gyereket.

-Ha velem laknának,lehetne elköltözni,egy zsemlét nem vennék neki az hótziher(lehet lepontozni)

-És mindenképpen elmennék a gyámügyre,hogy nagyszülőként milyen lehetőseink vannak a gyerekekkel kapcsolatban(családba fogadás vagy hasonlók).Egészen biztosan nem tartanék el családostól egy ilyen nőt, akkor sem ha a gyerekem.

-Ha apádék nem állnak a sarkukra valamennyire,lesz harmadik gyerek is.

-És nem tudom hogy a picibaba mennyi idős, de az ő örökbeadásán is simán el kellene gondolkozni.

-A tesódnak béranyának kellene lennie, ha imád terhesnek lenni.De amit most csinál,az kics...eszés a szüleivel és a saját gyerekeivel.Undorító.

ma 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!