Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok gyereket, terhessé...

Vállalnátok gyereket, terhességet, annak tudatában 25% az esély arra, hogy örökölheti a saját (anya) betegségeteket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem megoldást, vagy kész forgatókönyvet várok senkitől. Van egy véleményem, hozzáállásom a témához, viszont érdekelne több ember véleménye és nézőpontja a témában.


A betegség egy fejlődési rendellenesség, ami az arc-fej középső részét érinti. A fül fejlődése visszamaradottabb, így rossz hallással, hallókészülék használatával jár. Súlyosabb esetben orr, száj állkapocs fejlődésis eltérések is lehetségesek.(Treacher Collins szindróma)


A nőnél enyhe formában jelentkezett, hallokészüléket visel, de teljes életet él. Jó családi kapcsolatai, házassága van, kiváló munkahelye, diplomás, nyelvet beszél stb. A férj egészséges, részéről nincsenek hozott betegségek.


A terhesség viszonylag késői (18-24hét) szakaszában lehet csak megállapítani érintett-e a magzat, illetve szülés előtti hetekig nem állapítható meg mekkora mértékű lesz az elváltozás pontosan.

Ennek 25% körüli az esélye.

Így vállalnátok-e hagyományos úton babát? Ha mégis kiderül a terhesség során, hogy beteg lesz elvetetnétek-e adott esetben és állalnátok, hogy ugyanolyan vagy nehezebb életutat kellene bejárnia, mint magatoknak. Vagy meg sem adnátok a kis életnek az esélyt, amit ti megkaptatok.


Esetleg már elsőre mesterséges módon más női petrsejtes donációs babát vállalnátok csak a párotokkal?



jún. 27. 09:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindenképp megtartanám
Igen, ha beteg elvetetném (többször próbálkoznék)
Igen egyszer próbálnám, ha beteg elvetetném
Igen egyszer próbálnám, ha beteg elvetetném, donációba fognék
Nem, rögtön csak donációval próbálkoznék
Nem, egyáltalán nem vállalnék babát
Nem, örökbefogadnék
41 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Petesejt donorral valanam.
jún. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudják lombiknál szűrni a betegséget?
jún. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Nem szívesen aggódnám végig a terhességet, hogy most a 25%ba vagy a 75%ba esik a babám, egyébként meg aki arra szavaz, hogy elvetetné aztán addig próbálkozna amíg nem lesz egészséges még tuti nem élt át késői terhesség megszakítást. 20 hetesen már meg kell szülni azt a babát annak tudatában, hogy nem fog életben maradni, hát én nem tudom ezt hogy tudnám feldolgozni. Így is az egyik legnagyobb félelmem az volt, hogy valami baja lesz a babámnak, annak ellenére, hogy egyikünknek sincs semmi örökölhető betegsége. Én a helyedben inkább a petesejt donort választanám megoldásnak
jún. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%

Ezer és egy másik olyan betegsége is lehet, ami nem örökletes. Adott esetben a születésig sem derül ki, csak évekkel később. A cukorbetegségtől az ételallergiákon át az autizmusig. Ha mindentől félünk, ill. csak tök egészséges gyereket tudnánk elfogadni, akkor nem is érdemes belefogni. Itt az egyetlen életmód-korlátozó tényező a rossz hallás, a hallókészülék viselése. Amivel te is együtt tudsz élni, kérdező, és ettől még boldog családi életed van.

Szóval engem nem tartana ez vissza.

jún. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
4es azért az ételallergiát ne hasonlítsuk már egy genetikai rendellenességhez, ráadásul ahogy írja a kérdező nála enyhe formában jelentkezett, lehet a gyereke élete végéig ellátást igényelne
jún. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Most gyorsan rákerestem, mert nem értettem, hogy lett 25% a valószínűség. Mert ha dominánsan öröklődik, 50%, ha recesszíven, akkor meg a férjnek is hordoznia kell pont azt a hibás gént (ennek kicsi a valószínűsége, de ha igen, akkor lesz 25%). Azt írták, hogy érintett géntől függően domináns vagy recesszív az öröklődése. Nem tudom, hol tart a kérdésben szereplő hölgy, de mindenképpen megnézném, hogy nála melyik gén érintett. Ha a dominánsan öröklődő, akkor valószínűleg nem próbálkoznék saját petesejtből gyerekkel (az más történet, hogy ha becsúszna, nem tudnám elvetetni). Ha recesszíven öröklődő gén a ludas, akkor megnézném a leendő apát is, hogy hordozza-e esetleg. Ha igen, átbeszélném vele, hogy próbálkozzunk-e petesejt vagy hímivarsejt donációval. Ha nem hordozza, akkor hajrá!

Nekem az is fura, hogy csak késői szakaszban lehet megállapítani, hogy egyáltalán érintett-e a magzat (az logikus, hogy a rendellenesség mértékét még nem tudják megállapítani). Ha már lehetséges chorionbiopszia, akkor elvileg erre is lehetséges szűrni, még akkor is, ha a prena stb. tesztekben nincs benne.

jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%
Elsokorbe megprobalnam termeszetes uton es 18 hetesen ott lennek a genetikain hogy kideruljon az e vagy sem. Majd utana atgondolnam szuksegunk van e egy serult gyermekre, tudjuk e az erzelmi es anyagi terheit viselni. Ha idobe elmesz a genetikai vizsgalatra akkor ott el is dol hogy van e baj vagy sem es meg el lehet vetetni. Egy hallas problema is komoly terheket okoz a csaladnak de azzal meg elni lehet.. de ha a fulet az orrat az arcat erinti lehet hogy eselye se lesz normalis eletre mert csunyan hangzik de torz lesz :/ de amit irtak elottem hogy egy donor petesejt nagyszeru megoldas lehet. Mi is jartunk meddosegibe es megbezseltuk hogy ha a paromnal talalnak problemat akkor nekem nem kell donor.. akkor orokbefogadunk :) mai vilagban sok lehetoseg adodik mar csak elni kell veluk :). De a legfontosabb hogy nem szabad onzonek lenni csupan azert mert Te gyermeket szeretnel..
jún. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
A drága genetikai tesztek se mutatják ki korábban?
jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
Ha van rá mód, akkor vizsgáljátok ki magatokat, mert lehetséges hogy el lehet dönteni, hogy öröklődik-e. Van ilyen hogy genetikai tanácsadás, ahol ezt meg lehet beszélni szakemberrel. Ha ezen már túl vagytok, akkor nem tudom mit mondjak. Szerintem én megpróbálnám.
jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Anyai vérteszt nem mutatja ki?
jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!