Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok gyereket, terhessé...

Vállalnátok gyereket, terhességet, annak tudatában 25% az esély arra, hogy örökölheti a saját (anya) betegségeteket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem megoldást, vagy kész forgatókönyvet várok senkitől. Van egy véleményem, hozzáállásom a témához, viszont érdekelne több ember véleménye és nézőpontja a témában.


A betegség egy fejlődési rendellenesség, ami az arc-fej középső részét érinti. A fül fejlődése visszamaradottabb, így rossz hallással, hallókészülék használatával jár. Súlyosabb esetben orr, száj állkapocs fejlődésis eltérések is lehetségesek.(Treacher Collins szindróma)


A nőnél enyhe formában jelentkezett, hallokészüléket visel, de teljes életet él. Jó családi kapcsolatai, házassága van, kiváló munkahelye, diplomás, nyelvet beszél stb. A férj egészséges, részéről nincsenek hozott betegségek.


A terhesség viszonylag késői (18-24hét) szakaszában lehet csak megállapítani érintett-e a magzat, illetve szülés előtti hetekig nem állapítható meg mekkora mértékű lesz az elváltozás pontosan.

Ennek 25% körüli az esélye.

Így vállalnátok-e hagyományos úton babát? Ha mégis kiderül a terhesség során, hogy beteg lesz elvetetnétek-e adott esetben és állalnátok, hogy ugyanolyan vagy nehezebb életutat kellene bejárnia, mint magatoknak. Vagy meg sem adnátok a kis életnek az esélyt, amit ti megkaptatok.


Esetleg már elsőre mesterséges módon más női petrsejtes donációs babát vállalnátok csak a párotokkal?



jún. 27. 09:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
10 vagyok a Nipt tesztekre gondoltam?
jún. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Vagy meg sem adnátok a kis életnek az esélyt, amit ti megkaptatok."


Az én anyám/apám is fejlődési rendellenességgel született és előre tudta, hogy majd én orokolhetem?

jún. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy nagyon ritka genetikailag rendellenesség van a családban, ez "csak" rosszabb hallással jár, ami hallókészülék viseléssel jár, semmi egyébbel. Így én be mertem vállalni, mert az életminőséget senkinél sem befolyásolta. Ha ennél nagyobb dologgal járna nem merném. Vagy lombikkal, ahol meg tudják állapítani örökli e a baba, vagy petesejt donációval. Mindenképpen az én gyerekem még akkor is ha a dns-e nem az. Elvetetni a 20. Héten hát nagy bátorságra vall. Volt egy anyuka tiktokon aki szintén valami genetikai rendellenességet hordozott, ott is 25% volt az esélye, hogy örökíti a betegséget. 3ból 3 megkapta. Nem merném.
jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
42%

Nem vállalék így gyereket. a T.C. azért egy elég komoly rendellenesség, láttam már ilyet, aki nem tudja hogy néz ki egy ilyen gyerek, nézzen utána. Megkeseríteném a gyerek egész életét. a társadalom kevesebbért is képes nagyon durván kirekeszteni az embert, nem hogy így, szóval nem lennék képes rá.

Nálam a petesejt donor sem jönne szóba, hiszen az nem is az én gyerekem lenne. Nem vállalnám.

jún. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyának ilyen betegsége van, akkor az utód 50%-ban örökölheti, nem pedig 25-ben (dominánsan öröklődik).

Nem vállalnék így gyereket. Olyan súlyosságú is lehet a betegség, hogy konkrétan nem lesz arca… mint a TLC-n az egyik dokuban szereplő Juliana Wetmore…

jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én elsőre azt hittem valami nevetséges apróság, ahogy leírtad, de anyám, a googles képeken nagyon durván torzak szegények, mintha összepréselték volna a fejüket oldalról és szétnyomódtak volna.


Biztos nem vállalnám, egyszer próbálkoznék és elvetetném. Elhiszem, hogy borzalmas élmény, ezért nem próbálnám másodszor. Inkább örökbefogadnék, mint a donáció, nehogy megkattanjak a terhesség alatt, hogy nem az én gyerekem növekszik bennem. Bár kitudja.. megfelelő oartnerrel talán szóba is kerülhetne.

jún. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell mindenkinek gyereket vállalni és el kell tudni fogadni ezt. Nekem nincsen ilyen nagy genetikai problémám, csak kisebb dolgokból, de azokból sok. Semmiképp nem örökítette tovább, nem akarok kiszúrni a gyerekemmel. Jó lenne, ha többen belátás ezt még időben, kevesebb sérült ember lenne.
jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ilyenkor a legtisztább út az örökbefogadás..Eleve nem tudhatod előre, hogy hogyan fogod viselni, hogyha beteg a gyermeked, vagy például mi lesz, ha van egy súlyos beteg, és utána egy egészséges gyereked. Olyan sok itt az ismeretlen, hogy én nem vágnék bele, vagy lemondanék a gyerekről, vagy örökbefogadás. De én azt hogy egy előre tudhatóan súlyos beteg gyereket hozunk a világra, önzőségnek tartom, nem a gyerek kéri, hogy megszülethessen.
jún. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Meg ha a nőnek a leírás szerint boldog kiegyensúlyozott élete van, mert ő szerencsésen járt ezzel a betegséggel, akkor csak mégnagyobb áldozat lesz mindent feláldozva, óriási anyagi és lelki teherrel egy tartós beteg gyereket élete végéig gondozni, ha ő a kevésbbé szerencsések közé fog tartozni...
jún. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!