Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van rá esély, hogy egyéni...

Van rá esély, hogy egyéni munkarendben kezdje az iskolát?

Figyelt kérdés

Kislányom áprilisban lesz 6 éves, szeptemberben még marad egy évet óvodába.

Szelektív mutizmus a diagnózisa ,idegenekkel nem kommunikál, nagyon nagyon sok idő kell neki hogy valakinek igen-nemet válaszoljon, nem eszik, nem iszik, nem játszik gyerekekkel óvodában csak az óvónővel társast, vagy hasonlókat.

A gyerekpszichiáter múltkor azzal "ijesztgetett " ,hogy lehet speciális iskola kell majd. De mondta és tudjuk is, hogy az értelmével semmi gond, itthon nagyon eleven, egész nap be nem áll a szája típusú kisgyerek, de nem családi közegben ellentétje ennek. A gyógypedagóus is azt mondta, hogy nem szegregált iskola való neki, hanem integrált kellene majd . Ha a megyei szakértői bizottsághoz kerülünk, figyelembe veszik az én, és pl a gyógypedagógus véleményét? Miszerint semmiképp nem szeretném speciális iskolába iratni, egyébként sincs a környékünkön. Ha kap elég időt, akkor nagyon jól teljesít, ezért van rá esély hogy első osztályban egyéni munkarendben járjon? Ilyenkor fogadni mellett pedagógust aki el jön házhoz?


2023. ápr. 3. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Figyelmébe veszik, de a leirtak alapján nagy szívás lenne neki a normalis általános iskola, az egyéni munkarend meg nem vinné előre semennyire.
2023. ápr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Az egyéni munkarendet nem tudom, de nem gondolom jó ötletnek, hogy pont az írás, olvasást ne normál munkarendben tanulja. Nem minden speciális iskolába hülyék járnak. Az én lányom beszedjavitó iskolába megy és oda nem is mehet senki normál iq alatt. Szerintem a lányodnak is ilyen iskola kellene. Különben nagyon rossz lesz neki az iskolában és a tanitonak is. 20-30 gyerek egy osztályban, senki nem fog vele külön foglalkozni. Persze ha nincs nálatok ilyen logopédiai iskola, akkor nem tudsz mit tenni. Egyébként ertelmi fogyatékos, vagy autista iskolába nem is mehet, mert nem az. Úgyhogy nem tudom mit értettek speciális iskola alatt. Ha a normálba megy, akkor keress egy kis létszámú osztályt, jófej tanitoval. Falvakban van olyan, ahol kevés gyerek van.
2023. ápr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg logopédiai osztály? Olyan indul normál iskolában is. Kérdezz utána, hátha az van elérhető közelségben.
2023. ápr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Faluban lakunk, itt nincs sajnos
2023. ápr. 3. 13:38
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Falu az jó. Én, ha nem lenne nálunk logopédiai iskola, a környező falvak valamelyikébe jaratnam. Normálisabb a suli falun, nem hajtják őket, kevesebb gyerek van.
2023. ápr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
58%
Igen, ha kérvényezítek.
2023. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha falu, akkor az a kérdés, hogy ahova járhatna suli, ott mekkorák az osztályok. Ha lehet, akkor most érdeklődj már az iskolában, hogy ki lesz az elsős tanító, mikor a lányodnak esedékes lesz, és ha lehet, beszélj vele a dologról. Az ő hozzáállásán, személyiségén sok múlhat. Kérdezz rá mindenképp, hogy hány fősek szoktak lenni az első osztályok arrafelé.
2023. ápr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Az otthoni képzés a legjobb, iskolában vagy speciális iskolában ha folyamatosan szekálnák és tartós stressz érné az egy életen át kiható maradandó nyomot hagy az idegrendszerén. Ha emiatt depressziós lesz, pszichiáterhez kerül egy gerinctelen gyógyszerlobbi bérenc kígyó mindegyik. Ha sokat hiányzik, nagyon utál menni minden reggel fel se akar kelni vegyétek ki és otthoni képzés. Én antidepresszánst szedtem középiskolában maradandóan úgy letompított hogy a dolgoknak már nem tudtam utána többé úgy örülni mint régen. Ezek azok az orvosok akik nem segítenek hanem a problémákat tovább súlyosbítják.
2023. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!