Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanító képzést (munka mellett)...

Tanító képzést (munka mellett) sikerülhet elvégezni? Levelezőn értelemszerűen (ebből esti munkarend úgy látom egyáltalán nincs sajnos). Akik most jártok tanítóira (vagy az elmúlt években diplomáztatok) vajon sikerülhet? A lentieket figyelembe véve?

Figyelt kérdés

Azért emeltem ki kifejezetten a "munka melletti" elvégezhetőséget, mert bár nem szellemi munkát végzek (ez előny, hogy így csak a szak tananyagaira kell koncentrálni fejben, ugyanakkor), ezt a munkát is el kell végezni. Vagyis idő nem túl sok marad, és azt olvasom mostanában, hogy a tanítói nem egy könnyű szak (nagyon megkövetelik például az irodalmi anyagok memorizálását, és középiskolaitól is magasabb szintű matematikát kérnek, masszív anyag a fejlődéslélektan, illetve még húzós lehet a pszichológia is).


Vagyis az idő. Főképp inkább ez. Kisebb részben pedig az évközi erős követelmények (mely mellett a koncentráció/motiváció sem a régi már, mint ahogy az tízen-huszonévesként volt).



2023. márc. 6. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem tudok neked érdemben válaszolni,mert már rég tanultam,és nappalin.

Jól tudod nem könnyű! Levelezőn még nehezebb szerintem munka mellett. És szakosodni is kell, levelezőn nem tudom hogy van, de ha ugyanúgy, akkor az ének-zene szakosodottakat nem irigylem, mert nappalin kötelező volt az énekkar ami majd 6-ig tartott,és fellépések is voltak,magyarán szombatok és a diploma munka mellé még egy karvezénylés vizsgát is kellett tenni.


Ha még egyéb szakot is beválasztasz mellé hogy néprajz, néptánc ha van ilyen akkor még neccesebb.


Az idő és az időhiány ami leginkább neccessé teszi. Azért sok minden kell ehhez, hogy az ember bírja, fizikum is többek között és jó stressztűrő képesség, de első körben óriási elhivatottság. Gyakorló tanítások sem olyan nyugis, ott készülni, letanítani, utána kielemezni mindegyikét egytől egyig, mert nem csak a vezető tanító elemez, hanem mindenki a másikat egyesével pro és kontra. Az otthoni gyakorlat is odafigyelést igényel,mivel teljesen más mint a fősulis gyakorló tanítások

mivel ott a gyerekek már alapból hozzá vannak szokva hogy kb. 6 tanító beül hozzájuk, míg az egyik tanítja őket a tanáruk jelenlétében.


Nagyon nehéz szakma, órán kívül óraterveket írni, applikációkat készíteni,és tanmenet írását is megtanulni, gyerekek között gyors reakció idő,megfelelő konfliktus oldás a tanításon kívül az étkeztetésre is odafigyelni meg a biztonságukra , felzárkóztatásukra, és lehetne sorolni nem mindenkinek való ez a szakma.

És vannak tényleg nehéz tárgyak nem csak a pszihológia, hanem egyszerre minden, a tanároknál akik csak egy tárgyra szakosodnak, azoknak is nagyon nehéz,én nem különböztetném meg a tanár vagy a tanító szakosokat. Pl. tesin volt úszás vizsgánk is,meg úszás óránk, a testnevelés megfelelő tanítása sem egyszerű. Pl. lelkileg pszihológiából is vannak amiket nem biztos hogy el tudsz olvasni majd ajánlott irodalomként lelkileg pl. nekem a gyermekek története volt ilyen címszóval őskortól napjainkig a pszihológia tanáromnak jeleztem,hogy én megpróbáltam elolvasni de csak a 60-ik oldalig sikerült, mert nem bírtam azokat a borzalmakat amiket olvastam. Megértette. Mondta is hogy nehéz olvasmány.


Szóval nappalin nem egyszerű, levelezőn meg szerintem még úgy se.

2023. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem iskolafüggő is.

Ha minden tervek szerint alakul, én hamarosan diplomázok levelezőn.

Majd 15 év után estem neki újra a tanulásnak, és élveztem minden percét. Feltöltött, kikapcsolt, imádtam.

levelezőn némileg egyszerűbb, az oktatók is tisztában vannak vele, hogy az ember tanul, így sokan elnézik a hiányzást, gyakorlat is kevesebb van és nem feltétlen gyakorló iskolában (ennek amennyire sok előnye van, annyi hátránya is). Azonban idővel egyre nehezebb a sok gyakorlatot a munkával összeegyeztetni, az összefüggőt meg kvázi lehetetlen :/

Mindemellett egyszer sem éreztem, hogy jujj, de beleszakadnék a tanulásba.


Ha konkrétumra is kíváncsi vagy, nyugodtan írj.

2023. márc. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Most végzem levelezőn a tanító szakot, harmadéves vagyok. Félévente 5 alkalommal kell péntek-szombat ott lenni ezen az egyetemen.

El lehet végezni kb. ez első két évet másfajta munka mellett. De arra készülj, hogy az iskolai gyakorlatokat el kell végezned, még akkor is, és magadnak kell gyakorlati helyet keresned. Ezt általában minden helyi általános iskola vállalja, kivéve, ha nagyon elit a hely. A gyakorlati helyet mindenképpen még beiratkozás előtt keresd fel személyesen, és beszélj velük, hogy tudnak-e fogadni.

A harmadik és negyedik évben, már annyi gyakorlat van, hogy érdemes elhelyezkedni iskolában vagy asszisztensként (ez 40 óra hetente), vagy külön engedéllyel napközisként (ez heti 24-26 óra bentlét a gyerekek között, de 40 órának számít), ha megvannak a szigorlataid pszichológiából és pedagógiából. Így a suliban, miközben dolgozol, tudsz hospitálni, a bemutató óráidat már szokták engedni. Egyébként pedagógusként való korábbi elhelyezkedés felkészít az anyagi vonzataira is a szakmának.

Ha kitartóan készülsz, már év közben is, akkor nem lesz gondod a vizsgákkal. A szigorlatok nehezebbek, de Mi pl.: együtt vizsgázunk a nappalisokkal, és én azt látom, hogy sokkal felkészültebbek vagyunk így, idősebben.

Egyébként idén már nem tudnál jelentkezni, mert van egy alap alkalmassági vizsga kb. ilyentájt, ami éneklésből, meseolvasásból és tornagyakorlatokból áll.

2023. márc. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
heti 24-26 óra? Azt hol, hogyan érted el? Diploma nélkül heti max 14 órában engedélyezi a tankerület. A napközi nincs is több ennél igazából, tehát a teljes munkaidőhöz még kell, hogy kapjon az ember órákat is. Nálunk ez nem megy, max szívességből, esetleg helyettesítésként, de csak "felügyelet"-ként.
2023. márc. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tankerület függő. Általában felveszik az embert asszisztensnek 40 órában, és a valóságban napközizel, meg tartod a szakos óráidat az igazgató és a tankerület tudtával. Még mindig korrektebb, mint amikor megbízásival, külsős SZAKOS tanárnak alkalmaznak valakit sima érettségivel évekig. (Mert ilyen is van hiányszakokból...) Ha egy suli honlapján nem tüntetik fel az óraadók végzettségét, akkor nagy valószínűség szerint nincs is nekik...
2023. júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!