Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tanítod felelősségválla...

Hogyan tanítod felelősségvállalásra a gyereked?

Figyelt kérdés

Hogyha nem érzi, mik az ő dolgai, tennivalói, ezek hiánya a saját felelőssége és téged hibáztat, veled csináltatja meg a saját dolgait és el is várja tőled(szid, ha nem csinálod), illetve folyamatosan elégedetlen az amúgy bőven átlag feletti helyzetével(ruhák, holmik, segítség, amit kap).


Tisztálkodás, bepakolás, számontartás. Negyedikes és rohadtul elegem van belőle ma reggel. Leül és nem csinál semmit, nem érdekli, hogy telik az idő. Ledirigálom, akkor sem mozdul mindig és közben bosszankodik. Nem tudja milyen órái lesznek, pedig naptárba, általam írt órarendbe és saját órarendbe is le van írva. Nem csinál semmit magától, sírva kiabál, ha nem tud fésülködni, mert 9 fésűből 6ot elvesztett valahol, nekem kell megmondani, hol a 7. Azzal sírva kiabál, hogy nem tud fésülködni, megfésülöm, erre utál, mert közben mondom hogy magának kellene megcsinálnia. Nagyon elegem van.


ma 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Erőszakmentes nevelés vagy pozitív fegyelmezés online szülő tréningek valamelyikét ajánlom. Illetve a Beszélj úgy hogy érdekelje. Hallgass úgy, hogy elmondja című (zöld) könyvet.

Az előbbiek időhatékonyabb, önszántább megoldás, viszont egy könyvhöz képest drágább. A másodikat meg hát el kell olvasni, amire nem mindenkinek van ideje. Döntsd el! Mindenesetre szerezz új kommunikációs és gyereknevelési eszközöket, mert az tűnik ki a kérdésedből, hogy nincsenek (jó) eszközeid. Így csak egyre mélyülni fog a szakadék köztetek.

ma 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Nevelni kellett volna normálisan nem a 2345.kerdest írni róla.

Már sokan tanacsolták neked, hogy ne a gyerekedet szidd a kérdésekben, hanem menj el egy jó pszichológushoz, mert kezdesz megbolondulni.

A gyereket meg most kezd el nevelni, bár ha már 9 éves akkor nehéz lesz.

ma 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már majdnem 11.


Gondolod eddig nem tettem? Hiába mondom, nem érzi, hogy a saját felelőssége valami. Akkor sem, ha hagyom vele elbukni sokszor, nem csinálja, de nem tudom tovább húzni, be kell érnie az iskolába felöltözve, ápoltan a cuccaival, különben engem vesznek elő.


Akkor sem, ha segítem, ha kéri, mert annyi segítséget akar, egyre többet, amivel már én csinálom. Nem köszöni meg őszintén, nem hálás érte, de ha nem segítek szemét vagyok. Azt mondja nem tudja megcsinálni és engem hibáztat. Néha magát is utálja, de az a ritkább.


Ja, elég sokszor megzuhanok. Nincs benne önállóságra való törekvés, ha mégis, fél percig tart. És mindig én vagyok a hibás. Nem csak segítséget vár el, hanem helyette csinálást.


Nem mindig csinálja, csak néha(egyre ritkábban), de olyankor megőrülök tőle, legszívesebben megverném. Ma felcímkézem a fiókjait és megint megcsinálom a segítő listát, de kézbe se veszi. Tudja, csak nem akarja csinálni, akkor is, ha tudja, mi a következménye. Valami belülről hiányzik belőle, ami a többiekben van.

ma 08:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja a könyv rossz, láttam leakciózva a libriben, belelapoztam és semmi olyat nem írt, amit ne próbàltam volna. Én rengeteget olvasok.
ma 08:35
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem ertem az elso valaszolo miert van lepontozva, tok jot irt.

Biztos vagyok benne, hogy a konyv ir olyat, amit nem probaltal, mert millio tanacs van benne, az irasod alapjan te meg csak az utasitgatast, tulmagyarazast, kiabalast ismered. Raadasul 2 konyv van, en csak az elsot olvastam, mert kisebb a gyerekem. A lehetosegek tarhaza kb vegtelen, amit ajanl, meg kell talalni, hogy mi mukodik, azt meg neked kell kiprobalgatni. De mukodik.


Meg a kerdeseid alapjan tul sokat vartal a gyerektol mindig is, mini felnottkent kezelted, pedig nem, nem az.

De nyilvan a sajat hibaidat kellett volna eloszor rendbetenni, de 0 belatasod van. A tobbi kerdesednel is megkaptad mar szazszor, hogy nem normalis amit csinalsz, de nem erted.

Hat ez van.

ma 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Volt ADHD kivizsgáláson?

Amúgy meg ne zsörtölődj, mert ebből a 9 soros kérdésből is az jön le, hogy elviselhetetlen természeted van! Nem is csodálom, ha tiltakozik, ha mást se csinálsz, mint utasítod és veszekszel! És ez alól nem mentség, hogy dehát a gyerek nem tud viselkedni! Te vagy a felnőtt, neked kell uralkodni az indulataidon. Első körben pszichológus neked. Persze lehet neki is, mellé. El tudom képzelni azt is, hogy gyógyszer neked. A viszonyotok úgy kezdődik, hogy te türelmes vagy. Magaddal is. A tanácsok kipróbálása nem annyi, hogy egyszer kipróbáltad, nem működik. Legalább egy hétig. Van minőségi időtök? Férjed van?

ma 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!