Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pontosan melyik törvénycikk...

Pontosan melyik törvénycikk szól a felelősségvállalási nyilatkozatokról?

Figyelt kérdés
Ha például a munkahelyemen az öltözőben kell hagyni az értékeimet viszont azon nincs zár és a belső udvarból simán hozzáférhetnek akkor elvileg állampolgári jogom felelősségvállalási nyilatkozatot kérni egy illetékestől. De nem tudom a törvény elolvasása nélkül, hogy mire vonatkozhat és mire nem. Segítsetek rajtam!

szept. 3. 23:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez polgári peres dolog, talánbenne van a ptk.-ban valahol, de nyilván általánosabb formában.


Tegyél feljelentést ismeretlen tettes ellen lopás miatt. Indíts kártérítési pert ha akarsz, ezekhez ügyvéd kell.


De akkor számolhatsz nyilván azzal, hogy kirúgnak a fenébe. Nem tudom, hogy mi volt a szekrényben, de megéri?


Ha valaminek a letételére köteleznek, akkor nyilván gondoskodniuk kell a megőrzéséről is. Bár elég macera lenne elkönyvelni. Továbbá neked kell bizonyítanod a kár mértékét. Nem mondhatod, hogy beraktál négy köteg húszezrest, de lába kelt, fizessék ki neked, mert nem volt zárható a szekrény.


Amúgy lakatolási lehetőség sem volt a szekrényen? Csak mert akkor lehet, hogy neked kellett volna lakatról gondoskodni, és a szekrényt, a lehetőséget adták hozzá.

szept. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!