A törvényeken belül a törvénycikk és a paragrafus ugyan az? Ha eltérnek, mi a különbség? Most konkrétan az Alaptörvény S és T paragrafusára gondolok, de az Alaptörvényen belül csak ilyen betűvel jelölt cikkeket találok.
Lényegében arról van szó, hogy kínjukban már nem tudják hogy hogyan tűnjenek minél okosabbnak, és fontosabbnak!
A kettő ugyanaz, de ha nem okoskodnák túl, akkor közérthető lenne, és akkor mitől lennének olyan "okosak" akik értik?
Az Alaptörvényt nem a hazai jogszabályszerkesztésről szóló miniszteri rendelet szabályai szerint szerkesztették, hanem a nemzetközileg (jogalkotásban és szerződésekben) elterjedt gyakorlathoz próbáltak igazodni, amiben szakasz (§) helyett az alapegység a cikk. Magyar hülyeség az egyedi jogszabálystruktúra, még a szovjetek is a nemzetközit használták.
“36. § (1) A jogszabály tervezetét az áttekinthetőség érdekében szerkezeti egységekre kell tagolni.
(2) Jogszabály tervezetében alkalmazható szerkezeti egység a mellékleten és a melléklet szerkezeti egységein kívül a jogszabály tervezetének összetettségétől függően, a szerkezeti egységek növekvő szintjének sorrendjében:
a) az alpont,
b) a pont,
c) a bekezdés,
d) a szakasz,
e) az alcím,
f) a fejezet,
g) a rész és
h) a könyv.
(3) * A jogszabály alapegysége a szakasz. A jogszabály tervezetének tagolása során szakasznál magasabb szintű szerkezeti egység akkor alakítható ki, ha az alacsonyabb szintű szerkezeti egységek alkalmazásával a jogszabály áttekinthetősége nem biztosítható.“
#1 vagyok:
Tökéletes példával támasztotta alá #2, amit írtam!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!