Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi ez a levél? Aki volt már...

Mi ez a levél? Aki volt már ilyen kihallgatáson kérem írja le mi volt. Be.67. (Paragrafus) § (2)

Figyelt kérdés

" Nevű: ... Születésű: ... Lakóhelyű: (cím) alatti lakost a Be. 67. § (1) bekezdés első fordulata alapján kihallgatás céljából (dátum és időpont) a fenti szerv (cím) alatti hivatali helyiségébe idézem.

A Be. 67. § (2) bekezdés c) pontja alapján az idézés alapjául szolgáló tanúkihallgatás várható időtartama: 1 óra


(aláírás... pecsét.. név: pénzügyőr főhadnagy)


2017. jún. 14. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezen most mit nem értesz?

Tisztán emberi nyelven benne van, hogy kihallgatásra hívnak be.


Èn már 2x kaptam ilyen levelet. 1x külföldön tartozkodás miatt csak telefonon történt a kihallgatás. Másodiknál meg a külföldi lakcímem szerinti bíroságon hallgattak meg.

Ott volt az ügyvédem és elmondtam mindent amit az ügyröl tudtam. A biró alig kérdezett azt akarta, hogy mesélyem el én mi, hogy volt. Majd pár kérdést tett fel.

2017. jún. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Értem, csak az nem tudom, hogy miről kérdezgetek ilyenkor.

Nálad mi volt? Mit kérdeztek, milyen üggyel kapcsolatban?


Nekem amúgy nincs pénzem ügyvédre.

2017. jún. 14. 15:01
 3/12 anonim ***** válasza:
tanú vagy, miért kéne neked ügyvéd? :D
2017. jún. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nagyon megijedtem.

Félek, hogy valakit megvádolnak és ha nem akarok, vagy inkább nem tudok beszélni, akkor kijelentik, hogy biztos én is benne voltam, vagy hasonló.

Nagyon arra játszik az állam, hogy van egy kérdés, nem tudom a választ és akkor bumm, te is hibás vagy!

Politikusok, milliomosok lopnak csalnak és semmi büntetés, de ha te meg sietsz valahova, akkor egyből jön a 60 ezres csekk, hogy gyorshajtás.

2017. jún. 14. 16:57
 5/12 anonim ***** válasza:

Tanúként idéztek. Mit nem lehet ezen érteni?

Történt valami, amivel kapcsolatban tanúként szeretnének kihallgatni. Majd ott elmondják, hogy pontosan miről van sz.

2017. jún. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Látom te nem érted!

Utálok hivatalos helyekre járni!

Felfogtam, hogy a levélben semmi értelmes nincs, de te meg (legalább) próbáld meg felfogni, hogy nem túl kellemes, hogy hajnalban be kell mennem egy hivatalos helyre és azt sem tudom, hogy minek/ miért!


Te nem tudsz erről semmit!

Nem is neked írtam ki a kérdést!

Annak írtam ki aki már volt ilyen helyzetben.

Írja le, hogy hogy zajlik egy ilyen kihallgatás.

Hogy bánnak ez emberrel...

Nem egy 50 éves tapasztalt ember vagyok. Csak pár éve hagytam abba a sulit. Soha nem is intéztem ilyen és hasonló ügyet!

2017. jún. 14. 18:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Bemész, elmondják, hogy mivel kapcsolatban szeretnének tanúként kihallgatni, figyelmeztetnek bizonyos dolgokra, pl. köteles vagy az igazat mondani, hamisan nem vádolhatsz senkit, stb., aztán pedig kérdéseket tesznek fel, amire, ha tudsz, válaszolsz.

Attól, mert még soha nem voltál, nem kell így betojni, arról nem beszélve, hogy miért feltételezed egyből, hogy gyanúsítottat akarnak belőled csinálni?

2017. jún. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én attól tartok, hogy csőbe akarnak húzni.

Pl.: látta múltkor az a 2 srácot ami a falra firkált?

Én: Igen, láttam.

Ők: És miért nem jelentette? Kötelessége lett volna jelenteni. Mostantól ön is bűnrészes!


Valami ilyesmit képzelek el folyton. Ezért félek.

2017. jún. 14. 19:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik.

Amúgy, ha pénzügyőr volt, aki idézett, akkor kétlem, hogy ilyen jellegű bűncselekményről lenne szó, amit írtál.

2017. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, ezt csak példának írtam.
2017. jún. 14. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!