Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik név illene a vezetéknév...

Melyik név illene a vezetéknévhez a legjobban?

Figyelt kérdés

Hortobágyi vezetéknévhez.

Luca, Hanna, Petra, Hedvig, Hédi, Anna, Zselyke, Ibolya, Vanessza, Lili, Diána, Flóra, Violetta, Viola. :)



ma 18:17
1 2
 1/13 Derjaderja ***** válasza:
60%

Alapból kizárnam az összes növenynevet (Ibolya, Viola), külön vicces a Hortobágyi Flóra.

Kizárnám az alliteráló neveket (Hédi, Hanna).

Kizárnám a szép magyar vezetéknév mellől az olyan, modern külföldi átvételeket, mint a Vanessza vagy a Violetta.


Marad:

Hortobágyi Luca

Hortobágyi Petra

Hortobágyi Zselyke

Hortobágyi Diána

Hortobágyi Lili


Ezek közül nekem nem tetszik a Lili és a Luca ezzel a vezetéknevvel, agyoncsapja őket. A Zselyke nevet nem szeretem.


A Petra és a Diána jók alapból és hozzá is, mindkettőnek látom előnyét, azok közül választanék.

ma 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%

Hosszú a vezetéknév, szóval 2 szótagnál több nem szerencsés.

Alliteráló név sem mindig hangzik jól, szerintem ebben az esetben sem jó a két ilyen opció.

'I'-re végződő vezetéknév után 'I'-vel kezdődő keresztnév összefolyik, nem jó a hangzása.

Bármiféle növénynév ez után a vezetéknév után szintén fura asszociációra késztetHET.

Annával Dunát lehet rekeszteni, annyira gyakori; Zselyke nekem személy szerint nem szimpatikus, bár régi név, mégis manapság lett extrém módon felkapott, kevés családnévhez passzol - SZERINTEM.


Fentieket figyelembe véve marad: Luca, Petra, Lili.

ma 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Egyik sem. Ezek közül mind gáz ehhez a vezetéknrvhez.
ma 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3-ezt a kommentet figyelembe sem veszem, ha nincs hasznos válaszod, felelegesen ne reagálj! Vagy monjd olyan nevet ami szerinted illik hozzá vagy semmit ne mondj...nem hiszemel, hogy egyik se illi hozzá szerinted...troll válasz!

Többieknek köszönöm! :)

ma 18:39
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek közül a Luca passzol a legjobban.
ma 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a tanácsokat, mert valahogy figyelembe se vettem a növényes neveket, az alliteráló nevekkel nincs bajom egyébként. :) Hortobágyi Hanna tényleg roszul hangzana? vagy elmegy még?
ma 18:56
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Nekem nem tetszik a hangzása, ráadásul az Annához hasonlóan rengeteg van belőle. (#2)
ma 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-Az nekem nem számít, nem érdekel különösebben hogy tucat név, ennyire téged se izgasson :). Környezetemben pl.senkit nem ismerek ilyen nevekkel mint hanna és anna, pedig ovodak vesznek körül, játszóterek.
ma 19:07
 9/13 anonim válasza:
Nekem egyik sem tetszik (mint név, de ez egyéni szoc.probléma) ami viszont passzolna szerintem az a Luca és a Hédi
ma 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekem kifejezetten tetszik, ha egy név alliterál,így biztosan nem zárnám ki. A Luca passzol nekem még nagyon, meg hát nekem is Lucám van. :) Viszont el kell, hogy keserítselek, a név kötelez és a Lucák nem éppen a nyugodt természetű, angyali leányzók. Persze ez csak mende-monda, én már félnék tőle (a sajátom ördög).

A Hanna szerintem jól hangzik, de én nem szeretem ezt a nevet. Ez viszont egyéni ízlés, tökmindegy a Te szempontodból.

ma 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!