Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csúnyán,agresszíven beszélek...

Csúnyán,agresszíven beszélek a gyerekemmel. Hogyan tudok javítani rajta? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szégyellem, hogy ilyen vagyok ezért névtelen. Van egy tündéri 2 éves kislányom. Kiborít nagyon sokszor. Dackorszak ezerrel. Az a baj, hogy most már egyre gyakrabban fordul elő, hogy nagyon bután szólok rá. Tényleg nagyon bután. (nyomdafestéket nemtűrően és amint kimondom már bánom is). Soha nem bántottam csak ezekkel a szavakkal. Nem tudom mit csináljak. Nagyon szar anya/embernek érzem magam. Egyszerűen azt veszem észre, hogy már olyan miatt is bután szólok, amiért régen nem. Engem ez nagyon bánt. Nem akarok ilyen lenni, nem akarom, hogy ezek miatt a kis lelke sérüljön. (már nagyon sokszor mondja, hogy Anya ne haragudj) pedig ezt nekem kellene mondani.

Mit tegyek? Régebben nem voltam ilyen. Nem akarok így beszélni vele még akkor sem ha tényleg 1000 fokon tombol a hiszti. Köszi


ma 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg tudatosítani, hogy ez a dackorszak, nem egyszerű hiszti, neked kell átsegítened ezen a korszakon, hogy egy kiegyensúlyozott felnőtt legyen.
ma 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Embereld meg magad és a te stresszedet ne a gyereken vezesd le
ma 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Velem is előfordul sajnos. Bocsánatot kérek tőle utána. Elmonom, hogy sajnos nagyon kimerültem, elfogyott a cérnám. Szerintem ez is fontos talasztalni való.


Másrészt tudom a határaimat és próbálok nem vállalni többet. Mióta ovis a fiam, ebből a szempontból könnyebb. Amikor együtt vagyunk, sokkal inkább igénylem a társaságát, jobban figyelek rá, így hiába hogy kevesebbet vagyunk együtt, valahogy mégis többnek hat. Plusz szàmítok rá hogy abban a kis időben ő is jobban igényel, tehát eleve erre készülök, számítok.

ma 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
Ahha, soha nem bántottad, csak ezekkel a szavakkal..tehát bántottad, bantod folyamatosan. A verbális bántalmazás legalább olyan károsan hat a lelkivilagara a gyereknek, mint a testi fenyites, ezt tudatosítsd nagyon erősen magadban, olvass róla sokat.
ma 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kiakadok ő is kiakad. Vagy azt csinálom hogy nyugodtan, de helyre teszem( inkább tedd le,gyere olvassunk stb) vagy ha már a tűréshatáromon vagyok kimegyek a szobából 10 mp-re és pl iszom egy pohár vizet,ez kizökkent engem az idegállapotból😅
ma 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!