Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az első szülött fiú az apa...

Az első szülött fiú az apa nevét szokta kapni?

Figyelt kérdés
ma 17:04
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100 eve igen
ma 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
31%
Azt a nevet kapja, amit a szülei adni akarnak neki. Mindig jót nevetek, amikor egy senki a saját nevét adja a gyerekének. Pl. gyári melós.
ma 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
41%

Nekem nagyon gaz. Mi a batyammal (en no vagyok) megkaptuk a szuleink elso keresztnevet masodik keresztnevkent. Sosem ugy mutatkozom be, csak a hivatalos helyeken hasznalom, pl alairasnal.

Ferjem csaladjaban szokas, harman viselik ugyanazt a nevet, megint harman egy masikat, persze csak a fiuk. A volt paromnak volt az a zsenialis otlete, hogy ha szuletik fiunk, az o nevet kapja. Na persze. Nem lett kozos gyerekunk.

ma 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
41%
Van, ahol még szokás, de tényleg inkább a primitívebb szinteken. Egy rokonom hozzáment egy roma fiúhoz, muszáj volt az apa nevét kapnia a fiuknak... Utána a lány a nagymama nevét kapta, az szerintem gázabb volt a szituban. A fiú még csak-csak, mert Elemér lett, de a lány Gyöngyvér...
ma 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Nálunk második névnek kapta az apja / nagyapja / dédapja nevét. Nem mellékesen szép és ritka név, de eszünkbe sem jutott első névnek adni.
ma 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:

Nagyon gáz, én is kinevetem az ilyeneket,

főleg ha az apa neve olyan amiből van minimum 1000 az országban pl: Kiss László, Kovács János és társai.

ma 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Engem ilyenkor az érdekel, hogy mi van, ha a nő családjában is megvannak ezek a szokások: akkor hogy egyeznek meg a névvel? Pl nem csak a szokásos apa után fiú elnevezések, hanem apuka ragaszkodik, hogy a lány mondjuk Margit legyen, mert az anyja meg nagyanyja meg dédanyja is Margit, de az asszony meg a Jutkához ragaszkodik, már náluk már sokadik generáció óra minden lány Jutka. Ilyenkor hogy döntik el, hogy kinek a szokása tiszteletre méltóbb?
ma 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Mondjuk megegyeznek gondolom. A lányommal volt az hogy a Júlia nevet kapta és nekem fogalmam sem volt róla hogy a férjem nagyanyja is Júlia, mert már vagy 30 éve meghalt. Azt nyilván tudtam hogy az enyém az. De amúgy nem róluk kapta a nevét csak szerintünk szép a Júlia.
ma 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
100%
Szerintem az összes olyan (legyen férfi vagy nő) aki a saját nevét adja a gyerekének egy egoista b*rom, az a gyerek egy másik ember lesz, saját személyiséggel, na de az ilyen képes lenne egy stadiont, vagy utcát is elnevezni saját magáról szerintem.
ma 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

#27

Én úgy tudom, akik ezt annyira betartják, ott a lánygyerek az anyja, a fiúgyerek az apja nevét kapja.


(Ahol volt Kati néni meg Jani bácsi, ott a gyerekek is Katika meg Janika. Mari néninél és Józsi bácsinál Marika és Józsika...)

ma 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!