Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az év első szülött babája...

Az év első szülött babája milyen ajándékot/juttatásokat kap?

Figyelt kérdés
Sokan mondták máry hogy vagy ingyen pelenkát vagy pénzt kap a baba. Találtam régebbi kérdést, de gondolom más tájékozottabb ebben a kérdésben.

#baba #évelsőszülöttbabája
2022. dec. 19. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem valószínű hogy bárkinek bármi is járna (tehát törvényben rögzítve van az év elsőszülöttjének díjazása), inkább csak egy gesztus valamilyen szervezettől vagy önkormányzattól, ha úgy ítélik meg. Ezért nem is állnak rajthoz az év végén szülő nők, hogy vajon melyik szerencsés nyomja ki pont időben a gyereket.
2022. dec. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
A császárosok állnak rajthoz :)
2022. dec. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik évben, amikor az akkor sokat emlegetett Rikárdó baba lett az év első babája, neki duplán adtak valami pénzt. Azt hiszem, a helyi önkormányzat által újszülötteknek adott egyszeri támogatást kapta duplán.

De talán ez ilyen egyszeri jófejség volt, a származása miatti támadásokra reagálva.

2022. dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Jól le lettem pontozva, pedig egy évben tényleg volt róla cikk, hogy divat lett december végére vagy január elejére kérni a tervezett császárokat magánban. :)
2022. dec. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 pedig egyáltalán nem életszerű hogy bármelyik doki Dec 31 23:30-ra tervezzen be program császárt.
2022. dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Nem is tudtam hogy törvény is szabályozás is van arra az esetre, ha valaki év elején szül. Én jelenleg január 23ra vagyok kiírva, viszont a dokim szerint "örüljek,ha az ünnepeket kihúzom".
2022. dec. 20. 17:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Máshogy értelmezted a mondatot. Azt írtam, hogy nincs:

"Nem valószínű hogy bárkinek bármi is járna (tehát törvényben rögzítve van az év elsőszülöttjének díjazása)" = "Nem valószínű hogy [...] törvényben rögzítve van".

2022. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, utána átolvastam megint a válaszodat, elnézést, rosszul értelmeztem :D
2022. dec. 20. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!