Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon anyás -ilyen terén...

Nagyon anyás -ilyen terén komplikált első szülött - hogy viselte a kis teso érkezését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy néz ki jön a kisteso nálunk - aminek nagyon örülünk - van egy 2.5 éves lányunk aki iszonyatosan anyas ! Annyira hogy sokszor meg az apjára is féltékeny ! Meg is hogy lehet egy ilyen kicsi gyerekkel aki ilyen ragaszkodó tudatni hogy jön a teso , ketten lesznek már … stb . Szeptemberben kezdi az ovit , én elméletileg ha minden jól megy novemberben szülők !


Minden tanácsot , javaslatot nagyon szívesen veszek …

Hogy csavarjak rajta egy kicsit a lányom meg nem beszél csak szavakat mond azt se sokat … tehát a kommunikáció is nehézkes, bár ez fog változni mert pár hét múlva visszük fejlesztésre !



#testvér #Első szulott
2022. márc. 8. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal kosebb korkülönbséggel, de szörnyen.


Egy borzalmas nehéz 2 év van mögöttünk.


19 hónap van a gyerekek közt.


Végül a naggyal szakemberhez fordultunk, mert annyira megviselte a tesó, hogy megállt a beszédfejlődése is.


Most 2 év elteltével bizton állítom, hogy az egyik legjobb tesók.

Persze van vita, verekedés stb.. de ez normális keretek közt.


Volt egy idő, amikor folyamatos idegfeszültségben voltam, hogy a kicsiben maradandó kárt tesz a nagy, amikor nem tudokéop 100%-ban figyelni.

Nagymama együtt nem is vállalta őket, csak ha végszükség volt.


Most pedig már imádom..

Eljátszanak a néhány vitán felül. Vigyáznak egymásra..

Nagyon szuper.


Mi 3 gyereket akartunk..

A 2 évben letettem róla.


Most újra hajlok rá, de félek attól, hogy elromlik az idill..



Beszéddel nagyon jó, hogy most mentek szakihoz.

Ne a picivel együtt kelljen rohangálni, ha van valami már most is kiderül.


Elég nagy már, szerintem a mi problémáink nálatok már nem lesznek jelen.


A nagy nekem most lesz 4.


Màr mondogatja, hogy jó lenne még testvér.. akár 2 is😂🤣


Mondjuk h akkor tudja hogy kevesebbet tudunk együtt játszani..

Tehát a hátulütőit is mondjuk..

“Nem baj, majd hátasraveszed és játszunk, aztán nagy lesz mint X ( a kicsi) és jót játszunk együtt, és csak béha bántom, ha rosszat csinál”


Megnyugtato😇



Lesznek nehéz időszakok, aztán kitisztul.


Gratulálok!

2022. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát novemberig még nagyon sok idő eltelik, nagyon sokat fog még változni a lányod ennyi idő alatt...

Kezdődik az ovi is kissé "leválik" majd rólad.

Egyáltalán nem biztos hogy zavarni fogja a tesó érkezése, mesélj neki sokat testvéres könyveket (pl Chaterine Leblance- megérkezett)

Mesélj neki mekkora éppen a pocakodban a baba ahogy nő..


Soha ne fogd a tesóra h nem tudsz valamit miatta csinálni ( pl ha már nehéz emelni őt mond h fáj a derekad vagy fáradt vagy, de ne mond h azért nem tudod emelni mert a baba a pocakodban stb...)

Ha megszületik és ti még a kórházban vagytok apukaval menjen el es közösen vegyenek valamit a testvérének, és a baba nevében is lepjétek meg a lányodat.. ( A fiam 3 volt mikor született a huga és még egy év múlva is mondta hogy azt a játékot a húgátol kapta)


Vonjátok be őt, segítsen fürdetni, vagy kivalasztani melyik ruhát adjátok rá fürdés után...


Amikor a baba napközben alszik (ugye az elején többet fog) töltsetek minőségi időt együtt

2022. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan leírtad a mi esetünket. Novemberben szültem a 2.gyermekemet. A nagyobbik 2,5 éves nagyon anyás kislány. Már az elejétől mondtuk neki, hogy baba van a pocakban aki az ő tesója, stb. Ahogy megszületett a kicsi és hazmentünk már tudta is hogy ő a tesó. Próbáljuk bevonni mindenbe, de érezhető a féltékenység. Ha elkezd sírni a kicsi akkor néha elkezdi ő is és szól hogy anya sírok, csak hogy őt vegyem fel. Próbálom biztosítani neki az elsőbbséget továbbra is, legalábbis hogy úgy érezze. Úgy veszem észre, hogy beválik mert ilyenkor teljes a nyugalom. Ha valamiért ez elmarad már rosszalkodik, hisztisebb, persze nem szándékosan csak én észreveszem rajta. Ha mégsem tudok azonnal őrá összpontosítani akkor szóban alkudozunk, pl.mindjárt felveszlek csak megetetem tesót, vagy egy perc és játszunk csak tisztába teszem a kicsit stb. Nem szabad hagyni hogy háttérbe szoruljon a nagy, ez a későbbiekben a testvéri viszonyulnak is jót tesz hiszen nem az ellenséget látja így benne. Egyébként szokott segíteni, pl.a cumit beteszi a pici szájába, vagy kis segítséggel megitatja teával. Remélem tudtam segíteni.
2022. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok


Nagyon jókat írnak!


A felkészítes fontos nagyon, és majd nem a tesó hibáztatása..


( az én példám nyilván egy nem létező szituációra történik, hiszen nincs úton a tesó… ha úgy lenne sosem mondanám hogy kiatta tudunk kevesebbet játszani, hiszen a meglévő tesóval és vele rengeteget játszunk külön és együtt is)

2022. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek az összes javaslatot és hogy megosztottatok velem hogy nálatok hogy volt …


Nagyon aggódom ez miatt , nagy vagyam teljesül ezzel hogy lesz egy testvére !

Nagyon fogok igyekezni hogy ne érje öt ez miatt hátrány de persze felek is hiszen egy ujszulottel ezt nehéz ugye kivitelezni a magyobbal szemben !


Remelem az ovi sokat fog segíteni a levalasban, bolcsit szerettünk volna tavaly szeptembertől de úgy alakult hogy költöztünk , így nem lett volna értelme beszoktatni aztán kivenni abból a környezetből (másik városba költöztünk)

Persze van meg sok idő novemberig viszont olyan gyorsan megy az idő …

És az oromomnek ez az egyetlen úgymond negatív gatloja!

Pedig a legjobb dolog a világon ha az embernek testvére van !

Nekem van

Párom egyke , és ő is így látja !


Köszönöm meg egyszer nektek !


Természetesen ha meg valaki megosztaná a történetet szívesen olvasom !

2022. márc. 9. 09:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!