Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az első szülött fiú az apa...

Az első szülött fiú az apa nevét szokta kapni?

Figyelt kérdés
ma 17:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Primitív társadalmakban igen.
ma 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Régen ez volt a szokás. Később olyan esetben adták, amikor az apa nem akarta a gyereket, azt hitték, akkor majd örülni fog neki (vagy nem).
ma 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem
ma 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem
ma 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokta
ma 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség, mondom ezt úgy, hogy a bátyámat is ugyanúgy hívják, mint apukánkat, és meg is szoktam ezt nyilván, de akkor is. Nincs annál gázabb, amikor van pl 3 László a családban, és akkor a nagypapa a Laci, a fia a Lackó, az unoka meg a Lacika, hogy meg lehessen különböztetni őket...

Egyébként a férjemet is ugyanúgy hívják, mint az apját, de mi szakítottunk a hagyománnyal, és a fiunk más nevet kapott. Hozzáteszem még nem is annyira én voltam ellene, hanem pont a férjem.

ma 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Már nem szokás.
ma 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
ma 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen.

Nekem viszont a második gyermekem fiú, és a férjem nevét imádom, így azt adtam a fiúnknak is.

De ha férjem pl Béla lenne, tuti nem kapta volna azt a nevet a fiam csak mert az apja is Béla.

ma 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem azt kapta, fel sem merült. Férjem nagyapja hisztizett egy sort, hogy de mindenképpen az apja nevét KELL kapnia, de hamar lerendeztük azzal, hogy egyrészről őt senki nem kérdezte, másrészről már a szűk család is tele van ilyen nevűekkel, meg még a baráti kör is, így is sokszor kavarodás van, hogy most kiről is van szó, nem kellett még egy.
ma 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!