Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Láttam 2 különböző kérdést Az...

Láttam 2 különböző kérdést Az egyikben anyuka 120ezret kap két gyerekre és ott a válaszolok szinte sokalták az összeget A másikban apuka 50 fizet egy gyerekre, azt pedig keveselték Ki mivel ért egyet? (Egy átlag háztartásban)

Figyelt kérdés

szept. 15. 18:18
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
24%

29


Nem írtam semmi olyat, hogy dongolt padló kellene meg kenyér és víz. De a külföldi iskolai kirándulás épp ugyanilyen túlzás. Nem Magyarországon élek, itt nálunk nincs is ilyen típusú iskolai kirándulás, mint Magyarországon. Évente egyszer mennek, méghozzá a teljes iskola, egy vidámparkba, egy napra. Általános iskola végén van egy 3 napos "tabor" a vegzosoknek. A külföldi utazás nem iskolai kötelező program, majd a szülő megoldja a saját gyerekével, ha tudja és akarja.

Megfazasra még mindig nem kell semmi. Nasivin helyett lehet inhalalni, az legalább nem baxxa tönkre a nyalkahartyat és nem lesz függő se a gyerek. Ha a torka fáj, akkor nem megfazva van, arra az orvos majd ír gyógyszert.

szept. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
38%

26os, a gyerek kényszerített hogy hitelt vegyél fel? Mert ha nem, akkor ne számold az ő költségeihez a hitel felét.


30asnak igaza van. Én is második feleség vagyok, szeretem a férjem kisfiát. Kettőnk közül én keresek jobban(750-350 nettó a mérleg) persze sok mindent fizetünk a gyereknek(100 ezer gyerektartás, különóra, sport és egyéb költségek fele) emellett majdnem minden hétvégén nálunk van hogy anyuka tudjon kicsit pihenni, mert hétköznap meg övé a gyerkőc. Ilyenkor természetesen van program, és sokszor kap ruhákat is, hogy anyukának ne kelljen vennie.

Nyáron elvittük Horvátországba 10 napra, természetesen mi álltunk mindent. Most augusztusban mi is el merészeltünk utazni 5 napra Görögországba, anyuka egyből elkezdte mondani miért nem visszük a gyereket is, mert szegény sehol se járt nyáron. Mindezt úgy, hogy tudtuk, neki nincs pénze nyaralni vinni és befizettük őket meg a nagymamát egy hét Balatoni nyaralásra. Amik nagy része ugye az én pénzemből megy, mert mire a férjem kifizeti a gyerektartást és a hitelét, marad 200 ezer nettója mindenre.

Nem sajnálom a gyerektől, de úgy érzem anyukának semmi sem elég.


úgy gondolom mindkét félnek meg kellene találni az arany középutat, ahol nem a másik kihasználása a cél.

szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
32es tudom, a férjem exe is ilyen, egyszer konkrétan közölte velem, hogy ha már a férjem nem küld neki pénzt (a gyerektartáson kívül szokott követelőzni), akkor küldjek én, ha már a felesége vagyok :D
szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
44%
#32 attól még hogy te kifogtál egy hisztis exet, még nem kell kivetíteni másra.
szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
34es, általánosságban írtam, hogy a gyerektartás megbeszélésénél olyan kompromisszumot kellene kötni(hivatalosan) ami mindkét félnek elfogadható.
szept. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
persze, de nálunk is nincs erről vita. A válaszadók szerint pénzéhesség a 100ezer, mi meg tudtunk egyezni civilizált emberek módjára. Csak azt nem értem amikor az anyuka kap 10-20ezret és beletörődik.
szept. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

"Csak azt nem értem amikor az anyuka kap 10-20ezret és beletörődik."


Mi mást tegyen? Ismeri az apát, tudja mit várhat tőle. Nalunk pl felmondott a munkahelyen és feketén dolgozott. Semmi nem volt a nevén. Az állami megelolegezes se jöhetett szóba, mert minden 6. hónapban utalt egy fél havi tartásdíjat. Lehetett volna pereskedni. De minek? Ügyvéd, utazás, szabadsag, stressz -idő és pénz, amit magamtól meg a gyerektől vettem volna el.

szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
0%
#29 vagyok, aki szerint az iskola által szervezett külföldi kirándulás LUXUS, ezért nyugodtan őt egyedül ki lehet hagyni a programból, és nincs ezzel semmi gond, ha az osztály háromnegyede megy ő pedig nem, az miért szült gyereket?
tegnapelőtt 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
0%
Elég sokáig dolgoztam általános iskolában. Konkrétan 4 általános iskola tartozott a körzetben. 4 iskolában 8 évfolyam. 2-ben 4 osztály volt évfolyamonként, 2ben 3. Az összesen 56 osztály. Soha, sehol nem volt külföldi kirándulás. A többségnek luxus. Hidd el, nem egy gyerek az, aki kimaradna. Egy átlag 30 fős osztályból mondjuk 5-6 olyan gyerek van, akinél lenne erre anyagi fedezet.
tegnapelőtt 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Gimiről van szó, angol kéttannyelvű, top100-as gimi. Vagy az már nem gyerek?


Ezek szerint hazudok? Belinkeljem a plakátot esetleg, vagy mutassak fotót a tavalyi Londoni útról?

tegnapelőtt 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!