Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Láttam 2 különböző kérdést Az...

Láttam 2 különböző kérdést Az egyikben anyuka 120ezret kap két gyerekre és ott a válaszolok szinte sokalták az összeget A másikban apuka 50 fizet egy gyerekre, azt pedig keveselték Ki mivel ért egyet? (Egy átlag háztartásban)

Figyelt kérdés

szept. 15. 18:18
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
68%

19, nem azt írtad, hogy nincs extra kiadása, hanem hogy állami iskolába jár és nincs különórája.

Egyébként elsősorban a gyerek szükséglete határozza meg a gyt összegét és semmivel nem nagyobb a te gyereked szükséglete, mint másé. Tudod kié nagyobb? A beteg gyerekeké.

szept. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
61%
14es mire költesz el havi 400 ezret a gyerekre havonta?
szept. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
49%

De drágább a szükgséglete, mivel nyilvánvalóan komoly lelki teher lenne neki, ha kikéne szakítani a környezetéből és állami iskolába kéne mennie, ahol valószínűleg tönkre tennék lelkileg és naponta vernék meg (tudom, mert sajnos ismerem a környékbeli iskolákat, még az ott tanító tanárok is azt mondták aki teheti és jót akar a gyerekének ne vigye oda).

Én egy példát írtam. Különóra lehet a fejlesztés is pl.

szept. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
62%
Nincs azzal semmi baj ha valakinek a gyerekének luxus élete van és nagyobbak a kiadásai, de ugye akkor anyukának és apukának is ugyanúgy bele kell adnia. Ismerek én is ilyen családot, elváltak, apuka sem átlagos gyerektartást fizet, de anyuka is nagyon jól keres. A probléma inkább ott van mikor a nő még az iskolás gyerek mellöl sem hajlandó elmenni dolgozni, de a gyerektartást meg úgy képzeli el, hogy abból kellene megélniük. Tudok olyan sztorit a családban, ahol anyuka sose dolgozott, maximum ilyen csipcsup munkahelyeken néha, semmire nem jogosult, szült majdnem egymás után 2 gyereket, úgy volt, hogy válnak, a pasi fizette az albérletét, mellette odaadta neki az apai gyedet meg a családi pótlékot is ő meg hazaköltözött az anyjához. Ezeket csak azért írtam le, mert nem minden eset fekete vagy fehér és amúgy bíró legyen a talpán aki igazságot tud tenni. Talán az lenne a legkorrektebb hogy az alapszükségletek fele gyerektartás, mondjuk 40-50ezer, mert azért 100ezer szerintem elég egy gyerekre minden hónapban, ritka az a család aki többet tud költeni, az extra kiadások pedig megegyezés alapján. Így mondjuk Anyuka sem szívózik talán annyira a láthatással.
szept. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
67%
Nem nagyobb a szükséglete, mint másnak. Ezt ti önként fizetitek. Ha elválnátok és az apuka nem akarná tovább fizetni, akkor a bíróság nem ítélne meg 200ezres gyerektartást.
szept. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
31%

Ez a gyerektartás téma nagyon misztikus dolog, és már próbálom fejtegetni az okát.


Kezdjük ott, hogy amikor az emberek gyereket vállalnak és számolgatnak, és felmerül a kérdés, hogy ugyan mennyibe kerül a gyerek, és mekkora fizetéssel vágnának bele biztonságosan, akkor ugye repkednek, de tényleg repkednek az óriási számok. Mert ha nincs ennyid, felelőtlenül vállalod a gyereket. Itt a válaszadók lefedik a teljes teret, tehát olyan is válaszol aki házas még, olyan is aki már nem. A CSOK-os bagázs, akik hozzájutnak 10-20-30 milliós állami támogatáshoz, azok azzal érvelnek - egyébkén valamennyire jogosan - hogy a gyermekkel járó kiadások ennél a gyerek kirepüléséig jóval magasabbak. Igaz? Persze. Bankmonitor is kiszámolta, hogy 1 gyerek 20 millió mire kirepül, és sorolhatnám.


Utána amikor anyuka egyedül marad a gyerekkel, és az a kérdés jön fel, hogy ti mennyi gyerektartást gondolnátok fair-nek, akkor itt hirtelen van egy törés. Egy törés, amikor anya bekerül a pénzéhes szerepbe, aki lógatni akarja a lábát, és a gyerektartásból megélni. A válaszadók többsége megkeseredett, magárahagyott, kis gyerektartást kapó nő, aki egyenesen büszke arra, hogy milyen kevésből kigazdálkodja a gyerekének az életét. A mártíranyuka, akinek elég a 20ezer, mert ettől érzi magát ügyesnek és talpraesettnek. Meg persze nehogymár más többért tartsa a markát, ha ő ennyit kap.


De a realitás viszont az, hogy a gyerektartás nem egy olyan dolog, ami 50-50. Anyuka, vagy akinél a gyerek életvitelszerűen él, az természetben fizeti meg a gyerektartás díjat. Ő intézi a nagyobb lakást, a nagyobb rezsit, a nagyobb lakáshitelt vagy albérleti díjat. Ő megy táppénzre ha beteg a gyerek, az ő jövedelme lesz kevesebb. Ő lesz kevésbé rugalmas, ő nem tud tetszőleges munkarendben dolgozni, magyarán ő lesz hátrányban a munkaerőpiacon 1-2-3 gyerekkel szingli anyukaként, miközben apuka heti 1x (jó esetben) meglátogatja a gyereket, vagy elviszi magához egy hétvégére.


Kedves nők, és kedves férfiak, nyúljatok a zsebetekbe amikor anyukánál marad a gyerek, mert ezzel a gyereketeknek segítetek.


A magyar társadalom viszont olyan, hogy a magukra maradt anyákra az egyik fele mutogat, hogy minek szült, a másik fele meg becsukja a szemét. Akik meg segíteni tudnának, azok pedig fröcsögnek, hogy ugyan annak minek annyi pénz.


Az én gyerekem jár karatézni és gitározni, ez a hobbija 30ezer forint. Ha már apja nincs, legalább hobbija legyen, ezt nem fogom tőle sajnálni. A menza 18ezer forint. Természetesen hétvégén és iskola után is táplálkozik, a jelenlegi árak mellett nyugodtan mondhatjuk hogy 1500 ft naponta minimum. Ekkor járunk 88 ezer forintnál. Osztálypénz 4ezer. Ketten élünk egy kétszobás lakásba, ami nyilván dupla annyi mintha egyedül élnék, tehát mondhatjuk hogy a gyerek rezsiköltsége 30ezer forint. Enynivel fizetek én többet, mintha az apjánál élne. A lakáshitelben ez megint egy 30ezer forintos differencia, bár amennyiben most venném fel, a csillagos ég lenne a határ.


Tehát a gyerekem jelenleg, aki még nem ruházkodott, nem kirándult, nem nyaralt, nem csinált semmit, csak havonta prüntyög a gitáron, tanul, iskolába jár, létezik, lakik és táplálkozik, ő kerül 152ezer forintba havonta.


Erre jön egy megfázás, ami kapásból 10ezer forint, egy kiszakadt nadrág, ami szintén ennyi, egy iskolakezdés, ami tud komoly lenni, egy iskolai külföldi kirándulás, ami 100ezertől indul, egy arcápoló, egy kozmetikai kezelés mert szegény arcát megjárják a hormonok, és sorlhatnék még egy millió eseti kiadást, ami mindig van, csak nem ugyanazok.


Úgyhogy én anyaként, havonta lazán elköltök 200ezer forintot a gyermekemre, aki nincs elkényeztetve, csak célom hogy motivált és boldog legyen, és legyen hobbija, legyenek barátai, és évente egyszer a sulival kijusson külföldre, mert velem már nem futja rá.


Már nagyobbacska, így nem maradok vele táppénzen, de nemrég még az volt a szitu, hogy amikor beteg volt, nekem kellett itthon lennem 60%-os táppénzen, amikor iskolai szünet volt, nekem kellett kivennem a szabadságom, és sorolhatnám, hogy mennyi mennyi dolog van, amiért cserébe az apukának annyi a dolga, hogy havi egyszer csippanjon az sms.


Akkor a 100ezer az pénzéhesség?


Nyilván itt nézni kell az apuka életvitelét is, nálunk az apuka eljár nyaralni egyiptomba, meg jacuzzi van a kertben, és sorolhatnám, tehát nem arról van szó, hogy tejeljen az aki még magát se bírja eltartani. De ha az új gyerekeinek jár a vadiúj playstation évente, akkor az elsőszülöttje ugyan had menjen gitározni.


Nem kell félreérteni, egyedül is tökéletesen el tudom látni a gyerekem, de ez a fajta kettősség ami az anyagiak megítélésén van, az valami állatira szembetűnő.

szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
12%
Azt meg csak nagyon halkan jegyzem meg, hogy számomra nagyon undorító és visszataszító, amikor apukák olyna összegeket sokallnak, amennyit a kutyámra elköltöttem mostanában havonta.
szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
71%

"Erre jön egy megfázás, ami kapásból 10ezer forint, ..."


A megfazasra konkrétan semmi gyógyszer nincs, így nem értem, mi kerul benne 10ezerbe. A külföldi iskolai kirándulás meg baxus konkrétan luxus.

szept. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha a külföldi iskolai kirándulás luxus, amire a gyerekek 99%-a megy, akkor legyen luxus. Én is voltam annak idején 7. osztályban 2 hétig angliában, pedig nem voltunk éppen eleresztve. Sajnálom, hogy a világlátás luxus kategória.


A megfázásra pedig gyógyszer nincsen, de a tünetek enyhítésére, immunrendszer támogatására vannak dolgok. Ahogyan én is jobban alszom egy orrspray segítségével, és még levegőt is kapok, csak ugye már 4ezer ft egy nasivin is. Illetve a torokfájdalomra igenis hatékonyak a lidocain tartalmú szopogatós gyógyszerek, ami enyhíti a fájdalmat.


De tudom, minden gyerek tökéletesen megvan egy döngölt padlójú ház kamrájában egy pohár vízzel és egy szelet kenyérrel. Akkor viszont nem kell gyereket vállalni.

szept. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
55%
26os ez mind szép és jó, de ahogy írtad van másik gyerek is, szóval ha a te gyerekedre fizet 100ezer gyerektartást akkor a másik gyerekére is kell minimum annyit számolni és mivel elvileg a fizetés fele terhelhető így ha apuka legalább 400ezret keres havonta akkor valamennyire reális ez az elképzelés. Amúgy meg az ilyen exeket bírom akik azon sírnak, hogy a pasinak milyen jól megy, a férjem exe ugyanez a kategória, eszi a penész, hogy milyen jól megy, mert évente többször járunk nyaralni, stb., csak azt elfelejti, hogy mikor együtt voltak ő sose dolgozott, egy fizetésből meg nem kell nagy csodát várni. Ezt csak azért írtam, mert lehet éppen a ti esetetekben is az exed új párja is jól keres, szóval ha ugyanolyan luxust akarsz a te gyerekednek is, akkor keress te is jól fizető munkahelyet
szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!