Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik esetben boldogabb egy...

Melyik esetben boldogabb egy gyermek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Érdekelne néhány témában a véleményetek, melyek mostanában foglalkoztatnak engem.

Fél éves babám van és azon gondolkoztam, hogy ha majd betölti kb. Az 1 évet megyek mindennap valahova vele délelőtt. Pl. Játszó bölcsi, ringató, kerekítő, pöttöm torna, baba mama torna, úszás stb. és sok közös élményt szerzünk, én is kikapcsolok és tutira tetszene vagy az hogy ha inkabb otthon lennénk és a házban, kertben elmélyülten játszanánk... vagy nagyszülőknél ülni esetleg...?


Ti melyik opciót preferáljátok?


Lenne még egy kérdésem, ami még foglalkoztat engem. Ha szeretnéd erre is válaszolhatsz.

Szerinted mikor lennél boldogabb gyermek, ha egy falun laknál a nagyszülőkhöz közel vagy ha városban, ahol több a lehetőség.

Falu előnyei, hogy ott laknak a nagyszülők és unoka tesók, az utca csendes, kevésbé jár ott bárki is. Simán lehet ott krétázni, biciklizni. A nagyszülők szívesen segítenek a házon, míg pl. Városba elmenni segíteni, már kevesebbet megy az ember. A gyerekek ismerik egymást. A párom nagyon akarja, hogy falun lakjunk, viszont nekem nem tetszik, hogy így messze a munkahely és hogy mégis hogy oldanánk meg később pl. 2-3 gyerek logisztikájàt haza fele a városból. Mivel én 5-ig szoktam dolgozni és a párom 2-ig, aztán a város nincs olyan közel. A nagyszülők nagyon szívesen mindennap hazavinnék őket ebben biztos vagyok, de ha van egy szakkör nem biztos, hogy egyszsrre végeznek és szerintem ez egy óriasi szívás. Reggel is lehet a nagyszülők vinnék be, mert a párom belehalna, ha 8-ra kéne mennie és 4-ig maradna, mivel 2-kor ő már szeret lelépni és már 6-kor a munkahelyén van.



Én meg azt érzem, hogy ennyire nem szívesen építkeznék a nagyszülőkre. Egy idő után boldogabb lennék, ha tudom, hogy haza tudnak sétálni. Én egx kisvárosra gondoltam. A faluból viszont csak a nagy város iskolájába tudnának menni, mert oda van buszjárat. A kisváros suliját ismerem, mert én régen odajártam, én onnan szàrmazom. Én azt jobb sulinak gondolom sokkal, mint a nagyvárosit, de pl. ha faluba megyünk oda nem is lehetne menni.

Az is bajom, hogy a pàrom állandóan azzal jön, hogy a városban miért jó, hogy látom a sok idegent és hogy ő rosszul van attól, hogy a városban senki se köszön a másiknak, nem lehet kommunikálni. A faluban viszont ő állandóan mindenkivel cseverészik. Azonban a falu délelőtt mindig borzasztóan kihalt. Csend és hullaszag, mert csak jön a zöldséges kocsi meg a family frost vagy az ember elsétál a kisboltba. Kutyát se tud sétáltanti az ember, mert mindenütt ugatnak és csak pár utcácska van. Cserébe viszont körbe vesznek dombok, szőlősök, nagyon jó a levegő, illetve itt nincs kisebbség. Sajnos a városban igen sok van.

Párom szerint egy városban nem lehet csinálni semmit csak sétálni, boltba járni, biciklizni és kifújt. Szerinte a falun sokkal dolgosabb emberek élnek, akik állatot tartanak, kertészkednek. Neki minden vágya egy jó rég házat megvenni, amin rengeteg mindent lehet alkotni, változtatni és valami szépet alkotni az apukájával. Azonban én a kisgyerek mellett nem vágyok semmi másra, csak hogy legyen mellettem és ne csináljon minden szabadidejébeb házújítást mosr, mert a picike baba mellett én inkább a párom társaságának örülnék.


Illetve nekem pl. teljesen tökéletes lenne egy szép nagy kertes ház a falun hétvégére és városban lenni hétköznap. Azonban tudom, hogy a bővebb család ezt nagyon ellenezni. És én se szívesen bőröndöznék. Kérlek segítsetek.


Borsodi falu kontra borsodi kisváros összehasonlítása.



aug. 28. 22:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Falun élünk, de se allatunk nincs se nem kertészkedunk.

Nagy előnye, hogy az udvaron van hinta, csúszda, homokozó, nyáron medence, így nem kell messzire menni amikor kimegyünk a levegőre

Ha bemegyünk a faluba nincsen tömve a játszótér, pár gyerek lézeng itt-ott..

Azt viszont nem szeretem, hogy mindenki ismer mindenkit, megy a pletyka ezerrel mindig mindenhol.

Baba-mama klubba, ringatora sosem jártam a fiammal.

Majd ismerkedik a gyerekekkel ha oviba megy.

aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Sajnos buszjárat is csak a nagyvárosba jàr, a kisvárosba, ahol van a suli, ami nekem tetszik oda nincs buszjárat a faluból.

Azétt is tartom fontosnak a sulit, hisz az tulajdonképpen 8 év.., ha több gyerek vab még több év. Az ovi az falun kisvároson is jó szerintem. Bár a kisvárosinál szerintem azért vannak legalább normálisan foglalkozások és tóbb élmény is van nekik ilyen olyan programokkal, szakkörökkel. Viszont a faluban több ideje jut a szabadjátékra.


Egyébként a kisvárosi suli nekem azért nagyon szimpatikus, mert ott nagyon sok minden van. Pl. lovaglási lehetőség, úszás, sakk, rengeteg túrázási lehetőség, jégkorizás. Egyházi úgyhogy itt minden is van. Ha lenne valami olyan rendezvény elég lenne kisétálni megnézni.

aug. 28. 22:17
 3/26 A kérdező kommentje:

Köszi a választ #1-es! És ti a sulit, hogy tervezitek megoldani falusiként?

Valamelyikőtök majd hozza,viszi? Illetve mi van ha nem egyszerre végeznek?

Mennyi idő után engednétek hogy egyedül utazzon?

aug. 28. 22:19
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Persze ez anya- és gyerekfüggő, de én személy szerint soknak érzem, hogy mindennap van valami program.

Városi, lakásban lakóként persze a napi 2 játszóterezés+séta alap. Itt szocializálódik is.

És bár vágyom felnőtt társaságra, nem mennék állandóan valami foglalkozásra a gyerekkel.


Mi a nagyszülőkhöz is megyünk, heti 1-2x. Ők falun laknak.

Én falura semmi szín alatt nem költöznék ki. Kertes ház tervben van, de csak itt a városban (kisváros) tudnám elképzelni. Falun nőttem fel, nem hiányzik.


Az meg nem igaz, hogy itt nincs kivel beszélgetni. Lépten-nyomon ismerősök. Falun meg én be voltam zárkózva.

aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Programok: nem kell minden nap program, sőt! Egyre több tanulmány eredménye az, hogy ebben is átestünk a ló túloldalára, túlfoglalkoztatjuk a gyerekeinket egészen pici koruk óta. Arany középút ebben (is) szerintem, nyilván ha szeretnéd, van rá keret és idő, és te is élveznéd akkor vidd, de legyen minden héten pár nap, amikor csak nyugiban otthon vagytok, korának megfelelően foglalkozol vele, de hagyni kell egyedül is, hogy elszórakoztassa magát (szintén korának megfelelően).


Falu vs kisváros: felsoroltad kb. az összes pro és kontra érvet, ezt neked és a férjednek kell eldöntenie, mi itt hiába mondunk a-t vagy b-t. Nekem pl. egy borsodi kisváros is elképzelhetetlen, mert budapesti vagyok, és élvezem minden előnyét (a hátrányait meg egyelőre elviselem). Többször kiírtad már ezt a kérdést, és többen írtuk: a férjeddel nagyon eltérő életstílust preferáltok, kár, hogy ez nem derült ki ilyen élesen gyerekvállalás előtt.

aug. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerkőcöm most másfél éves, nyitott, barátkozós, vidám gyerek. Pedig csak játszótérre járunk 9 hónapos korától. (Meg rengeteget utazunk belföldön, néha külföldre már 2 hónapos kora óta)


Soha nem jártam semmilyen baba-mama-ringatós-éneklős megmozdulásra.

Engem a hideg ráz az összes ilyen "gyűljünk össze és tyutyorgassuk a gyerekeinket" programtól.


Kisgyermeknevelő vagyok, rengeteg dal, ének, mondóka, vers és mese van a "tarsolyomban"

Majdnem minden nap játszom vele ölbeni játékokat, kreatívkodunk az ő szintjén.

De tud egyedül is játszani, szereti a könyveket lapozgatni, "olvasni" és a világ összes ideje nem lenne elég meseolvasásra és diafilm vetítésre.


De gyerek koncertekre járunk pl. (Iszkiri, Gryllus Vilmos, Apacuka stb)

Ezeken a koncerteken én is szívesen táncolok, énekelek, kb. gyerek leszek.


Az állatokat is imádja, pedig Budapest közepén lakunk a negyediken.

De én is nagy állatmániás vagyok, szó szerint pici kora óta kígyót békát megmutattam már neki.

A vadasparkokat imádja, rajong a kecskékért, lovakért, az őzeket is szereti simogatni, bogarakat fogdos össze.


Falura nem költőznék de csak azért, mert tuti lennének haszonállataink akiket az utazós életmódunk miatt nem tudnánk megfelelően ellátni.


De egy kis ház, kis udvarral a távoli jövőben lebeg.


Anyukám kistelepülésen él, hozzá hetente járunk, ott van udvar, hinta, homokozó, játékok, szép zöld fű. Ez a környezet nagyon tetszik a gyereknek. Látom rajta, hogy mennyire szereti, hogy csak kilép az ajtón és akár egyszál pelenkában is elszöszölhet a fűben.

aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Anyám került anno hasonló helyzetbe. Városi, tanult lányként összejött egy izzig-vérig parasztemberrel, aki az apám. Falura költöztek. Apám amikor nem a munkahelyén volt (gyár), a kertet túrta.

Hát nem lett boldog élete anyámnak. Együtt vannak ugyan, 40 éve házasok, de anyám egész élete a beletörődésről szólt. Volt alkoholista is, most "csak" tizenX éve gyógyszereken él, depressziós.

Nagyon nem illettek ők össze.

Egy könyvben olvastam egy olyan hasonlatot, hogy mintha két teljesen más habitusú lovat kötnének a szekér elé. Nem tudnak összehangban működni, egymásnak ártanak.

Esetükben anyám csak alárendelte magát apám életformájának.

aug. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

3, a nagylanyom négy évig a falusi iskolába járt, hétfőn a városi suliban kezd már, felső tagozaton

Egyedül fog buszozni, egy hétig megyek vele és megyek érte délután.

A kicsit jövőre a falusi oviba iratom, de a suliba majd már a lányom iskolájába fog járni(reggel együtt mehetnek, délután meg majd megoldjuk)

aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen a várost választanám, ahol jóval több a lehetőség minden területen ( óvoda/iskola választás, bevásárlás, munkahelyek, szabadidős programok, stb ). Falun a nagyival tökéletes nyári szüneti program.


Ezzel megoldódna a másik dilemma is: elvihetnéd a gyereket mindenféle baba-mama tornára meg mondókázóra, és kiderülne, hogy melyik válik be. Max nem mentek többet. De nem azért mert nincs is semmi ilyesmi (mint egy faluban általában).

aug. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

Fél éves babám van és azon gondolkoztam, hogy ha majd betölti kb. Az 1 évet megyek mindennap valahova vele délelőtt. Pl. Játszó bölcsi, ringató, kerekítő, pöttöm torna, baba mama torna, úszás stb. és sok közös élményt szerzünk, én is kikapcsolok és tutira tetszene vagy az hogy ha inkabb otthon lennénk és a házban, kertben elmélyülten játszanánk... vagy nagyszülőknél ülni esetleg...?



Szerintem ez mind opció :) Attól is függ, hogy tél van-e, vagy nyár, milyen kedvetek van, majd látod. Nekünk onnantól mentek a programozósdik, hogy a lányom átállt a 2 alvásról 1-re, 14 hónaposan. Addig mindent keresztbehúzott a délelőtti alvás.

aug. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!