Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartalmasabb, boldogabb az...

Tartalmasabb, boldogabb az életed azóta, hogy gyereked/gyerekeid lett/lettek?

Figyelt kérdés

Akinek most van gyereke, érezte úgy a születése előtt, hogy nélküle semmit nem ér az élete?

Milyen az életed azóta, hogy gyereked született? :)

(akinek beteg gyereke van, annak nem muszáj írnia!)


2023. jún. 21. 11:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

El se tudnám képzelni gyerek nélkül! Meg egy gyerekkel sem.😄

Így zajlik az élet és annyi szeretetet adnak, amit semmi nem tud pótolni és addig nem tudod, amíg nem lesz neked is.

2023. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Szülés előtt nem tudod, mert nem tudod, milyen, ha már van!
2023. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tartalmasabb, színesebb, változatosabb. Boldogabb, de stresszesebb.

Előtte sem éreztem úgy, hogy semmit nem ér nélkülük az életem, volt más programom, a gyerekezés helyett.

2023. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az talán túlzás, hogy semmit nem ért előtte az életem, de úgy mondanám, hogy nem volt teljes.

Mindig is vágytam gyerekre, és sajnos csak nagyon sokára, és nagyon nehezen adatott meg.

Amióta van, sokkal boldogabb vagyok, és én pont így képzeltem az anyaságot.


Igen stresszes, de nekem azok az évek is stresszesek voltak, amikor szerettem volna, de nem lehetett.

2023. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Előtte is imádtam élni de vele még inkább <3
2023. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Teljes volt az életem gyerek nélkül is, de akartam gyereket. Lett. Most még teljesebb. A szeretet, amit iránta érzek, semmihez sem fogható.
2023. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2023. jún. 21. 11:57
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom,hogy előtte semmit nem ért,mert akkor is szerettem élni, viszont a gyerekek színesebbé,izgalmasabbá,viccesebbé,érdekesebbé,boldogabbá tették,es ez nőtt a gyerekek számával, el sem tudnám képzelni az életem nélkülük, és azóta a legcsodásabb mióta 3an vannak :-) persze van az az oldala is amitől stresszesebb,fárasztóbb, néha idegörlő, nem kevés türelmet és önfegyelmet kell gyakorolni, de akkor sem vágyom a gyerek előtti életre
2023. jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Más az életem, mint gyerek előtt volt. Korábban másfajta tartalommal, másfajta boldogsággal töltöttem meg a mindennapjaimat, mint most gyerekekkel. Nem éreztem, hogy semmit nem ér az életem, de tisztában voltam vele, hogy nem arra a fajta életre vágyom a végtelenségig, ezért számomra idővel kiüresedne és a boldogsága is elveszne. Most ugyan kötöttebb és monotonabb minden, minden nap ugyanolyan, de a monotónián belül csodálatos és fárasztó és üdítő és elkeserítő és büszkeségre ad okot de közben a hajam kitépném, mindenféle abszolút egymásnak ellentmondó érzelmet élek át, amiket korábban ilyen sűrű váltakozásban, ilyen intenzíven még soha :D Néha jó belőle kiszakadni egy-egy estére, ismét átélni milyen volt, amikor még nem voltak gyerekeim, utána hazamenni hozzájuk és együtt eltölteni egy napot, amikor jókat mókázunk és veszekszünk és küzdünk az alapvető dolgokkal és próbálunk életben maradni mindannyian de közben szeretjük egymást és tanulunk egymásról, magunkról, a világról. Zajlik az élet, és az élet nem mindig szép vagy jó, de ez része a csodának.

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy MINDEN aspektusában jobb lett az életem, mióta gyerekeim vannak. De a legtöbb szempont átmeneti (pl: kialvatlanság, nem lehet elmenni szabadon egy estére, mert csak velem alszanak, stb), és a többi, amiben jobb az bőven ellensúlyozza ezeket a hiányosságokat.

2023. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Előtte is teljesen jól elvoltunk, de most mindenképp tartalmasabb, valahogy minden pozitív érzés felerősödött.

Igazából egy palacsintahoz tudnám hasonlítani, régen egy finom palacsinta volt, de töltelék nélkül, most pedig teli finom nutellaval.

2023. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!