Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megválaszthatnád vagy...

Ha megválaszthatnád vagy megválaszthattad volna, milyen nemü gyermeket/gyermekeket szerettél volna? Hogyan alakult végül és hogy éled meg vele, velük az életet?

Figyelt kérdés

Szavazást is berakok, de nyugodtan ki is fejtheti bárki.

Csupán érdekesség a kérdés😊semmi egyéb nincs mögötte, ezért kérek mindenkit, hogy rosszindulatú válaszokat ne írjon.


Én egyébként mindig 2 gyermeket szerettem volna és 2 húgom lèvén vagy 2 lányt vagy maximum 1 lányt és utána egy kisfiút.

Aztán első babánál nagyon kislányt szerettünk volna, aki végül kisfiú lett😃 gondolom sokaknak mondanom sem kell, hogy a szemünk fénye azóta is, pedig már 6 éves🫣 a vele való évek után mikor érkezni látszott a tesó, már inkább kisfiút gondoltunk, ő viszont kislány lett 🤪

Most hogy már a kislányom is 10 hónapos azt mondom, nekünk így tökéletes. :) még annak is kifejezetten örülök néha, hogy előbb lett fiunk és csak másodjára lányunk.

Nálatok hogy van, hogy alakult?


(Előre is bocsánat a 3+ gyermekre vágyóktól, csak 3 babàig tettem ki a szavazásokat)



aug. 19. 14:43
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
30-as vagyok: na pont ilyen gondolataim voltak, mint a 24-esnek, amikor kiderült, hogy fiú lesz, hogy mennyivel "könnyebb" lesz ilyen szempontból. Bár egy fiút meg más dolgoktól lehet félteni (most attól eltekintve, hogy főleg kisebb korban ők is ki vannak téve a zaklatásnak), pl. a rosszul értelmezett "férfiasságtól", "macsóságtól", meg ezektől a hülye elvárásoktól (bár szerencsére ma már átalakulóban van ez is), hogy egy férfi kemény, meg nem lelkizik stb., tőlünk távol áll ez a szemléletmód. És nekünk pl. az is fontos, hogy olyan férfit neveljünk, aki nem olyan lesz, akitől a lányos anyukák féltik a lányukat, semmilyen szempontból. :(
aug. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Kislányt szerettem volna inkább, de rögtön éreztem hogy kisfiú lesz. Először kicsit megijedtem mit kezdek majd egy fiúval, mert én nagyon csajos nő vagyok, nem lesz közös témánk, plusz olyan sok a sztereotípia, hogy a fiúkkal nehezebb minden szempontból. Aztán megszületett a kisfiam, és természetesen imádom, és eddig minden sztereotípiára rácáfol. Nagyon nyugodt természetű kisgyerek, babának is az volt, nagyon érdeklődő, de inkább visszafogott, egyáltalán nem az a szélvész típus. Anyukám azt mondja én is pont ilyen voltam kisgyereknek, csak lányban. Remélem később mikor felnő is sok közös lesz bennünk, és szoros lesz a kapcsolat közöttünk! :)
aug. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg nincs gyerekem de pontosan ugy erzek, mint az egyik korabbi valaszolo. Bar csipem nagyon a kiscsajszikat is, de egesz egyszerűen azert szeretnek fiut, mert az ő eletuk sokkal egyszerűbb, es nem kell majd betegre aggodnom sem magam. Semmi mas ervem nincs is.
aug. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
50%

Nem akartam gyereket, aztán mégis úgy döntöttünk legyen 1.

Mindketten lányt szerettünk volna, természetesen fiú lett. :')

Ez van, elfogadtuk, örültünk neki, szeretjük, nem a nemére koncentrálunk hanem arra hogy elég jól csináljunk mindent.

Néha eszembe jut mivel körülöttünk mindenkinek lánya lett a baráti körben (5 kislány született és 0 fiú eddig), hogy vajon mennyivel lenne másabb meg hogy akkor nekem soha nem lesz lányom. Na meg a felnőtt anya-fia kapcsolat aggaszt, hogy akkor nem sokáig lesz szoros kapcsolatunk a statisztikák alapján. Dehát majd meglátjuk, hogy nálunk hogyan alakul, hátha elvisz majd körmöshöz vagy moziba vagy shoppingolni :)

aug. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Férjemmek kb a 2.randin már megbeszéltük, hogy 2 gyereket szeretnénk mind a 2en.

Egy fiút elsőre és rá nemsokra egy kislányt.

Mikor eljött az idő, még a nemét nem tudtuk, de mind a 2en éreztük, hogy ő csak fiú lehet.

Majd megszületett a fiunk.

Ahogy terveztük, újra terhes is lettem. De annyira megszerettük a fiús szülő dolgot, hogy mind a 2en inkább fiúra szavaztunk volna újra.

Aztán lányunk lett. De így tökéletes és ez volt az "eredeti terv" is.

aug. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

16# története amúgy nagyon aranyos :) Mindenki másé is persze.

Többen írták, hogy ezért azért aggódtak mint fiús anya, és a kötődés, felnőtt kor, stb. Egyébkent nekem akkora megnyugvas volt, hogy láttam a férjem és az anyukája kapcsolatát. Összetartó családjuk van de a nővérénél ha lehet ő meg inkább ragaszkodik. Nagyon jó a kapcsolata mindket szülőjével, őszinte, bensőséges. Van ilyen is :)

aug. 20. 10:08
 37/40 anonim ***** válasza:

1. lányt akartam (a férjem fiút) - lány lett

2. mindegy volt (a férjem nagyon fiút akart) - lány lett

3. most már legyen ő is lány! - fiú lett :D

Nincs vele semmi problémám, de igazából a középső lányom sokszor fiúsabb, mint az öcsi, szóval akkora sokkot sem okozott a másik nemű gyerek nevelése.

aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Fiúkat akartunk,szerencsére azok is lettek
aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
A Férjemmel kettőnknek három Fiunk volt (nekem kettő az előző kapcsolatomból, Neki egy az előző kapcsolatából, akit mi nevelünk), szerettünk volna egy közös kislányt, bár a szívem mélyén bíztam egy negyedik fiúban, és az is lett. Mindig is fiús anyuka szerettem volna lenni, illetve nem teljesen, mert egész kicsi koromban két gyereket szerettem volna, egy fiút és egy lányt, mint egy átlagos akkor tipikus családban. Nekem sose volt testvérem, de egy bátty nagy álmom volt.
aug. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

Aki leirja, hogy mennyivel konnyebb a fiuk elete, es azert szeretett volna fiut, felpontozzak, aki meg leirja, hogy csalodott, mert 3bol 3 fiu lett es nem lesz tobb, es nem tapasztalhatja meg milyen lanyos anyanak lenni, azt lehuzzak. Erdekes.


Gondolom engem is le fognak, de mindegy.


Kamasz eveimben egy fiu-egy lany felallast terveztem, ahogy en vagyok a batyammal, anyam az occsevel, mamam az occsevel, papam a noverevel stb. Nekem ez volt termeszetes, ebbol volt tobb a csaladban. Aztan megismertem a ferjemet, akinek van egy kisfia az elozo kapcsolatabol. Akkor megbeszeltuk, hogy csak egy kozos lesz, es ha lehet, legyen kislany, ferjem csaladjaban 90%-ban fiuk vannak, o emiatt vagyott kislanyra, en meg az o kisfia miatt.

Megfogant a baba, viszont rossz kombinalt teszt eredmenye miatt magzatviz mintavetelre kerult sor, ott mar elengedtuk a vagyunkat, az egyetlen szempont az volt, hogy egeszseges legyen, hogy velunk maradhasson (beteg kisbabat nem szerettunk volna megtartani). Kemeny 2 honap volt, a rossz eredmenytol addig szamitva, amig a jo hirrel fel nem hivott a genetikus holgy, egeszseges kisbaba. Megerositve az egy hettel azelotti ultrahangon latottakat, kivancsisagbol rakerdezve, valoban kislany. Noha onnantol mar tenyleg nem szamitott a neme, tenyleg el tudtuk engedni.


Tobb gyerekunk nem lesz, sajnos problemas terhesseg volt, a vegen bent fekudtem ketszer is a korhazban, nem is ugy szultem ahogy terveztem, semmi penzert nem vallalnam ezt meg egyszer. A ferjem pedig nem akarja megcsinalni a harmadik anyanak a harmadik gyereket, raadasul jovore 40 eves, szoba kerult a vazektomia is. Mellesleg anyagilag, szellemileg, mindenhogyan is ezt a ket gyereket birjuk, a ferjem fia sem no csak ugy mint a dudva, ot is ugyanugy el kell tartani, mint a kozoset.

aug. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!