Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megválaszthatnád vagy...

Ha megválaszthatnád vagy megválaszthattad volna, milyen nemü gyermeket/gyermekeket szerettél volna? Hogyan alakult végül és hogy éled meg vele, velük az életet?

Figyelt kérdés

Szavazást is berakok, de nyugodtan ki is fejtheti bárki.

Csupán érdekesség a kérdés😊semmi egyéb nincs mögötte, ezért kérek mindenkit, hogy rosszindulatú válaszokat ne írjon.


Én egyébként mindig 2 gyermeket szerettem volna és 2 húgom lèvén vagy 2 lányt vagy maximum 1 lányt és utána egy kisfiút.

Aztán első babánál nagyon kislányt szerettünk volna, aki végül kisfiú lett😃 gondolom sokaknak mondanom sem kell, hogy a szemünk fénye azóta is, pedig már 6 éves🫣 a vele való évek után mikor érkezni látszott a tesó, már inkább kisfiút gondoltunk, ő viszont kislány lett 🤪

Most hogy már a kislányom is 10 hónapos azt mondom, nekünk így tökéletes. :) még annak is kifejezetten örülök néha, hogy előbb lett fiunk és csak másodjára lányunk.

Nálatok hogy van, hogy alakult?


(Előre is bocsánat a 3+ gyermekre vágyóktól, csak 3 babàig tettem ki a szavazásokat)



aug. 19. 14:43
A kérdező szavazást indított:
Egy kisfiút majd egy kislányt szerettem volna
Egy kislányt majd egy kisfiút szerettem volna
Két kislányt szerettem volna
Két kisfiút szerettem volna
Egy kisfiút szerettem volna
Egy kislányt szerettem volna
2 kisfiút 1 kislanyt szerettünk volna
2 kislányt 1 kisfiút szerettünk volna
Tudom mindenki ezt mondja, de nekünk tenyleg mindegy volt!
62 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
48%
Mi örökbefogadás mellett döntöttünk, így szerencsére megválaszthattuk.
aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
70%

Két kislányt akartam világéletemben, de minimum egyet, szóval, hogy lányom mindenképp legyen, mert teljesen más az anya-lánya kapcsolat, mint az anya-fia (nem azt mondom, hogy rosszabb, de más), és mindenképpen szerettem volna megélni. Nekem borzalmas anyám volt, nem is tartjuk a kapcsolatot, mindig irigykedtem a barátnőim szoros kapcsolatára az anyjukkal.


Természetesen két fiam lett 😅


Amúgy szeretem-imádom őket, a mindeneim, de őszintén megmondom, van bennem hiányérzet amiatt, hogy sosem lesz lányom, sok dologból kimaradok, nem fogok megélni, ami jellemzően a lányos anyáknak jut. Igazából az a legrosszabb, hogy a családban és mindkét szomszédomnál is lányok vannak (mindenki azt is akart), így kb. folyamatosan a képembe tolódik, mi marad ki az életemből. Irigykedem szokszor, bevallom, ez van, próbáltam változtatni a gondolataimon, de nem megy.

aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
71%

Gyerekek előtt úgy képzeltem, hogy születik egy kisfiam, és másodiknak egy kislányom, és majd így lesz tökéletes. A nagy és erős bátyó vigyáz majd a kishugira, az én életemben is így volt, nekem is bátyám van, ez volt az abszolút ideális kép :D

Aztán elsőnek kislányom született, és onnantól már reménykedtem is, hogy a második is lány lesz. Az lett :) Szóval most van két kislányom, és kicsit se sajnálom, hogy nincs fiam :D

aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Ó én igazából teljesen megértelek 2# válaszoló. Nekünk a családban mindenkinek lánya van, vagy van lánya is. Mi is nagyon vágytunk anno rá. Persze 2-3 barátnőm is utánam szülte az elsőt és mindenkinek lánya lett😅 1-2 évig ugyanazt éreztem amit te, de nekem az 5-5 és fél év alatt, amig nem terveztük még a testvért valahogy ez elmúlt. Már nem éreztem olyan fontosnak, vagy hogy kimaradok belőle. Persze mikor megszületett nekem (is) akkor azért boldog voltam és tervezgettem hogy majd mindig masniban meg fodrokban lesz😅

Hát amúgy egyáltalán nem igy van. A legegyszerűbb dolgokat választom, és sokszor mai napig a fiús szinekkel, mintákkal szemezek a ruhaboltokban is. Lehet hogy nem tudtalak vigasztalni, mert biztos más lesz majd az igazi kapcsolat egy lánnyal, mint a fiúval de remélem kicsit mégis.

aug. 19. 14:59
 5/40 anonim ***** válasza:
42%
Ugyan már, nem feltétlenül a rózsaszín ruhákat "irigylem", ez csak kis része az egésznek.
aug. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Kislányt szerettem volna, mert azt gondoltam, hogy a lányok kevésbé hajlamosak vadulni, plusz a családban is csupa lány unokatesó volt. Fiú lett :-) Egy kis tündér, el nem cserélném semmi áron. Másodszorra inkább fiút szeretnék, mert abban már van gyakorlatom. De nem olyan fontos, lány is jöhet.
aug. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
2 fiút aztán egy kislányt szerettem volna, fordítva lett: 2 lány aztán egy fiú.
aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
60%

Elsőre lányt akartam, lány is lett

Másodszorra is lányt akartam, de fiam lett .

Először csalódott voltam, de aztán nagyon jó érzéssel töltött el, hogy fiam lesz

Nem cserélném el a világ összes lányáért sem.

aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam, ezért is írtam a végére hogy tudom majd amikor már igazi kapcsolat lesz az más lesz és vszeg ez a része nem annyira vigasztal.. de nekem pl eleinte ez hiányzott a fiús babakorból. Plane hogy a barátnöim egymással csere beréltek, és mindig diskuráltak a csajos dolgokról. Kivánom, hog valahogy valamikor még neked is megadasson mindaz amire vágysz.
aug. 19. 15:12
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy szerettem volna, hogy egy fiú elsőnek és egy lány másodiknak. 2 fiam lett és nem szeretnék több gyereket. Meg vagyok elégedve így is 😀
aug. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!