Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megválaszthatnád vagy...

Ha megválaszthatnád vagy megválaszthattad volna, milyen nemü gyermeket/gyermekeket szerettél volna? Hogyan alakult végül és hogy éled meg vele, velük az életet?

Figyelt kérdés

Szavazást is berakok, de nyugodtan ki is fejtheti bárki.

Csupán érdekesség a kérdés😊semmi egyéb nincs mögötte, ezért kérek mindenkit, hogy rosszindulatú válaszokat ne írjon.


Én egyébként mindig 2 gyermeket szerettem volna és 2 húgom lèvén vagy 2 lányt vagy maximum 1 lányt és utána egy kisfiút.

Aztán első babánál nagyon kislányt szerettünk volna, aki végül kisfiú lett😃 gondolom sokaknak mondanom sem kell, hogy a szemünk fénye azóta is, pedig már 6 éves🫣 a vele való évek után mikor érkezni látszott a tesó, már inkább kisfiút gondoltunk, ő viszont kislány lett 🤪

Most hogy már a kislányom is 10 hónapos azt mondom, nekünk így tökéletes. :) még annak is kifejezetten örülök néha, hogy előbb lett fiunk és csak másodjára lányunk.

Nálatok hogy van, hogy alakult?


(Előre is bocsánat a 3+ gyermekre vágyóktól, csak 3 babàig tettem ki a szavazásokat)



aug. 19. 14:43
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Egy fiút és egy lányt szerettem volna. A sorrend mindegy volt. Szerencsére így is alakult.
aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
66%

2 fiút akartam mindig is.

Szerencsére 2 fiam lett. Imádok is fiús anyuka lenni.

aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 flora08 ***** válasza:
100%
Én mindig is úgy voltam vele, hogy egy gyermeket szeretnék. Kisfiút vagy kislányt tökmindegy, de egyet. Sosem tudtam magam elképzelni többgyermekes anyaként. Kisfiú lett. A születése előtt óvónőként dolgoztam (most gyógypedagógus vagyok), így volt tapasztalatom mindkét nemmel kapcsolatban. Őszintén szólva, van egy kis hiányérzetem, hogy már nem lesz lányom, de bőven elég egy gyermek. Sem időm, sem energiám nem volna többre, se kislányra, se fiúra. Lehet ezt egy kicsit nyersen fogalmaztam meg, de szerintem az őszinteség és az önismeret nagyon fontos ebben a témában. A szülő-gyerek kapcsolat alapvetően nem a gyerek nemétől függ.
aug. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartam lányt mert szerintem könnyebb a férfiak élete minden téren. De lányom lett, és csodás dolog ez a fajta kapcsolat, de már most rosszul viseli a női dolgokat, pl menstruáció. Irtózik, undorodik, fájdalmai vannak, elájul ha meglátja a saját vérét, egy kínszenvedés neki az egész. Én is ilyen voltam kamaszként és minden erőmmel azon voltam hogy nála ne így legyen de úgy látszik ez nem "nevelés" és hozzáállás kérdése. És akkor még az állandó aggódás, hogy valaki bántja, molesztálja, rosszul bánik vele, kihasználja, összetöri a szívét. Nyilván fiúknál is előfordul, de én nem látok anyukákat a fiaik miatt aggódni ezen a szinten, sőt, a 13-14 éves korosztálynál úgy látom hogy totál szabadon engedik őket, nincs kontroll. Tisztelet a kivételnek. És nagyon nagy meló hogy kialakíts egy lánynál a mai világban egészséges önbizalmat. Már most találkozott nem egyszer a női mivolta miatt hátrányos megkülönböztetéssel. És akkor még hol van a felnőttkor? A párkapcsolatok? A gyerekvállalás? Változókor? :(
aug. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

igazából nem gondolkodtam ezen soha ... terhesség előtt is csak gyerekként gondoltam rá nem volt neme - sőt egyik terhességemnél sem tudtam milyen nemű lesz mert nem akartam tudni - direkt akartam meglepetést! :)


de az elsőnél olyan érzésem volt h fiú lesz - lány lett

a másodiknál, hogy ha már lány az első tuti lány lesz - fiú lett


nem akartam több gyereket de mégis lett még egy, na ott meg már komolyan nem számított h lány vagy fiú - de lány lett

aug. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Világéletemben kislányt szerettem volna, de ahogy elkezdtük ténylegesen a próbálkozást, (elsőre sikerült is:D) már tényleg mindegy volt, és amúgy rögtön éreztem is, hogy fiú lesz. Imádom a pozitív teszt óta, nem cserélném ezer kislányra sem!☺️ Szerdán már 10 hónapos a mi kis csoppsegunk 🥲🩵🩵🩵❤️
aug. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Lanyt szerettem volna elsore, fiu lett. Semmiert nem adnam, a legnagyobb szerelem a vilagon. Masodszorra is fiut szerettunk volna. Lany lesz. Ennel boldogabbak nem is lehetnenk. Nagyon varjuk ot is.
aug. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
31%
Én egyetlen okból szerettem volna jobban lányt. A fiúk altáji részeinek való gondozása, tisztán tartás, ilyesmik más és nekem nehezebbnek tűnik néhány okból. Lehet problémája is, ráadásul olvastam a témát, mai napig vita van olyan egyszerű kérdésben is, hogy mikortól kell felhúzni neki, kell e egyáltalán, nem beszélve arról, hogy ha baja is adódik vele, nekem para, bevallom férfiasan.
aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Én mindig 2 gyereket szerettem volna, és mindenképp akartam kislányt, mindig így képzeltem, hogy legalább az egyik az lesz. 2 fiam van, az elsőnél azt mondtam, na majd a második lány lesz, a másodiknál bevallom, 2 napig szomorkodtam...hogy soha nem lesz lányom.... De most 5 hónapos picur és nekem most már így kerek minden, nem érzem már, hogy szeretnék lányt is, és csodálatosnak érzem, hogy 2 kisfiam van ☺️ ez nem terelés, csak hogy vigasztalja magam, hanem tényleg úgy gondolom, hogy a lehető legjobban alakult ez így!
aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Amikor még úgy volt, hogy kettő lesz, akkor 1 fiút és 1 lányt, aztán amikor nyilvánvaló lett, hogy max. 1 fog beleférni az időbe, akkor valahogy mindig az volt előttem a "jövőbeli képeken", hogy kislányom lesz, valószínűleg azért, mert 6 unokahúgom van, velük van tapasztalatom. Amikor kiderült, hogy fiú lesz, akkor nem is az, hogy csalódtam, hanem megijedtem, hogy mit fogok én kezdeni egy fiúval (pedig nem vagyok egy tipikus nőies/csajos nő, sőt!). De aztán belegondoltam, milyen lehet majd, meg beszélgettem "csak fiús" barátokkal, és aztán megszületett a kisfiam, és valahogy minden helyrekerült, most már nem is tudom elképzelni, milyen lenne egy kislánnyal. :-)
aug. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!