Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megválaszthatnád vagy...

Ha megválaszthatnád vagy megválaszthattad volna, milyen nemü gyermeket/gyermekeket szerettél volna? Hogyan alakult végül és hogy éled meg vele, velük az életet?

Figyelt kérdés

Szavazást is berakok, de nyugodtan ki is fejtheti bárki.

Csupán érdekesség a kérdés😊semmi egyéb nincs mögötte, ezért kérek mindenkit, hogy rosszindulatú válaszokat ne írjon.


Én egyébként mindig 2 gyermeket szerettem volna és 2 húgom lèvén vagy 2 lányt vagy maximum 1 lányt és utána egy kisfiút.

Aztán első babánál nagyon kislányt szerettünk volna, aki végül kisfiú lett😃 gondolom sokaknak mondanom sem kell, hogy a szemünk fénye azóta is, pedig már 6 éves🫣 a vele való évek után mikor érkezni látszott a tesó, már inkább kisfiút gondoltunk, ő viszont kislány lett 🤪

Most hogy már a kislányom is 10 hónapos azt mondom, nekünk így tökéletes. :) még annak is kifejezetten örülök néha, hogy előbb lett fiunk és csak másodjára lányunk.

Nálatok hogy van, hogy alakult?


(Előre is bocsánat a 3+ gyermekre vágyóktól, csak 3 babàig tettem ki a szavazásokat)



aug. 19. 14:43
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
0%
Mi az oka annak, hogy kb. mindenki lányt akar?
aug. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Szerintem talán az, hogy a válaszolók nagyrészben nők, és biztonsàgosabbnak, magukhoz közel állóbbnak érzik a lány gyerek gondolatát. De nem biztos, hogy igazam van. Engem szinte mindig lanyok vettek körül, otthon is, suliban, mindenhol. Nálunk pl a férjemnek is lány testvére van. Kicsit féltem (amugy tök alaptalanul) a fiútol. Plusz valóban a lányokrol azt gondoljuk, hogy nyugodtabbak, bujosabbak.

Nálunk pl mikor a kisfiam kezdte az ovit, akkor az egyik (2 lánya van) ovó néni meg is jegyezte, hogy végre egy csoport ahol több a lány es de jó, hogy örül neki, hogy akkor ez milyen jó, nyugis csoport lesz. Hát szerintem a fiús anyukák magukban azért nyeltünk egy nagyot. De az biztos hogy van egy ilyenfajta sztereotipia a gondolkodasokban is.

aug. 19. 15:36
 13/40 anonim ***** válasza:
47%
Férjemnek már volt két fia, ezért lányt szerettem volna. Az is lett.
aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
73%

Úgy voltam vele, hogy mindegy, de amikor megtudtam, hogy fiunk lesz, gyártottam ideológiát hozzá, hogy miért jó így. Aztán amikor a második lány lett, annak is örültem, hogy így legalább lett fiú is meg lány is. De ha fiú lett volna, akkor arra is kitaláltam volna valamit ;).

A férjem viszont nem tudta magát lányos apaként elképzelni, a családjában valahogy csak fiúk vannak, így ő másodikra is fiúban reménykedett. Viszont a rokonsága meg pont a sok fiú miatt örült, hogy végre egy lány.

Még nem tudom, milyen lesz velük az élet, mert viszonylag kicsik, viszont mindketten aktívak, érdeklődők és határozott elképzelésük van, hogy mit szeretnének. Nem hiszem, hogy a nemen múlik az alaptermészetük.

aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Utolsó! Na az utolsó mondatod nagyon igaz. Én pl mikor megtudtuk hogy a második kislány.

Kezdtem reménykedni, hogy majd nyugisabb lesz, biztos lassabban es megfontolattabban csinált mindent. (Lévén a fiam pl már 7 hósan mászott, 8 hósan állt 11 hónaposan már 2 hete járt..) amugy elég akaratos is, és hangos volt babának is.

Na a lányom már 6 hósan mászott, ült, felállt. 10 hónapos és már elengedi a kapaszkodót, bútor mellett konkrétan szinte rohan😃

Hát minden van csak nyugi nincs. Nagyon határozott ő is, ha valamit nem lehet, visít és morog. Amugy nem azért cuki vagy aranyos egyik vagy másik mert fiu vagy mert lány, hanem önmagában, önmagáért😊

aug. 19. 15:59
 16/40 anonim ***** válasza:
50%

Eredetileg az elképzeléseimben egy fiú és egy lány szerepelt.


Mikor megszületett az első, aki lány, nem nagyon került már szóba második, 3 éves korában szétmentünk az apjával.


Ő 6 éves volt, mikor megismertem a férjem, akitől 3 hónap után teherbe estem.

Félidő környékén tudtuk meg, hogy ismét kislány.

Igazából mindegy volt.


2 évre rá újra terhes lettem.

Mikor megtudtuk, hogy megint lány, az ott akkor rosszul érintett.

De igazából csak azért, mert nem terveztünk több gyereket, és hogy bele kell törődnöm, hogy fiam sose lesz ebben az életben.

Idővel igazából megszoktam, elengedtem a dolgot.


6 év telt el, derült égből villámcsapásként ért, mikor tavasszal megtudtam, hogy terhes vagyok.

A 12 hetes UH-on meg mindketten lefagytunk a párommal, mikor kiderült, hogy kisfiú.

Decemberre vagyok kiírva.

aug. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
28%

Két gyerek volt a vágyálom: fiú, lány sorrendben.

Elsőre lány lett, kis csalódás volt. Nem a neme, hanem csak a sorrend miatt.

Másodjára jött a kisfiunk.

A boldogság viszont teljes, hogy mindkét nem pipa.

aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
22%

Alapból nem akartam gyereket, aztán csakis fiút!

Az első lány, a 2. fiú

Hát a lánnyal pokoli nehéz 😩

aug. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
49%

Én mindig úgy képzeltem, hogy lányom lesz (egy gyereket terveztem életem nagyobb részében). Persze, tudtam, hogy benne van a pakliban, hogy fiú is lehet. De a férjem is inkább lányt szeretett volna. Természetesen kisfiunk lesz. Őszinte leszek, még barátkozom a gondolattal. És eléggé sz@rul is érzem magam, hogy ôrülök neki természetesen, de nem felhőtlen az örömöm:(

Még mindig az van bennem, hogy mit kezdek én egy fiúval? Remélem sikerül ezt helyre tenni, mire megszületik, mert nagyon nagyon bánt és valahol félek, nehogy megbüntetessen az élet (isten, karma, kinek mi), azért mert így érzek.

aug. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Lányt akartunk a férjemmel, és lány is lett. Több gyerek nem lesz.
aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!