Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babás,kisgyerekes anyukák...

Babás,kisgyerekes anyukák (apukák) mennyi időtök jut olvasni,és mit olvastok?

Figyelt kérdés

Természetesen azoktól kérdezem,akik szeretnek olvasni. Nekem 15 honapos,és sajnos nagyon kevés idő jut ra. Este lehetne,de akkor a családi életből maradok ki,lefekvés után még választhatok, hogy én is alszom,vagy hajnalig olvasók,másnap meg meghalok...szeretem a jó regényeket de sajnos nagyon ritkán tudok rá időt szakítani. Szakkönyvek el,pl gyereknevelés tankönyv,működik hogy egy két oldalt elolvasok,de regényeket,vagy olyan könyvnel amit tényleg élvezek (igen,sajnos a szakkönyvek,gyereknevelési könyvek,tankönyvek nem ilyenek) nem

Ti hogy vagytok ezzel? Menn,itt olvastok a gyerek előtti életetekhez képest?


(Amíg a gyerekkel vagyok nem tudok olvasni,mert jön és tépi ki a kezemből. Sajnos még nem érdekli a könyv,a lapozgatas. Amíg kisebb volt még az állandó szoptatastol voltam ki,azért nem jutott rá több energia,idő)



júl. 23. 16:19
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért,a fél szemem a gyerekem volt,nem javítottam ki
júl. 23. 16:20
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Újságot.
júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#2😅😅
júl. 23. 16:38
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatás alatt rengeteget olvastam, később kevesebbet. Nyilván a tinikori heti 1-3 könyvhöz képest semmi a mostani, de havi egy megy. Ment a nagy 15 hónapos korában is. Ő ekkor már maga is könyvmoly volt. Már akkor hozta a könyveket, amikor még csak kúszni tudott.
júl. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%
Nők lapja, Kiskegyed, Bravo
júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Nulla. Gyerekek előtt rengeteget olvastam, amikor az első született, akkor szoptatás alatt is sokat, de aztán már sötétben altattam, sz*r alvó volt, így este ki is döltem vele, nappal azért nem tudtam, mert mindig volt dolgom, mióta ketten vannak, azóta meg az énidőm teljesen meg is szűnt, szóval kb. 3 éve msr semennnyit, pedig korábban évi 50-60 könyv simán lement.
júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Az első két hónapban szoptatás alatt nagyon sokat olvastam, de utána folyton forgolódott, nézte a könyvet a kezemben, nem evett, csak sasolta, mit csinálok, úgyhogy abba kellett hagyni 😂
júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nekem hasfajos és nagyon rossz alvó volt,így szoptatás mellett teljesen rá koncentráltam. Plusz sajnos anyukám már nem él,anyosomra nem számíthatok,így a nem alvás és a teljesen új helyzet mellett nem tudtam akkor sem olvasni,mikor újszülött volt (nem is volt ilyen gondolatom akkoriban)

Viszont az érdekes,hogy az egyik válaszolónak már 15 honaposan konyvmoly volt a gyerek. Itt látszik a habitus,és hogy sokszor nem a szülő csinál valamit jól vagy nem jól,hanem ezt dobta a gép. Amíg még letettem és ottmaradt,és túl voltunk a kezdeti sokkon,látott engem is olvasni,plusz amint lehetett igyekeztem könyvekkel lekötni. Egyelőre ott tartunk,hogy nem érdekli,dobálja,tépi.

Azt hozzá kell tennem,hogy nem jár még,ülni is 11 hónaposan ült stabilan. Talán majd ha jár,azzal elindulnak olyan változások is,ami meghozza a könyv szeretetet,de legalábbis azt,hogy ne tepkedje.

júl. 23. 18:00
 9/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, az én családomban pl. soha senki nem olvasott, én mégis könyvmoly lettem. Más meg olvasós családban nem lesz az.
júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9

Igen,ezért mondtam sokat számít a habitus. Amúgy így visszagondolva én sem láttam senkit a családomban olvasni.

júl. 23. 18:29
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!