Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babás,kisgyerekes anyukák...

Babás,kisgyerekes anyukák (apukák) mennyi időtök jut olvasni,és mit olvastok?

Figyelt kérdés

Természetesen azoktól kérdezem,akik szeretnek olvasni. Nekem 15 honapos,és sajnos nagyon kevés idő jut ra. Este lehetne,de akkor a családi életből maradok ki,lefekvés után még választhatok, hogy én is alszom,vagy hajnalig olvasók,másnap meg meghalok...szeretem a jó regényeket de sajnos nagyon ritkán tudok rá időt szakítani. Szakkönyvek el,pl gyereknevelés tankönyv,működik hogy egy két oldalt elolvasok,de regényeket,vagy olyan könyvnel amit tényleg élvezek (igen,sajnos a szakkönyvek,gyereknevelési könyvek,tankönyvek nem ilyenek) nem

Ti hogy vagytok ezzel? Menn,itt olvastok a gyerek előtti életetekhez képest?


(Amíg a gyerekkel vagyok nem tudok olvasni,mert jön és tépi ki a kezemből. Sajnos még nem érdekli a könyv,a lapozgatas. Amíg kisebb volt még az állandó szoptatastol voltam ki,azért nem jutott rá több energia,idő)



júl. 23. 16:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Régen én is nagy könyvmoly voltam, de aztán nekem valahogy nem fért bele az időmbe/energiámba, hogy elengedjem magam egy regénnyel. Nekem szoptatás közben nem ment/megy, amíg elvan magában, addig is fél szemmel őt figyelem, nem tudok úgy igazán belemélyedni egy regénybe, amíg ébren vannak a gyerekeim. Mostanában kezdtem kicsit magamra találni, és megtalálni az erőt és lehetőséget az esti altatások után, hogy olvasni kezdjek megint. Mondjuk ehhez kellett az a könyv is, ami kvázi "kikényszeríti" magának a figyelmet :D Mert előtte is próbálkoztam én, fürdés közben néha, relaxációképp meg azokon a ritka estéken, amikor viszonylag hamar elmentek aludni a gyerekek, de amíg nem jött egy olyan könyv, amit tényleg kb letehetetlennek tekintettem (alapvetően mindenevő vagyok, és hiába olvastam én Tolkientől kezdve Atwoodon keresztül Lem-ig kb mindent IS, de mégis csak elkapott engem is a sárkányláz és Yarros bűvölete húzott ki az olvasásmentes időszakból :D ), addig sokszor választottam más tevékenységet. Most kicsit normalizáltam, hogy esténként, ha az altatás viszonylag normális időben zajlott le, akkor én olvasom utána, de ez viszonylag új, pár hetes történet. A nagyobb lányom 4 éves, a kicsi 20 hónapos. Szóval jó sokáig váratott magára a dolog :D Ja, és amúgy a nagy kb 2 évesen kezdte el figyelni és követni és kérni a meséket, a kicsi meg ebbe született bele, és még így is csak az ilyen nyitogatós könyvecskék kötik le, azok is azért, mert tud ott mit matatni, egy Boribont nem tud még rendesen végighallgatni, bár már lassanként haladunk.
júl. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Minden este a ferjem altatja a gyereket, ez 1 ora atlagosan.

Na akkor szoktam olvasni vagy neha nappali alvasidoben.


De nyilvan igy akkor valaminek a rovasara megy, mert ha olvasok nappal, akkor nem lesz rend napkozben :D

Vagy ha olvasok ebben az 1 oraban, akkor nem csinalok meg mittudomen, akarmi mast. Es altalaban nem is, szarok bele, nekem az olvasas kell :D

júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Sokkal kevesebbet olvasok (gyerek előtt egy 500 oldalas könyv alig tartott 2 napig), most egy 300 oldalas könyv 2 max 3 nap. (Nem olvasok mindennap, meg ha elolvasok egy könyvet utána kell pár nap "szabi" hogy találjak valami újat ami érdekel.) Általában altataskor olvasok vagy ha alszik. (Úgy alszik el ha ringatom az öblöt a lábammal ugyhigy ameddig altatom olvasok, plusz sajnos alvaskor felette kell lennem mert nappal nekem nem jó alvó és van hogy 10 perc alvás után felébred ezért ha mocorog, ébredezik ringatnom kell tovább úgyhogy én akkor olvasni szoktam ha van mit.)

Amúgy én vörös pöttyös, rubin pöttyös könyvet, alomgyáros könyveket olvasom, romantikus könyveket.. mondjuk most Lakatos Levente - Bomlás című könyvét olvasom. Egyébként HP-t nagyon szeretem, alkonyatot is olvasom. Ezek kikapcsolnak úgyhogy ilyenkor ezeket, semmi tudományos.. nem akarom jobban farasztani az agyam.😅

Amúgy 4.5 hós a lányom.

júl. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Egy éves volt a fiam amikor újra kezdtem az olvasást, egy évig könyvet sem vettem a kezemben

Amikor beállt a napi egy hosszú alvás déltől fel háromig, akkor kezdtem ujra.

Két éves, és még mindig akkor olvasók amikor alszik, a déli alvás alatt. Van amikor este is, és hajnalban.(Korán kelő vagyok, felébredek minden reggel öt -fel hat között, és amíg ő alszik, addig a hétig kb néha olvasok)

Regényeket olvasok, horrort, thrillert, misztikus regényeket, és krimit.

júl. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igen, habitus. 😅 Lányom autista, extra nehéz természet és könyvmoly. Talán ennyit "megérdemlek". 15 hónaposan egyébként még épp csak mászott, mert megkésett mozgásfejlődésű is.

Egyébként a tesója, aki nem auti, még korábban rákapott a könyvekre. Ebbe nőtt bele, születése óta hallgatta. Most meg a testvérétől hallgatja. 8 éves és neki megvan a heti egy regény, irigylem is.

júl. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nagyon feltölt az olvasás, igazi konyvmoly vagyok. :) 9 hónapos a fiam, napi néhány órát összeadva mindig szakitok rá. Általában ha napközben alszik, olvasok, aztán ha este elalszik, akkor is. Igy is jut azért időm a férjemre is, pedig általában nappal nem is nagy alvó a kisfiam, de valahogy megoldom. :D
júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Havi 1-2 könyvet olvastam korábban, aztán jött egy év szünet. A lányom egy éves korában éreztem úgy, hogy hiányzik és már elég stabilan alszik este ahhoz, hogy nekem beleférjen egy órácska. Elkezdtem zabálni a könyveket, de szó szerint. Heti 1-2 könyv lazán elfogyott, aztán várandós lettem és kb. a 6. hónaptól nem befogadó az agyam egyszerűen semennyire. Inkább olyan dolgokra vágyom, amit lehet agyatlanul csinálni. Pl. pörgetni a gyakorit, youtube-ot, nem tudom. Szóval nálam hullámzó.

A nagyobb gyerkőc 2 éves és bár a saját könyveit már szépen lapozgatja, az én kezemből akkor is kitépi. Szerintem ez nem ezen múlik. Mellesleg az, hogy ő szereti a könyveket, engem nem annyira vígasztal, mert nem ugyanazt a Boribont akarom egynap hatvanadszor is felolvasni leszedáltan, hanem a saját regényemet, de ugye abban nem partner. :)

júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mesekönyvet olvasunk sokat.
júl. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!