Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj ha 13 hónapos és még nem...

Baj ha 13 hónapos és még nem mond szavakat, szókezdeményket?

Figyelt kérdés

Kislányom 13 hónapos, sokat magyaráz baba nyelven, mondja hogy bababa , mamamama, de jelentéstartalommal még nem bírnak.

Szótövek, szókezdemények sincsenek. Egyedül, mikor a macskát meglátja akkor van egy jellegzetes kurjantása, amit csak a macskára használ.

Ha én kérek tőle valamit , akkor érti és végre is hajtja.


szept. 16. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehát amiket mondtál, szavak, szotagok..ennél nem kell többet mondania! És ha megért mindent, amit mondasz neki, az nagyon jó. Ne siettesd, és ne legyél ennyire paramami. Azoknak a bezzeganyuknak meg ne higgy, akiknek a gyerekeik kb egy évesen már mondatokban beszéltek! Én kisfiam a napokban lesz 11 hónapos, kb annyit beszél, mint a tied, meg max apa, nyanyanya (anya), nem, ilyesmik. Mit várnánk tőlük?! Nagyon rendben van ez így.
szept. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez így teljesen rendben van.
szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A fiam fél évesen ciklizált, később, mikor "kellett volna", akkor semmi ilyesmi, egy évesen egy szava volt, az, hogy "emm", ez olyasmit jelentett, hogy el(ment, tűnt stb.).

Babanyelven sem magyarázott soha, ennek ellenére másfél évesen mondatokban beszélt, sosem gondoltam volna :)

Szóval ne aggódj, ritkán fejlődnek tankönyv szerint :)

tegnapelőtt 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
tegnapelőtt 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!