Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 13 hónapos kisfiúnak ha nincs...

13 hónapos kisfiúnak ha nincs egy értelmes szava sem az baj?

Figyelt kérdés
Egész nap baba nyelven gagyarászik,sikítozik. Mozgásfejlődése rendben van,már mondhatni stabilan jár. Rengeteget beszélünk hozzá,mesélek neki,mondókázom. Nincsenek elvárásaim,ne értsétek félre,tudom hogy 1 évesen még nem baj ha nem beszél. De egy szót sem mond ki. Még egy dolog van ami picit aggaszt. Minden játékát nevén nevezem és mutatom neki. Mondom neki hogy hozza ide a macit például,sokszor elismétlem,megmutatom,de semmi. Gagyog tovább össze vissza és jól otthagy,megy a dolgára pakolni,rámolni. Tehát gyakorlatilag hiába tanítgatom,foglalkoztatom süket fülek egyelőre. Korai még hogy ilyeneket tudjon?
2020. dec. 4. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
A bátyám egészen 4 éves koráig egy szót sem szólt, aztán hirtelen elkezdett mondatokban beszélni. Tudom, ez nagyon extrém eset, de amúgy is azt mondják hogy a fiúk később kezdenek beszélni. Én nem aggódnék a helyedben, előbb-utóbb összerakja magában és használni kezdi.
2020. dec. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódnod. Kisfiam kb. másfél évesen kezdte végrehajtani az utasításokat. Most 2 éves és mindent ért. Még azt is, amit nem akarok, hogy értse.
2020. dec. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
88%
Ha 13 éves lenne akkor megérteném, hogy aggódsz de így nincs miért. Amúgy meg miért kell erőltetni? Majd beszél ha akar. Ez a baj a mai világgal, hogy túl gyors minden, menjél iskolába nem számít, hogy érett e vagy már rá, aztán jön a neked már tudnod kéne szöveg, már nagy fiú vagy, aztán azt veszed észre, hogy felnőtt korára ki van égve a gyerek. Rohadt gyors így is a társadalmunk egy ember átlagba 1-2 évig használ egy mobilt, teljesen fel van gyorsulva minden ez nem normális! Elég megnézni a mai párkapcsolatokat, mennyire nem érnek semmit, nincsenek értékek mindenkinek azonnal kell minden.
2020. dec. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 unokatesóm ugyanez, ő lány.
2020. dec. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Nincs elkésve.Az enyém 2 éves volt mikor elkezdett szavakat mondani.Két hónap múlva,mondatokban beszélt.3 évesen oviba kellett adni.

Óvónő azt mondta olyan a szókincse mint a 4 éveseké.

Nem kell aggódnod.Nincs miért.

2020. dec. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam most 15 hós. Ott a kérdőíven már szerepel a szó kezdemény. Hát az fiam semmi értelmeset nem mond. Azt mondta a védőnő 2 éves koráig nem kell kétségbe esni emiatt. Majd belekezd egyszer.

Amúgy nagyon sokmindent megért már.

2020. dec. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
6 vagyok. Amúgy sztem a hozd ide ezt meg azt helyett a testrészeit gyakoroljátok. Az nálunk is hamarabb ment. Először csak a fejét mutatta. Aztán fül, orr, száj, szem, pocak
2020. dec. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

18 hónaposan kérdezik először státuszon, hogy próbál e szavakat mondani.Asszem 5 szót kérdeztek ,aztán két évesen 10 szó a min amit ,,illik" tudni.És szónak számít a hangutánzó is, tehát a bú,a vau-vau,miau meg ilyenek...Bőven ráér még beszélni.

Amúgy nekünk annak idején azt mondta a gyerekorvos, hogy ha a mozgásfejlődésben valami ,,nagy" dolog történik, akkor a beszédfejlődés közben ,,pihen".Legtöbbször a kettő felváltva történik.Ha már rendben stabilan jár, akkor várható hogy beindul a beszéde is.DE még bőven van ideje a beszédre.

A mutogatást pld 16 hónaposan kezdte.Mondjuk nálunk a hozd ide ezt vagy azt 13 hónaposan már ment.De a saját gyerekem alapján azt mondom, hogy baromi gyorsan képesek fejlődni és mikor azt gondolod hogy ő még 1000 évig nem fog megcsinálni valamit ,ő másnap meghazudtol azzal, hogy megcsinálja.Hihetetlen fejlődést képesek produkálni minden előjel nélkül.

2020. dec. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!