Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 13 hónapos, nem jár. Nincs...

13 hónapos, nem jár. Nincs elkésve, ugye?

Figyelt kérdés
Nagyszülők mondogatják, hogy mi a férjemmel már 10 hósan futottunk. 13 hónaposan ő még csak kapaszkodva lépeget, néha megáll egyenesen kapaszkodás nélkül is, de járni nem szándékozik, inkább mászva közlekedik.
2014. dec. 4. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:

nincs elkésve. teljesen normális. az is, ha 10 hósan indul el, és az is, ha csak 15 hósan.

az enyém 14 hónapos volt mikor járni kezdett. már én is türelmetlen voltam amúgy :)

2014. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18 hónapos korig kell járni. A legtöbb gyerek 12 hónapos kora után indul el, az a ritkább, ha jár egy baba 1 éves kora előtt. A mi lányunk 15 hónaposan kezdett járni.
2014. dec. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs elkésve. Miért lenne? A gyerekem 13 hós és 1-2 hete kezdett önállóan lépegetni, de még leginkább négykézláb közlekedik.
2014. dec. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincsen. Enyém se megy 13 és fél hónapos.
2014. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Enyém 10 hósan indult, viszont az a kislány aki egy napon született a babámmal, 14 hónaposan indult el. Ez teljesen vàltozó. Védőnő szerint 16-18 hós korig kell egyedül elindulniuk! :)
2014. dec. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az 1.fiam 1 évesen már járt.A 2. gyerekem-szintén fiú-16 hónaposan indult el(most 6 éves,makk egészséges)a 3. kicsink(kislány)már 11 hónaposan elkezdte bontogatni a szárnyait...soha nem vezetgettük kézen fogva Őket,abszolút hagytuk,hogy a saját ritmusuk szerint induljanak el.Azt azért enyhe túlzásnak tartom,hogy 10 hónaposan már futottatok.Ne dőljetek be!Bár a kislányom stabilan járt mire 12 hónapos lett,futni-amit igazi futásnak nevezhetünk-csak olyan 18-20 hónapos korában tudott(most 29 hónapos,és rohan).Ne hagyjátok Magatokat befolyásolni,fejlődjön a kicsi a saját ütemében(persze a megadott normákon belül).
2014. dec. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én fiam is 16 hónapos volt amikor elindult. Semmiről nem vagytok lemaradva.

A nagyszülők meg szeretnek aggodalmaskodni, meg nem egészen jól emlékezni a dolgokra.

2014. dec. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Enyém is 15hósan indult el. Sosem vezetgettem én sem, nem is engedtem senkinek sem. Ismerősöm eljött hozzánk látogatóba, és 15hósan elkezdte őt vezetgetni, míg én kimentem a mosdóba. Mikor visszaértem, mondtam, hogy ne csinálja, mert nem szoktuk. De aznap este elindult a járássegítővel is. .... Lehet ez volt a kezdő lökés neki, hogy valaki "elindította" őt. :))
2014. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!