Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mennyit "beszél"...

Nektek mennyit "beszél" 13hónapos gyeremeketek?

Figyelt kérdés
Lehet hogy aggódnom kéne, most olvastam valahol hogy 11 hónapos gyereknek már tudatosan kell használnia egy két szót( apa,anya). Na hát az én gyeremekem meg inkább csak szótagogat hallat: va-va, mam,újabban meg mindenre azt modja:bö
2015. márc. 31. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell még tudnia, mindegyikük másképp fejlődik. Anno a fiam 2,5 évesen kezdett el beszélni, most a lányom 13 hónaposan csak azt mondja baba, de ezt mindenre, mindenkire :)
2015. márc. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A babák szerencsére nem olvassák a nagykönyveket, amiben le van írva, hogy mit "kell" csinálniuk.

Szépen a saját ütemükben fejlődnek.

Lányom nagydumás volt, elég hamar elkezdett beszélni, de bevallom nem emlékszem pontosan, hogy mikor használt egy-két szót tudatosan... Most 5 éves nagylány, alapvetően már lényegtelen is, hogy mikor kezdett beszélni.

Arra viszont emlékszem, hogy sokszor volt olyan, hogy nem mond valamit, majd másnap majdnem mondatokban kezd beszélni.

Szerintem nem vagytok semmivel sem elkésve, nyugi!

2015. márc. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. 18.- hónapos a lányom és csak néha mondja hogy baba- papa- de. Meg párszor mintha azt mondaná ,hogy anya. Különben mindent megért , megcsinál ha mondok neki valamit. Amúgy ha jelezni akar akkor morgó hangot ad ki. Nekem a védőnő azt mondta hogy 3- éves korig nem baj ha nem beszélnek a gyerekek, majd az oviba elkezdenek beszélni. Amúgy már én is nagyon várom hogy beszéljen pár szót.
2015. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!