Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem keso mar 13honapos babanak...

Nem keso mar 13honapos babanak az angol nyelvtanulas?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam hogy az anya csak magyarul es valaki csak angolul beszeljen hozza. viszon mindenki vegig magyarul beszelt hozza de szeretnem ha angolul is tudna majd:) szoval ha elkezdek neki mostantol csak angolul beszelni akkor van ra esely hogy tanulja?
2014. jan. 27. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Fiam is 13 hónapos, és pont ma mondtam ugyanezt a férjemnek, amit leírtál. :) Amúgy nem késő, mert magyarul is most tanul, és elvileg ha egyszerre tanul 2 dolgot (és ez igaz másra is), akkor könnyebben megy neki. Inkább nekem furcsa angolul beszélni hozzá, pedig külföldön született, és engem sokat hallott idegen nyelveken, de mégis.
2014. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor beszélj hozzá csak angolul, ha anyanyelvi szinten beszéled a nyelvet!


Egyébként ha most csak magyarul fog kezdeni beszélni, akkor is fog majd tudni angolul. Csak kicsit később.

2014. jan. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Dehogy keso! Csak az a kerdes, hogy fogod-e birni, hogy te mindig angolul fogsz hozza beszelni ;)


Nalunk ez ugy nez ki, hogy az angol a 3. nyelv, amivel a ferjemmel egymas kozt beszelunk, de a gyerekhez mindenki a sajat nyelven beszel. Hogy ebbol mi lesz.... :D


Kulfoldon eltek amugy? Szerintem, ha igen, es nem erolteted az angolt, akkor oviban 3 honap alatt megtanulja . Kis szivacs agyuak. Errol is tudnek peldat, de mar igy is regenyt irtam :D

2014. jan. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
koszonom a vaszokat:) sajnos nem beszelek anyanyelvi szinten es nem is elunk kulfoldon..:( csak ugy az alap szavakat esetleg tudja
2014. jan. 28. 08:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges egy éppen beszélni tanuló babának az "alap szavakat" megtanítani egy idegen nyelven. Ezeket legkésőbb az általános iskolában úgyis meg fogja tanulni, előtte nem fog olyan helyzetbe kerülni, hogy szüksége legyen rájuk. Természetesen nagy előnnyel indul az a gyerek, akit két különböző anyanyelvű szülő nevel, és így 3 éves korára folyékonyan megtanul két nyelvet, de annak, hogy tudja az almát meg az asztalt angolul 2 évesen, az égvilágon semmi értelme nincs. (Legfeljebb fel lehet vágni vele a játszótéren, de az is inkább ellenszenvet szül).

Ha - mint írod - nem beszélsz anyanyelvi szinten angolul, akkor eszedbe ne jusson így beszélni vele, csak ártasz vele. Esetleg, ha nagyon szeretnéd, énekelj vagy mondókázz neki néha angolul, de ennél tovább ne menj.

Én egyébként angoltanár vagyok, de még az ovis angolra sem írattam be a fiamat. Tanuljon csak meg előbb magyarul, egyelőre abban is van hova fejlődnie.

2014. jan. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem keso. En csak magyarul beszelek a kisfiamhoz semmi mas nyelven nem. A ferjem angol es ezert o csak angolul beszel hozza. Angolul beszlnek hozza az oviba mivel Angliabna elunk. 4 eves lesz par het mulva a kisfiam es teljesen tokeletesen beszeli mindket nyelvet. Tehat boven eleg volt az neki, hogy csak ne beszeltem hozza otthon magyarul. Mi magyar meseket is neztunk, magyar mesekonyveket olvastunk... Boven eleg volt.
2014. jan. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Túl korai ha mindketten magyarok vagytok csak ártasz a korai nyelvtanítással,szegény még magyarul sem tud.
2014. jan. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amit a kommentedben irtal vatoztatnek. A 7-es valaszoloval ertek egyet. Mit szeretnel megtanitani neki? Szavakat? 50-100 szot? Azt nagyobb koraban 1 het alatt megtanulja. Ennek igy nincs ertelme. Kesonek nem keso, ezt most is tartom ;)


Valassz neki olyan ovit, ahol van angol, ha ennyire szeretned az angolt eroltetni nala. De ott is inkabb csak szavakato fognak tanulni. Ha nem adott az angol kornyezet akkor igy is-ugy is raertek!

2014. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennek semmi értelme, ha magyarok vagytok és itthon éltek. A kiejtésed sem az igazi, és szimplán szavakkal nem sokra megy. Akkor már többre mész vele, hogy pl angolul nézi a rajzfilmet. Ott legalább rendesen beszélnek.
2014. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!