Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angol nyelvtanulás 1 évesen?

Angol nyelvtanulás 1 évesen?

Figyelt kérdés
Szeretném 1 éves gyermekemet otthon angol dalokra és mondókákra tanítani, hogy szokja a füle az angol "dallamát". Tudtok ajánlani (olcsó) CD-t vagy DVD-t? Vagy könyvet CD-vel? Nagyon köszönöm előre is!
2010. aug. 9. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak anyanyelvűtől tanulja, mert ha megtanulja a magyaros kiejtést, az életben nem beszél majd jól angolul, és többet ártasz, mint használsz.
2010. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
youtube!
2010. aug. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


itt vannak mondókák is...



[link]

legalul vannak videók is és kották!


a könyvesboltokban is vannak ilyesmik de a neten ingyenes.



remélem segitettem! Jó tanulást

2010. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Merre laksz? Én tanítom a lányom igaz már 2 éves múlt, de születése óta beszélek hozzá, játszunk énekelünk. Igaz nem vagyok anyanyelvű, de jól beszélek, nem hiszem hogy a gyerek ettől nem fog jól meganulni, a nagy részét megtanulja a mesékből, dalokból. A kétnyelvűgyerek blogot én is olvasom, így kezdtem el. Most már az egyik barátnőmmel angol játszócsoportot is indítottunk.
2010. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 arbil válasza:

Carolyn Graham, Jazz Chants for Children (versek, dalok CD-vel).

Sok angol dalt találsz itt ingyen:

www.cherriyuen.com (e-songs), www.uptoten.com (Boowa and Kwala)

Sok hasznos infó dalokkal, mesékkel:

www.earlyenglishforyourchild.blogspot.com

www.babaangolonline.com


www.ketnyelvugyerek.hu


Hajrá és sok sikert! :)

2010. aug. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
A nyelvtanulást bőven elég elkezdeni akkor, amikor már erős az anyanyelvi produkciós és percepciós készsége, tudatosodtak benne a főbb nyelvtani szabályok és az anyanyelvi mentális lexikona is széles. Aki 1-2 évesen vagy óvodában angolra taníttatja a gyerekét, az sznob. Elnézést kérek.
2011. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szia, gondolom, már rég túlvagy a kezdésen, de hátha másnak még segítség: az én kisfiam 1,5 éves, én is egy éves kora óra tanítom, bár előtte már énekeltem neki nagyon sokat. Nem hiszem, hogy a kiejtést ennyire túl kéne misztifikálni, mint ahogy azt sokan teszik, a nyelvhelyesség fontosabb. Én youtube-on szoktam még vele hallgatni, rengeteg a színvonalas feltöltés, sokan szöveget is tesznek mellé, pl hooplakidz. A brillbaby.com és brillkisd.com oldalakat is érdemes nézni, bár nem dalok vannak rajta
2011. jún. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Bravó! Nagycsoportos korára már nyelvvizsgája lesz. Vagy nagyon csalódott lennél, ha csak elsős korában? Inkább olvass neki meséket és énekeljetek és rajzoljatok.
2011. jún. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én nem a nyelvvizsgára hajtok, hanem a nyelvtudásra: nem azért tanítgatom már rég a fiamat, hogy papírja legyen mielőbb, hanem azért, hogy ne küzdjön annyit a tanulással, mint én. neki természetes a két nyelv ... mint ahogy sok országban teljesen elfogadott a kétnyelvűség, itthon van ennyi ellenzője. És persze pont itthon olyan alacsony az idegen nyelv tudók száma... Én sem osztom le azt, aki nem ért egyet, csak én nem úgy csinálom
2011. jún. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én azért is nem értem, miért jönnek sokan ezzel, h rossz kiejtést vagy nyelvtant tanul meg a gyerek, ha a szülő nem anyanyelvi szinten tanítgatja a gyereket, mert ugyanez idősebb korban is így lesz...ugyanúgy valószínűleg nem fog jó kiejtéssel beszélni, a nyelvtant is csak akkor fogja tökéletesen tudni, ha nagyon szorgalmas...viszont sokkal nagyon nehézségbe fog kerülni neki a nyelvtanulás nagyobb korban....a végeredmény pedig ua lesz.....
2012. máj. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!