Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvtanulás külföldön?

Nyelvtanulás külföldön?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, középiskolás. Jövőre szeretnék kimenni külföldre nyelvet tanulni, de nem igazán tudom hogy működnek ezek..milyen ösztöndíjak vannak stb.?
2011. okt. 17. 06:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyaron, par hetre/honapra, vagy egy teljes iskolai evre, mint cserediak? Milyen nyelvet tanulnal, melyik orszagban szeretnel tanulni? Szuleid mit gondolnak a tervedrol, tamogatjak vagy ellenzik?

Neztel cserediak alapitvanyokat?

2011. okt. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy egész tanévre szeretnék menni Angliába vagy az USA-ba angolt szeretnék tanulni amit már 8 éve tanulok, illetve nem tudom hogy érdemesebb lenne-e màr ott èrettsègizni ugyanis most 10.es vagyok. A szüleim azt mondtak hogy nézzem meg részletesen hogyan is működik ez és aztán beszélünk róla, Kiváncsi lennék tapasztalatokra is. Köszönöm.
2011. okt. 17. 09:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy anno én is néztem ösztöndíjakat és azzal a szomorú ténnyel kellett szembe néznem, hogy nincsen. Egy középiskolai tanév több millió forint, egy 3 hetes tanfolyam külföldön pedig 200 ezernél kezdődik. Jó borsos ára van. Az EF-nél (Education First), mondjuk írták, hogy van támogatás, de nem ösztöndíj, nem állják az egészet és csak akkor, ha tényleg rászorulsz, tehát a család havi keresete nem több mint kb 60ezer ft. Mondjuk ez eléggé hülyeség, mert egy ilyen kereset mellett semennyit sem lehet finanszírozni ebből a dologból, tehát a család nincs előrébb azzal, hogy az EF állja a költség 20 %-át.


Az egyetlen ösztöndíj, amiben részesülhetsz az egyetemen az Erasmus, illetve a hasonló egyetemi ösztöndíjak. Az összes többi jár plusz költséggel, még hozzá nem is kevéssel.

2011. okt. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Ha még aktuális a téma, nézz körül a www.holtanulj.hu címen, nagyon klassz helyek vannak, az egyik barátnőm már volt kint velük 2 hétig Angliában!
2012. jún. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!