Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol apuka home office-ban...

Ahol apuka home office-ban dolgozik, ott hogy alakulnak a családi viszonyok, ha beteg a gyerek?

Figyelt kérdés
Anyuka marad otthon gondolom vele, de ilyenkor nem tudom,apuka mennyire tud dolgozni, koncentrálni egy beteg gyerek környezetében.

szept. 16. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Pont annyira, mint máskor. Én a kicsivel vagyok itthon, férjem többnyire itthon dolgozik (van itthon külön dolgozószoba). Ha a nagyobbik nem megy oviba, akkor a két gyereket gondozom, nem csak a kicsit. Ennyi a különbség. Ha neki kéne a gyerekeket menedzselni, akkor szabadságon lenne.
szept. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem beteg, csak 9 hónapos. De egyszerű, apuka az egyik szobában, a gyerek a másikban.


Ha apuka mégis ráér kijön a szobából és segít, ha dolga van akkor dolgozik, mert nagyrészt abból élünk, hogy ő dolgozik, ezért az a prioritás, hogy ő dolgozzon, ne a gyerekkel foglalkozzon munkaidőben.

szept. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És nem hallatszik át a gyerek sírása, a zajok? Nálunk egymásból nyíló 2 szoba van, és nincs is több szoba a lakásban. Most még csak egy függöny választja el a két szobát, és egyelőre sajnos minden áthallatszik.
szept. 16. 15:59
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Az ablakunk alatt van egy bölcsöde, szerintem az jobban hallatszik, mint a saját gyerekünk. :D

Nem zavarja.

szept. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Ha meetingje van, elvonul. Ha nincs, akkor besegített. Ha meg kell, akkor este még folytatja a melót. De általában nem kell.

Holnap pl nekem egész nap traininget kell tartanom. Férjem lesz itthon HO-ban a közepsőssel, aki beteg. Meetingjeit lemondta, emailekre válaszol. 🤷‍♀️ mivel vezető poziban van, így tud priorizálni.

szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Ferjemet zavarja neha, de nyilvan mit tudunk tenni, semmit. Tudjuk, hogy a babak/ gyerekek egyebkent is hangosak, ez van :D

Nincs ebbol problema igazabol.

De hiaba van kulon szoba, minden behallatszodik sajnos.

szept. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Van zajszűrős fülhallgatója, na meg ugye külön dolgozószoba. De elvileg, ő azt állítja, hogy hacsak az ajtó megfelelő oldalán maradnak a gyerekek, akkor nem zavarják munka közben. Ha éppen van ideje/kedve, illetve ha külön kérem, akkor kijön közénk, de amúgy a munkájára próbál koncentrálni. Általában sikerül neki.

Ő a szerencsésebb eset, mert amikor betegek a gyerekek, akkor én is home office-ba megyek, nem táppénzre, de nekem olyankor nem sikerül a munkára koncentrálnom :D Az én munkám viszont simán végezhető így is, csak lassabban haladok vele, de nekem nincsenek megbeszéléseim, nem kell telefonálgatnom senkivel, e-mailekre meg válaszolok, amikor oda jutok, az adminisztráció meg szuperül darabolható, két feladat között simán megyek popót törölni, italt tölteni, kaját felszolgálni, lázat mérni és társai. Nem jó vagy könnyű, de megvalósítható. És cserébe nem kell nonstop táppénzen meg szabadságon lennem, mert azért hát lássuk be, egy középsős óvodás és egy bölcsit frissen kezdő két éves gyerkőc mellett valószínűleg nem sok lehetőségem lenne egyébként érdemi munkát végezni.

szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
1-es vagyok, férjemnek az irodája nyitott, átlagosan 15-20 ember ül egy légtérben, sokat telefonálnak, egész nap. Azt mondta, a gyerek sírása se olyan irritáló, mint az open office. Főleg, hogy nem sírnak egész nap, max néha van pityergés. De délután alszanak, 2-3 órát, az teljesen csendes, délelőtt meg kint szoktunk lenni. Tehát nem egy óvodát üzemeltetünk. Az ő szempontjából otthon dolgozni nyugisabb.
szept. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

"Anyuka marad otthon gondolom vele,"

Közösségbe járó gyerek betegségéről beszélünk?

Mert akkor nem.

90 %-ban férjem gondozza a gyerekeket, ha betegek, mert engem ritkán engednek home officeba, és a táppénz lópikula. Megoldja, ügyes.

Jellemzően csak akkor maradok én, ha én is beteg vagyok.

6 év után mentem vissza dolgozni. Nyilván addig az "enyémek" voltak, mikor betegek voltak. Akkor még nem is volt HO-ban.

szept. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Mi felváltva maradtunk otthon, mert az én munkahelyem megtartása ugyanolyan fontos, mint a férjemé. Amikor ő volt a gyerekkel, akkor nem dolgozott, amikor én, akkor meg ki kellett bírnia, ha esetleg zavartuk.
szept. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!