Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amíg dolgoztok nektek hol van...

Amíg dolgoztok nektek hol van a gyermek? Mikor értek haza?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Én egyik héten 5 vagy fél 6-ra érkezem, másik héten 2-re.

Ha délutános vagyok mindig stresszes vagyok, mert nagyon szeretnék minél többet a gyermekemmel lenni.

A párom már mindig otthon van mikor én. Általában elviszi a gyerekeket az anyjához és kertészkedik, szerel az apjával. Engem ez sokszor őszintén zavar, mert bár tudom, hogy a gyermekem jó helyen van! Meg oda-vissza vannak érte, csak olyan jól esne làtni néha, ha hazaérek, hogy a párom nem viszi sehova, hanem otthon vár engem a gyermekem és látom, hogy együtt játszanak és nem mindig csak lepasszolja, hogy tudjon kertészkedni vagy bügyködni.


Azt érzem ilyenkor hazaérek, stresszes vagyok, csak veszekedni tudnék, semmire se jut időm, fel vagyok nagyon pörögve.


Gondolkodtam, hogy váltok munkát és keresek egy olyat, amivel mindennap 2-3 körül már otthon lehetek, mert a szívemnek ez nagyon fájó, hogy minden második hetet én úgy érzek, mintha kidobtam volna a kukába egyszerűen.


Szeretem a munkám

és egyetemen tanultam, hogy ebben dolgozhassak. Fáj a szívemnek váltanvi, de így mindennap ezen kattogok.

Szeretnék tőletek segítséget kérni. Írjátok le nektek mennyi idős gyermeketek, gyermekeitek vannak és meddig dolgoztok, mit csinál gyermeketek ovi, suli után míg ti távol vagytok. Otthon van apával vagy nagyszülőnél?



júl. 14. 23:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 óra körül érek haza, ha egyből hazamegyek munka után, de előfordul, hogy még el kell intézni valamit, pl. vásárlás. És ez minden héten így van, nem csak minden második héten. Ja, és a férjem sincs otthon hamarabb. Szerintem ez sokkal rosszabb, mint a tiéd, én mégis úgy élem meg, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy normál munkaidőben dolgozom, nem kell éjszaka, hétvégén, ünnepnapon mennem. Nem kell napi 4 órát ingáznom, max. fél óra alatt hazaérek, de inkább 20 perc.

A lányunk 12 éves. A suliból hazamegy 2-kor és egyedül van, amíg mi hazaérünk. Amikor ovis volt, vagy még nem közlekedett egyedül a suliból, akkor munka után mentünk érte. Amikor ovis volt, akkor a nagyszülők még dolgoztak.

júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%
Kérd meg a férjed, hogy 6-ra menjenek haza. Te hazaérkezés és 6 között pihenj, olvasgass. Akkor mindenki jól jár: a férjed szerelhető, nagyi unokázhat, te pihentebb leszel, így tartalmasan töltöd az estét a családdal.
júl. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is az a megoldás, hogy a férjed bármit is csinál a gyerekekkel, legalább heti 2-3-4 alkalommal legyenek otthon mire hazaérsz.

Egyébként szerintem szerencsések vagytok. A férjem 3 körül végez, megy a gyerekekért, aztán itthon elvannak. Én 4-kor végzek, ha kell, akkor még elmegyek bevásárolni. Van hogy a szomszédban játszanak a gyerekekkel, vagy nálunk vannak a szomszéd gyerekek, de ennyi. Nincs a közelben családunk, pedig én örülnék, ha több érdemi időt tölthetnének együtt.

júl. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem gondold át nagyon alaposan, hogy mi zavar ténylegesen, és mi csak "bűnbak". Az egyik ugye hogy délutánonként nem a párod játszik a gyerekkel. Ebbe rögtön érdemes jobban is belemenni. Az a baj, hogy sosincsen igazi közös idejük? Nem találja a hangot a párod a gyereketekkel? Úgy érzed, nem fontos neki, nem szereti? Ha például úgy érzed, hogy nem fontos neki a gyereketek, gondold át, hogy ez biztos hogy így van, vagy csak a te félelmed? Aztán a nagyszülők, lehet, hogy féltékenység van benned? (Egyelőre minden értékítélet nélkül, csak gondold meg hogy van vagy nincs.) Aztán hogy ilyenkor nem tudsz elég időt a gyerekkel tölteni, ezt is írtad, vedd föl a listára. És végül hogy neked kell átmenni érte.


Gondold át, hogy mi az, ami ebből tényleg baj. És mi az, ami csak nem felel meg egy korábban felállított vágyképednek (és igazából másképp is lehet ugyanolyan jó).


Utána gondolj ki példákat, hogy mit szeretnél másképp. Ezeket majd a pároddal kell véglegesíteni, azért kell a példa, mert az is segít megérteni, hogy mit szeretnél. Gondolj arra is, hogy nagyon jó, hogy a gyerek sok időt tölt a nagyszülőkkel, ezt az értéket ne pusztítsátok el fölöslegesen.


Például lehet azt, hogy megbeszélitek, minden nap este 7-kor vacsora, 8-kor fürdetés közösen, ezért 7-re jöjjenek haza (vagy ahogy nálatok a napirend van). Ezeken a heteken betervezhetsz reggelre közös időt a gyerekkel. A párodnak esetleg segítségre van szüksége, hogy megtanuljon játszani a gyerekkel? Indulásnak jó, ha leül a gyerekszobában (telefon nélkül), és csak nézi, ahogy a gyerek játszik. Be fog vonódni, a gyerek oda fog menni.


Miután magaddal tisztába jöttél, beszéld meg a pároddal. Mivel már pontosan tudod, hogy mi a fontos neked és mi nem, több megoldásra nyitott lehetsz, nem kell az első elképzeléshez ragaszkodnod.

júl. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
2-es vagyok: 14-es nagyon jókat ír!
júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Engem az zavar, hogy azon a héten amikor délutános vagyok szinte nem érzem, hogy lennék a gyerekeimmel. Màr semmi kedvük mesélni nekem a napjukról, mert már késő van. Párom pedig megtehetné, hogy velük van és még is fontosabb a kertészkedés meg az ügyködés és ez nagyon elszomorít engem. Az ő szülei nagyon közel laknak és az anyukája a páromnak alapból mindig mondja, hogy ha hazaértek vigye át magához a gyerekeket és sose mondja, hogy nem, most én otthon maradok, mert játszunk kicsit vagy haladunk a házival.

Örülök, mert tudom, hogy imádják az unokájukat és saját gyerekükként kezelik, fiatalosak stb.

Néha azt érzem én rám nincs is szükség.

júl. 15. 11:43
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

De ezt a pároddal miért nem tudod megbeszélni, hogy figyelj már, Jani, azon a héten, amikor 5-re esek haza, ti legyetek otthon addigra légyszíves a gyerekkel, mert vele szeretnék lenni otthon, nem anyádékhoz átmenni hazakönyörögni.


Mert érthető, mi zavar, az a kérdés, mi nem egyértelmű abban, hogy ezt megbeszéld a férjeddel?

júl. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
59%

"Màr semmi kedvük mesélni nekem a napjukról, mert már késő van"


Ennek aztán semmi köze ahhoz, hol vannak a gyerekek. Te dolgozol sokáig, ez csak rajtad múlik.

júl. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont a férjem van sokáig a munkahelyén, ők 10 órás munkarendben vannak, heti 4 napot, péntek szabad, fél 7 körül szokott hazaérni, akkor vacsorázunk együtt, vacsi után meg még játszanak, amíg én elpakolok, ilyesmi, ez a közös idejük hétköznap. Praktikusság miatt én viszem-hozom a lányunkat hétfőtől csütörtökig (bölcsi), én 8-4-ig dolgozom. Pénteken ő hozza-viszi, az az apás nap, én olyankor munka után edzeni megyek, vagy elintézem a dolgaimat. Én havi 1 hétvégét dolgozom, akkor az apjával van szintén.
júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
77%
Én nem adnám fel ezért a munkám, amit szeretek. Ez egy átmeneti időszak, 12-13 éves koruktól teljesen mindegy lesz nekik, hogy mikor érsz haza. Míg a munkád akkor is meglesz, mikor ők már rég kirepültek.
júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!