Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hasonlítgatják a rokonok...

Miért hasonlítgatják a rokonok a gyerekeket családon belül?

Figyelt kérdés
A férjem és a testvére egynemű ikrek, a sógorméknak 8 hónapos babájuk van, nekünk 6 hetes. Azt vettem észre, hogy a családtagok mindig hasonlítgatják őket pl.hogy mekkora a súlyuk (mármint mekkora volt ennyi idősen a másik baba), mennyit alszik, milyen színű a szeme, a haja, hány cm-mel született, mennyi a születési súly, szoptatott vagy tápszeres a baba stb. Nekem ez nem tetszik, úgy látom a férjeméknél is visszafodíthatatlan károkat okozott, hogy az egyik fiú maga a tökélynek van beállítva, míg a másik nem. Hogyan lehetne megértetni velük, hogy minden baba más, máshogy fejlődnek stb. és nem kell őket összehasonlítani? Rájuk szoktam szólni, hogy ne csinálják, de eltelik 2 perc és valaki megint tesz valami megjegyzést. Azt szeretném, ha jó unokatestvérek lennének a gyerekek, de ezzel később csak azt érik el, ami a férjemék közt is van, hogy az egyikőjük nagyon féltékeny a másikra akaratlanul is.
jún. 27. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így el kell nekik mondani, erélyesebben..vagy neki állni te is hasonlítgasd, de úgy, hogy ne tetszen nekik, és akkor majd leesik számukra is, hogy baromság.
jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyukám ilyen...ti ennyi idősen már átaludtátok az éjszakát. Hát nekem minden gyerekem jó evő volt. Hát az xy nem ilyen. Bezzeg ha valamit korábban csinál azzal nincs gond. Nagyon idegesítő. De mindig elmondom, hogy ő másmilyen és úgy tökéletes ahogy van. Nem minden gyerek egyforma. Ettől függetlenül csinálja. Már elengedem a fülem mellett.
jún. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sehogy. Neked kell elfogadni, hogy ilyen a világ sajnos. Én nem csak családban tapasztaltam ezt, de lépten nyomon belefutottam MINDENHOL. Az én gyerekem ilyen idősen ezt tudta, ennyi foga volt, ennyit aludt, ezt ette, blabla...

El kell engedni, én már kezdek rá immunis lenni. Annyira nem érdekel kinek a gyereke mit tud, vagy nem tud ilyen idős korban. Mintha ez lenne sokak egyetlen témája komolyan. :)

El kell mondani, hogy a te gyereked meg ekkora/ilyen/ezt tudja és kész, semmi értelme hasonlítgatni. Szerintem nem is gondol bele a család ez hogyan csapódik le. Vagy legalábbis anyukám nem gondolt bele. Amikor jeleztem, hogy nem érdekel a kolléganőjének az ugyanilyen idős babája mit csinál, akkor nézett rám nagy kerek szemekkel, hogy dehát ő ezt nem rosszmájú összahasonlításnak szánta, inkább csak érdekesség...

jún. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
23%
Konkrétan mindenki ezt csinálja, és nem csak a gyerekem hasonlítják más gyerekekhez, hanem a gyerekemet hozzám, a testvéreimhez, az unokatestvéreimhez, a sógoromékhoz, szóval minden létező emberhez akit láttak már gyerekként. Ez teljesen természetes. Nem kell ezen mérgesnek lenni. Sokszor még segíthet, mert így láthatod, hogy vannak dolgok amelyek minden gyereknél vannak. Sőt, rokonoknál külön hasznos, mert nagyobb eséllyel fordult elő a probléma már mással, ezért kaphatsz megoldási javaslatot.
jún. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!