Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben változtatott meg téged...

Miben változtatott meg téged az anyaság? Akár pozitív, akár negatív változás

Figyelt kérdés

jún. 7. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
sokkal empatikusabb lettem a gyerekekkel, sokkal kritikusabb a többi anyával :D
jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Pozitív:

Több fele tudok figyelni, tudok nyitott szemel aludni, lett pár új "anyabarátnőm".


Negatív:

Az alakom. A nemalvás, összevisszaevés, 2 terhesség megtette hatását. +10kg, ami ellen se erőm, sem időm tenni.

jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Idegbeteg lettem 😣
jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Sokkal türelmetlenebb, idegesebb, feszültebb vagyok.

1 pillanat alatt jutok a nyugalomból az ordításig


Őszintén szólva kizárólag negatív változások vannak, a testem is tönkrement az idegrendszerem mellett, munkám nincs már 11 éve miatta, életkedvem 0, céljaim és terveim elszálltak.

Semmire nem vágytam ebből az életből amim most van!

jún. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Negatív: Konkrétan azt érzem, hogy az IQ-m felét elvesztettem. Nem jutnak eszembe szavak, nem tudok reagálni egy egy beszélgetésben azonnal, mert értem, mit mondanak, csak nem fogom fel. Ez biztos a fáradtságtól van, de engem rosszul érint, mert nem ilyen voltam, sőt, nagyon nem.
jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

5# vagyok, a 4# válaszból eszembe jutott, hogy hogy nézek ki.


Világ életemben meg voltam elégedve a testemmel, csinos voltam, nem volt olyan részem, amin változtatni akartam volna, és egészséges is voltam.


Na ehhez képest a szülés óta nem bírok tükörbe nézni. Nagyon széles lett a csípőm, hiába vagyok súlyra annyi, mint mikor terhes lettem, úgy nézek ki, mint akit rosszul rajzoltak le. Nem jönnek rám a régi ruháim, ha meg újat veszek, rosszul érzem magam. Ja, és noha súlyra tényleg annyi vagyok, mint előtte, összeérnek a combjaim, amitől kb hányni tudnék, és ez sem volt előtte.


Mindegy minden vitamin meg hajápolás, a hajam olyan száraz, mint a seprű.


A terhesség alatt tele lettem szemölcsökkel, amiket egy ház ára lenne leszedetni, a mellkasom meg a nyakam úgy néz ki, mintha sz*r fröccsent volna rám.


Az egészségem meg... Hiába a vitaminok, étrend, sport, a korábbihoz képest nulla immunrendszerem van, mindentől puffadok, és noha korábban sosem volt bizonyos ételekkel probléma, egy csomó mindenre lettem érzékeny.

jún. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
5: huha, nekem most 30 hetes terhesen is ez van. Vajon mi var meg ram.😀
jún. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Én pont hogy türelmesebb lesz, hiszen sosem voltam egy mintapéldány és a gyereknél a türelmetlenkedés erősen kontraproduktív. :)

Aztán amióta a mini tükörképemen látom megmutatkozni pl. a flegmaságom egyes árnyvonalait, sokkal jobban odafigyelek arra, hogy kivel milyen vagyok, kihez hogyan szólok.

Aktívabb vagyok és nyitottabb. Nekem ez néha komoly megerőltetés, mert igen magamnakvaló voltam, de alapvetően azt látom magamon, hogy jót tesz néha nyitni és a környezetemen is azt látom, hogy sokkal befogadóbbak az irányomba.

Az érzelmi skálám igen széles aspektusokban tud mozogni 10 percen belül is, ami nagyon kemény, ugyanakkor megtanított arra, hogyan tudok továbblépni, megnyugodni minél előbb.

Ami negatív, hogy elfelejtettem saját magamat. Hogy mit szeretek pl. csinálni. Tök hülyén hangzik, de a saját akaratom és igényeim valahogy nagyon elvesztek. Igyekszem visszaépíteni. Újratanulni, hogy mi áll jól a megváltozott testemen, hogyan érzem komfortosan magam az utcán, stb. Pl. nekem is szélesebb lett a csípőm, összeérnek a combjaim, melazmás lettem és új érzés, hogy a mellem rálóg a testemre és beizzad, befülled alatta. Semmi nem jó a régi cuccaimból kb. emiatt. Új ruhatár, új sminkelési szokások, stb. És ugye pici gyerekek mellett csak arra van időm, hogy kitaláljam az "új stílusom". :D Na hát ezért néha egy rakás hányadéknak érzem magam, ami az önbecsülésemnek nem tesz jót még úgysem, hogy két gyerekkel utcára menni kb. akkor is siker, ha mindenki életben hazaért, pont nem érdekel ki mit gondol a külsőmről... de azért na. Csak nők vagyunk, vagy mi.

jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Én nagyon sokat fejlődtem, mert olyan elnyomott gyerekkori traumák törtek elő, amikről nem is gondoltam, hogy fognak még valaha az életben érdekelni. Nagyon sokat tanultam magamról is, a gyerekekről. Sokkal türelmesebb vagyok az emberekkel, és kevésbé agresszív.

Hátrány, hogy igazán semmire nincs időm soha. Emiatt a korábbi időigényes hobbijaim mentek a kukába, és most téblábolok egy életben, ahol nem igazán tudom mit kezdjek magammal.


A külsőségek kevésbé érdekelnek, de pl az egészséges életmód, egészség megőrzés jobban érdekelni kezdett, pont azért, mert látni akarom a gyerekeimet felnőni. Úgy fogalmaznék, hogy igazán felnőttem.

jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Mióta anya vagyok, elkezdtem értékelni az életemet miatta. 🩵
jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!