Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem akar gyereket, de én...

A férjem akar gyereket, de én nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk együtt 1,5 éve házasok. Soha nem akartam gyereket, a férjem azt hitte majd ez változni fog, de nem, én nem tudom magam elképzelni anyaként. Sajnálom mert tudom hogy nagyon jó apa lenne, imádja a gyerekeket…Engem nem lehet meggyőzni, tartom magam ahhoz hogy soha nem lesz babám. Párom 29 éves, én 24. Mindig mondja hogy közeledik a 30-hoz és az összes barátjának már van gyereke. Nem tudom mit tegyek, néha azt kívánom bárcsak elhagyna, nem miattam, hanem miatta mert tudom hogy mellettem nem lehet igazán boldog :/
jún. 6. 22:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
#9 vagyok, én is már egészen fiatalon tudtam, hogy nem akarok gyereket, és ez soha nem változott. Még csak a gondolattal sem játszottam el soha, hogy mi lenne, ha... De nekem szerencsém volt, mert a férjem sem akart gyereket, így nem volt belőle konfliktus.
jún. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%

8, 10: biztosan vannak ilyen emberek. Meg olyanok is, aki meggondolják magukat. Kérdezőn mondjuk egyik verzió sem segít most.


Igazából csak azon gondolkodtam el, hogy ha valaki tényleg de tényleg tudja, hogy soha de soha, akkor miért nem bizonyosodik meg arról, hogy ezt a másik is így gondolja? A helyzet miatt érzem azt, hogy ez valahogy nem lett úgy isten igazából helyre rakva, talán egyik félben sem.

jún. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%
10es, több embert is ismerek akik elkötés után lettek terhesek úgyhogy óvatosan..
jún. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

"Soha nem akartam gyereket, a férjem azt hitte majd ez változni fog, de nem, én nem tudom magam elképzelni anyaként. "


Ha ebben teljesen biztos vagy, akkor tényleg inkább váljatok el. Ez nem olyan dolog, amiben lehet kompromisszumot kötni.

Te sem kényszerítheted bele magad általa olyanba, amit nem akarsz, és tőle sem várható el, hogy lemondjon erről a vágyáról.

jún. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg meg is gondolja magat a kerdezo, mondjuk 10-15 ev mulva, a ferjenek lehet addigra mar “keso” lesz. Ugy ertem, o most akar gyereket, nem fog masfel evtizedet varni.

Szerintem ennek a hazassagnak nincs jovoje.

jún. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
El kell válni.Össze se kellett volna így házasodni.Ezen nem igazán lehet változtatni,ha az egyik vágyik rá,az mindig is fog,ha a másik nem akar, akkor ő még nem akar.Vagy valaki megerőszakolja magát,és beadja a derekát,vagy válás.Abból viszont semmi jó nem sül ki,ha olyan vállal gyereket aki nem akar,ugyanis lehet,hogy nem csak a párját,de a gyerekét is okolni fogja az élete "elromlásáért".Az megint nem jó,ha valaki szeretne,de a másik miatt lemond a gyerekről,mert ugyanaz lesz a vége, folyamatos vágyakozás,és a másiknak való bizonygatás,hogy milyen jó lett volna egy gyerek.
jún. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
94%
Gyerek kérdésben nincs kompromisszum, meggondolatlan döntés volt összeházasodnotok. Ha te tudtad már rég, hogy biztos nem akarsz gyereket, miért mentél hozzá? Ő pedig miért vett el, titkon remélve, hogy megváltozik a hozzáállásod? Mert láttam már erre is példát, van ilyen, de alapozni erre nem lehet. Főleg úgy, hogy te nem bizonytalan voltál ebben a kérdésben, hanem határozottan nem szeretnél anya lenni. Szóval ezt át kell higgadtan beszélnetek, hogy ő ragaszkodik-e ahhoz, hogy apa legyen, mert ha igen, váljatok el békében, 14-es jól leírta.
jún. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
82%
Csak nekem akadt meg azon a szemem, hogy azért akar a pasi, mert már minden barátjának van??? :D
jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
85%
#18 Nem csak neked, nekem is, írtam is ezzel kapcsolatban. Gyereket azért, mert másnak is van? A gyerek nem játékszer, iPhone vagy Bmw, az egy életre szóló kötelezettség. Sajnos sokan elkövetik ezt a hibát.
jún. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
77%
Tisztázni kéne, a gyerek utáni vágya tényleg valós vagy csak dolgozik benne a csorda szellem, "Haveroknak is van, le vagyok maradva". Ha tényleg gyereket akar, engedd el, hosszútávon nem lesz ebből boldog házasság!
jún. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!