Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akik fiatalon szültete...

Anyukák akik fiatalon szültetek,mikor kaptátok vissza a szabadságotokat? Mikor kezdtétek újra jól érezni magatokat a bőrötökben, párotokkal?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 2 gyerekem van, két kislány, a legkisebb 3 hós a nagyobbik 3 éves.

Szeretem őket,akartam őket; mind a kettő tervezett baba volt. De nehéz anyának lenni, egész nap és minden nap a gyerekekkel vagyok, ha elmegyünk valahová egy sétára pl.sírás lesz a vége, így már nincs kedvem kimenni sem a házból, de idebent pedig bezárva érzem magam.

Nem tudunk elmenni randizni a férjemmel vagy vacsorázni egy étteremben, mert itt vannak a gyerekek, este fürdés, lefektetés. Még kicsik ezért ott hagyni a nagyszülőknél sem lehet őket mert valamelyik pláne a pici sírna utánnam.

Vannak ismerőseim akiknek nincs gyerekük; mert nem sikerült eddig vagy van aki még nem akar. Nem ez a fontos. Csak látom őket hogy nyugodtan elkészülnek; kicsipik magukat és oda mennek ahová akarnak; amikor jók esik én meg nem hagyhatom el a házat egy hatalmas nagy batyu nélkül. Már nem is esik jól senkinek hogy bárhová elmenjen velünk a gyerekek miatt. Mert valamelyik megéhezik, pelus csere stb.

Vannak napok amikor könyebb de most olyan napjaim vannak,hogy kiszabadulnák egy picit, együtt a párommal, ő is fáradt sokszor de azért még foglalkozik munka után a gyerekekkel míg én vacsorát főzök.

Nem bánom hogy anya lettem, szeretem a gyerekeim de most éppen kínlódok, és szeretnék szabadságot. Mikor jön vissza a szabadság amikor elmehetünk majd kettesbe valahová vagy a kiruccanásunk nem csak a bevásárlás lesz?


jún. 1. 23:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez nem életkori sajátosság, vagy hogy mondjam. 32 évesen szültem először és ígyis tudok szenvedni, irigyelni, pedig nem mondhatom, hogy nem éltem ki magam. Engem az is feltölt, ha egyedül elmehetek egy moziba, vagy csak barátnőzni kicsit, ha a férjemmel mennénk, akkor bébiszitter segítségét igényeljük. Szerintem egy éves volt kb. a kisebb, amikor ott mertem hagyni a férjemre egyedül a két gyereket egy éjszakára (anyatejes volt), nekem az már adott egy fellélegzést és utána rohamosan könnyebb lett.
jún. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sincs sok segítségünk, így általában külön járunk el a férjemmel programozni, kimozdulni. Legalább havi 1-2 alkalommal találkozom a barátnőimmel, iszunk egy kávét, nézelődünk, stb, a férjemék pasis estéket szoktak tartani 1-2 havonta. Nekünk 2 éves egyébként a kisfiunk, egy 3 hónapos mellett tudom hogy nehezebb, de egy pár órára már most is ráhagyhatod szerintem a párodra a picit, hogy ki tudj kicsit kapcsolódni. :)
jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Hát a fiatalságodnak sajnos annyi. 10 év szívás kb. Na jo, ha minden oké 5 év múlva már könnyebb lesz. De ugye tudod, hogy már soha többet nem leszel szabad? 18+ éves koruk után már igen.

Ezért nem szoktak a nők 30 alatt szülni. Mert onnantól tényleg vége a szabadságodnak. Te legkorábban 40 éves korod után szabadulsz. Addigra már mindegy.

jún. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha az atlag eletkoet vesszuk, akkor a 40 csak az eleted fele. Vissgavan meg 40 jo esetben. Az a szivas aki hamar beteg lesz es koran meghal. Az en anyukam.350.km re lakik,ha egy helyen laknank,mindenben segithetne, 2 hetre is bevallalna a gyerekeket. Messzirol nem tud ugrani ha kell. Annyira szukseg lenne ra,h komolyan gondolkozom,h boritani kene mindent,ovit,sulit,munkahelyeket,hazat eladni es kozel koltozni. Mar Korfun ulhetnek kb...
jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem írnám le a 40 éveseket, ilyet csak az mond, aki még jóval alatta van, vagy nagyon megkeseredett az életben. A kérdező szempontjából csak az a gond a 40-nel, hogy nagyon messze van, és per pillanat biztosan nem vigasztalja. Kíváncsi leszek, visszaemlékszik-e majd ezekre a válaszokra, és hol lesz akkor az életben :) Mert ha akarná, 40 évesen akár elölről is kezdhetné az egész gyerekesdi mizériát, amit most csinál, bár sanszos, hogy nem fogja.
jún. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

8, azért ez nagyon nem általános. 40 vagyok, van egy 9 és egy 5 évesem, és egyáltalán nem vagyok lepusztulva. Semmi egészségügyi problémám nincs (csak amit a szülés csinált velem odalent, na az már nem fog úgy kinézni, mint 30 éves koromban szülések előtt, de), semmilyen gyógyszert nem szedek. Fitt vagyok és egészséges. Nem csak 9 évvel ezelőtt, de most is tudok futni a gyerekekkel (most már nem utánuk, hanem velük).

Mindeközben van olyan huszonéves munkatársam, aki már gyerekek előtt is roncs. Ilyen-olyan pajzsmirigy probléma, IR...stb.

Életmód és genetika.

Én örülök, hogy ugyan budget módra, de utaztunk gyerekek előtt. Gyerekekkel is rendszeresen megyünk, idén már a kicsinek is a 8. repülős útja lesz, de na, nem ugyanolyan, mint előttük.

Ahogy egy étterem, múzeum, színhaz (9 éve csak bábszínházban voltam) se ugyanolyan. De legalább volt előttük 9 szabad évünk, 18 éve vagyunk együtt a férjemmel (elsőre összejöttek, direkt vártunk).

Éppen emiatt nem várom, hogy kirepüljenek, hisz nem kell bepótolnom semmit. Élvezem ezt a másfajta életet.

jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!