Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akik fiatalon szültete...

Anyukák akik fiatalon szültetek,mikor kaptátok vissza a szabadságotokat? Mikor kezdtétek újra jól érezni magatokat a bőrötökben, párotokkal?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 2 gyerekem van, két kislány, a legkisebb 3 hós a nagyobbik 3 éves.

Szeretem őket,akartam őket; mind a kettő tervezett baba volt. De nehéz anyának lenni, egész nap és minden nap a gyerekekkel vagyok, ha elmegyünk valahová egy sétára pl.sírás lesz a vége, így már nincs kedvem kimenni sem a házból, de idebent pedig bezárva érzem magam.

Nem tudunk elmenni randizni a férjemmel vagy vacsorázni egy étteremben, mert itt vannak a gyerekek, este fürdés, lefektetés. Még kicsik ezért ott hagyni a nagyszülőknél sem lehet őket mert valamelyik pláne a pici sírna utánnam.

Vannak ismerőseim akiknek nincs gyerekük; mert nem sikerült eddig vagy van aki még nem akar. Nem ez a fontos. Csak látom őket hogy nyugodtan elkészülnek; kicsipik magukat és oda mennek ahová akarnak; amikor jók esik én meg nem hagyhatom el a házat egy hatalmas nagy batyu nélkül. Már nem is esik jól senkinek hogy bárhová elmenjen velünk a gyerekek miatt. Mert valamelyik megéhezik, pelus csere stb.

Vannak napok amikor könyebb de most olyan napjaim vannak,hogy kiszabadulnák egy picit, együtt a párommal, ő is fáradt sokszor de azért még foglalkozik munka után a gyerekekkel míg én vacsorát főzök.

Nem bánom hogy anya lettem, szeretem a gyerekeim de most éppen kínlódok, és szeretnék szabadságot. Mikor jön vissza a szabadság amikor elmehetünk majd kettesbe valahová vagy a kiruccanásunk nem csak a bevásárlás lesz?


jún. 1. 23:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Na ezért jó 30 felett szülni. Rengeteget randizhattunk, utazhattunk előtte és már az emléke is feltölt..
jún. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Így van, és 30 évesen is fiatal még az ember.
jún. 1. 23:30
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hat, mikor. Minden attol fugg, hogy lesz-e segitsegetek, ez csak te tudhatod, hogy oldod meg, nem mi.
jún. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ti hogy oldjátok meg? Adjatok példát pl hogy miket csináltok gyerekek nélkül,addig ők hol vannak, nem bánják e ha nélkülük mentek valahová stb. Vagy hány évesek a gyerekek mennyire könnyű velük sétálni menni; stb
jún. 1. 23:47
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
40 evesen már biztos jobb lesz :) ez most ijesztően távolinak tűnhet, de az még tök fiatal. Én akkor szültem, par eve, és pont úgy vagyok vele, ahogy te: nézem a barátnőimet, akiknek már gimis/egyetemista gyerekeik vannak, és hozzád hasonlóan érzek, hogy ezek csak úgy jönnek-mennek, én meg pelenkazok, és minden szabad fél óra akkora szervezés es küzdelem, hogy már nem is igénylem lassan. Szóval fog még fordulni a kocka! Neked legalábbis. Én meg mar túl vagyok rajta.
jún. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Írod hogy most éppen kicsit kiszabadulnál, es erre felkaptam a fejemet, mert nekem is van egy 3 évesem, és még soha nem kivantam ennyire elmenni valahova nelküle, mint az elmúlt két napban. Valahogy most ez van a levegőben, több kisgyerekes is erre panaszkodott ma. Remélem enyhül az érzés, mert túl sok realitasa nincs egyelőre.
jún. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

ėn fiatalon szültem és mikor kicsik voltak a gyerekeim is jol szorakoztam elvitem mindenhová muzeumba,kirándulni ,ahová ėn is szivesen mentem ės ők is ėlveztėk . uj jåtszotereket is felfedeztünk .

sőt kérdező nekem majdnem egyidősek 2 fiu közt måsfél év van ,kėsöbb 30 ėveim közepėn született a lányom .

voltak nehezebb napjaim amikor irigyeltem azokat akiknek rendes segitökėsz nagymama jutott ,akik örömel vigyáztak az unokåkra.

de ez van ha étterembe akartunk menni akkor mentünk mikor a gyerekeink ovodåba voltak ės mi nem dolgoztunk stb.

jún. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

Kesobb se jobb, en 40 vagyok egy 4 evessel. Hagyjuk is. Tiszta reuma,izulet vagyok, gerinc serves lettem. Tegnap felemeltem es mar nem birok menni. Futnj abszolut nrm tudoknutana. Kvazi szabadon van az udvato ,utcan es a jatszon is. Muszaj leulnom. Faj a hatam,migren jott par eve. Minden bajom van. Te ilyenkor mar szabad leszel es pihenhetsz. Nekem hiaba volt ott a 20-30as evek, akkor nyomorogtunk egy 2 szobas panelba, se utazas,se elmenyek

Elment a 10-15 ev a semmivel. Miutam a ferjem befutott vallalkozo lett es szultem,most meg az ovis miatt nem tudunk menni,ugyanis nem alszik el idegen helyen, pavorja is van, ha du nem alszok,ejjel 1 ig sikit es kiabal,majd elnovi elvileg sulis korra, de koszonom szepen. Ugyhogy mindenki szuljon inkabb idoben, mert 40 fele mar minden szarsag jon, eü probléma.

jún. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
58%
Nem tudtok valakit megkérni, hogy vigyázzon 1 napot a gyerekekre? Valaki rokon vagy olyan személy akiben megbíztok? Hidd el, nem ördögtől való ez. Vannak gyerekek akik teljesen jól eljátszanak magukban is, én is ilyen voltam, meg szerettem kint lenni. 5-6 évesen már volt, hogy 2 hetet is a nagyszülőknél töltöttünk a testvéremmel nyáron, és nagyon élveztük, vidéken laktak, egész nap a szabadban voltunk….Nyílván ezt egy 3 hónapossal nem lehet megcsinalni, de néhány órát simán kibírnak nélkületek a gyerekek én nem aggódnék. Ha valami baj van, úgy is hívna aki vigyáz rájuk. Kicsit lazíts te is szerintem. Nem kell hogy a nap 24 órájában MINDEN a gyerekek körül forogjon.
jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Azert 40 évesen altalaban még nincs ennyi eü problema. Minden élet más, es gyereket nevelni sosem könnyű. Talán az a legidealisabb, szabadidő szempontjabol, ha az ember akkor szül, amikor a baratnői. Akkor legalabb ugyanakkor vannak ugyanabban az életszakaszban.

Én egyebkent nagyszülőkre tudom hagyni a 3 evesemet, egy-egy kávézas erejéig, vagy ha elmennénk a ferjemmel egy esti programra. Ez már műkodik, havi 1-2-3 alkalommal. De nyilván nagyon más, mint gyerek előtt, amikor az ilyesmi mindennapos volt.

jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!