Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az idei szabadságotokat a...

Az idei szabadságotokat a baba születése előtt vagy után veszitek ki?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy majd gyed után valamennyi felhalmozódik. Érdemes az ideit is kitolni, vagy inkább most kivenni és több fizut kapni? Csak kíváncsi vagyok ki, hogy csinálja most.
2010. jún. 7. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én most fogom kivenni. szeptemberre vagyok kiírva, de júliusban mennénk nyaralni, meg vannak egynapos kivétek, így totál ki is merítem. Gondolom időarányosan jár majd a szabadság.
2010. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van (úgy tudom hogy pl. a közalkalmazottak és a katonaságnál dolgozók kivételek), hogy év közben gyed ideje alatt is fizetik a szabadságot, így nem halmozódik fel.

én is szeptemberben szülök, én úgy döntöttem, h augusztus végéig dolgozom, utána a szeptember hónapra maradt 20 napom(mert az egész éves jár, nem csak időarányosan),arra kiveszem. Így még októberben is teljes fizut fogok kapni:)

2010. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az első vagyok. köszönöm a másodiknak az infót, nem tudtam hogy teljes évi szabi jár, most rákérdeztem a munkaügyestől. akkor a nyarláson kívül nekem is marad még 12 napom. :-) én is szept. elejéig tervezem a munkát, de akkor így aug. közepétől elmehetek már szabira...ez jóóóóó :-)
2010. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én kivettem elöre,
2010. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

S ha visszamentek dolgozni, akkor nektek mennyi szabadságotok lesz?

2010. jún. 7. 12:07
 6/11 anonim ***** válasza:
az első vagyok...gondolom az egész addig felgyülemlett...pl. én ha 2012.szeptemberében mennék vissza akkor ugye a 2011-es, plusz a 2012-es szeptemberig, azaz megközeleítóleg: 24+16 nap.
2010. jún. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Én úgy tudom az alap szabi marad, mert a gyed ideje alatt ki kell fizetniük. de lehet ebben én tévedek...

örülök, hogy örömet okozhattam az első válaszolónak:)

2010. jún. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na most már nem tudom mi a helyzet. A személyügyes nő, itt a munkahelyemen, azt mondta, hogy időarányosan lehet kivenni most a szabit, a többi pedig tolódik majd a gyed után. S, hogy csak 1 év gyedre jár amúgy szabi, és ehhez adódik majd hozzá még az idei, amit nem vettem ki.

Na jó..., kezdek beleőrülni. :)

S persze a neten sem találok erre vonatkozó szabályokat, csak jóóó régieket.

Amúgy mindenkinek köszi a segítséget, választ!

2010. jún. 7. 13:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is kivettem előre. majd aug.ban szülök, és mostantól vagyok itthon, és az össze évi szabimat kiadták.

Azt mondták, hogy úgy csinálom, ahogy jól esik.

Pedig nálunk betartják az ilyen törvényeket, tehát ebből nekem az jön le, hogy nem mondhatja azt a Te munkaügyesed, hogy időarányosan jár...szerintem.


szió

2010. jún. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Kicsit utánaolvastam, és úgy néz ki, hogy lehet, mégis igaza van a munkahelyednek.

Kiadható, ha jó fej a munkáltató, de a szabály szerint csak a ledolgozott idővel arányosan kötelező neki kiadni...


szia

2010. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!