Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyozitek a haztartast gyerek...

Gyozitek a haztartast gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Hogyan osszatok be az idotoket hogy mindent megtudjatok csinalni? A babam 10 honapos, nagyon aktiv es igenyli a tarsasagomat. Kisagyban, allokaban stb. ritkan van el, muszaj neki a foldon lenni, maszni, felallni, jonni menni. A gondom foleg az, hogy a szuleimnel lakunk oreg hazban, amig epitkezunk, ezert nemminden ugy van kialakitva ahogy en azt szeretnem. Nagyon sok cuccunk gyult ossze amivel szinte tele a haz. Eppen ezert nemmerem letenni a kicsit csak ugy a foldre hogy menjen, mert minden tele van, pl. Radiator, butorok, babaholmik es nemmindig latok be egyik szobabol a masikba. 2 percen belul szetverne a fejet. Igy viszont nagyon sokat kellene mellette lennem, es nemvegzem el a dolgomat.

Ugy erzem hogy ez miatt folyamatos nyomas nehezedik ram, mivel anyamnak sem tetszik ez a helyzet. Nem erti hogy miert nem hagyom benne a kisagyba a babat, hisz majd eljatszik maganak. (Ahogyan valamikor regen az o gyerekeiis.)

Kezdem tenyleg azt hinni hogy csak en vagyok ilyen lehetetlen es tenyleg ennyire rosszul csinalok mimdent.



jún. 1. 12:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mindent probalok behozni alvasidoben, ami viszont mostanaban csak 2-3x felora naponta.
jún. 1. 12:20
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Nyilván úgy, hogy gyerekvállalás előtt megteremtettem az alapokat, azaz pl. a saját otthont, ahol úgy néz ki a lakás, ahogy én akarom, és mivel nincs minden a földön, így nyugodtan mászkálhat, jöhet-mehet a babám a konyha-nappaliban, míg én a dolgon csinálom.
jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Persze, mindent meg tudok csinalni akkor, ha a ferjem itthon van. De ha nem en, akkor a ferjem csinalja.

Napkozben nincs ra eselyem, de ez engem annyira nem zavar. Alvasido 2x 20 perc, na en addig bizony fekszem es a plafont bamulom, meg nem mozdulok :D 1 eves, szepa, fogzas, minden van. Rengeteget van kezben is ujra, alig lehet letenni.

De tudod mikor lesz szerintem igazan nehez? Na majd ha vissza kell menni dolgozni. Mert akkor ott a gyerek, a munka es meg a haztartas is.


Amugy meg konnyitsd meg a sajat eleted es hagyd azt a gyereket a foldon. Ehhez mi kell? Hat, el kell pakolni, szelektalni es legalabb egy szobat vagy nappalit biztonsagossa kell tenni. El lehet valasztani pl babaraccsal is. Muszaj kerdezo, ez igy nem tudom meddig mehet, hogy a 10 hosodat nem mered lerakni a foldre! Kell neki a ter. Mi a terv, kezben es kisagyban fog felnoni ez igy nem jo.


Kerj ehhez segitseget, a felesleges cuccokat el kell adni/ajandekozni, kidobni. Es le kell lazulni, mert el fog esni, be fogja verni a fejet, sokszor, igen. Ez ilyen.

Butor, radiator, elhiheted, hogy mindenhol van es tuleltuk mi is, tulelik a gyerekeink is. :DD

Csak a sok akadalyt, felesleges cuccot kene szelektalni.

jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon problémás, hogy nem lehet a gyereknek szabadon mozogni. Kvázi raktárban éltek.

Ok, a mi lakásunk sem 100 bababiztos, de azért nagyrészt szabadon jöhet-mehet, nem kell minden fél méternél felkapni.

jún. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a háztartáson aggódnék, hanem hogy nincs elég tere a gyereknek
jún. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Engedd el a háztartás nagy részét. Most fontosabb a baba. Én mikor alszik a baba pihenek, mert ha ébren van eg, percig nem lehet egyedül hagyni. Igényli a társaságot. Az alapokat megcsinálom, és mikor itthon van a férjem akkor csináljuk a nagyobb takarítást és egyebeket.
jún. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Takarítani a férjemmel megosztva szoktunk délután/hétvégén, főzni max egy tésztát tudok amíg a 10 hónapos az etetőszékben ül, komolyabbakat este miután elaludtak (van egy ovis is), vagy hétvégén. A mosást szoktam berakni mellette, meg esetleg a mosogatógépet kipakolni, ha épp jó hangulatában van és hagyja. Nap közben inkább a picivel játszok, szerintem az fontosabb… délután pedig a nagy is csatlakozik a játékhoz, vagy elmegyünk valahová.

Mi ugyan a saját házunkban lakunk, de szerencsére édesanyám is megérti, hogy ezek már nem azok az idők, amikor a gyerek kedélyesen üvölt a háttérben a kiságyban/járókában, míg én fényesre nyalom a házat… nekem már nem kell kézzel mosom, ott a mosogatógép, tudok ebédet rendelni, ha nincs időm főzni, a többit megoldjuk máskor, a gyerek meg nem csak nő, mint a dudva.

Nyugtasson az, hogy egyszer kész lesz a saját házatok és ott már könnyebb lesz, addig meg inkább vigyázz a gyerekre nap közben, délután/este is mindent meg lehet csinálni, amikor már van segítséged.

jún. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Mi is anyukámnál vagyunk szintén felújítás miatt. Mi 1 gyerekkel kezdtünk felújítani. A mi házunk nagy, volt bőven hely. Furcsa most nekünk, hogy kevés a mozgástér (anyu egyedül lakik). Azóta született még 1 gyerekünk és úton a harmadik. Mi pár hónap és végre mehetünk haza. Ha tudjuk így elszaladnak az árak, akkor bele sem kezdtünk volna. Nem volt baj a házunkkal, de nem volt modern. Most teljes fűtés és víz csere történt. Lett gázfűtés a melegvíznek és tartaléknak a kazán mellé. Kicseréltünk minden burkolatot. Teljesen szétbombáztuk a házat, ezért tartott eddig. Gyerekeknek furcsa lesz, hogy otthon saját szobájuk lesz. Egyszer kell elkészülni a háznak, addig valahogy megvagyunk a kis helyen is. Másnak saját háza sincs. Örülni kell annak, ami van.
jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem.
jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mikor ennyi idős volt győztem a háztartást, csecsemő korában nehezebben ment, mert nem voltam gyakorlott háziasszony (ez nem azt jelenti, hogy nem takarítottam volna, mindig igényes voltam a környezetemre, pusztán nem kellett sem az időt beosztani, sem főzni, másként csináltam mindent és sok mindent újra kellett terveznem).

Igazából ilyenkor van az, hogy át kell állítani az igényeket. Nem kell lejjebb adni, pusztán reálisan átgondolni azt, hogy mi az, amit tényleg fontos megcsinálni, és mi az, ami valójában a te hóbortod, vagy másoknak akarsz vele imponálni. Ilyen tipikusan a főzés, hiszen azért a mai világban mindenhol van elérhető kifőzde, változatos és teljesen elfogadható áron kapható menüvel. Én néha el is gondolkozom, hogy jó magam ennyi pénzből biztosan nem tudtam volna kihozni ugyanezt, hiszen vannak termékek, amiket mindenképpen adott mennyiségben kapsz csak, most ha az pont 3x annyi, mint amennyi kéne, de nem akarjuk napokig ugyanazt enni, akkor mindjárt landol a kukában valami. Mi például padlót sem takarítottunk mindennap, mert egy harmadik emeletei lakásban élünk, mire az ember ide felér (nincs lift), a sár rég lekopott, mégsem ugyanaz, mint mikor. családi házban végig trappol mindenki a latyakos cipőjével, hogy aztán a kutya is összepiszkoljon mindent. Ezt is gondold át, valóban van-e arra a munkára szükség. Aztán. Azért csak meg lehet mégis oldani, hogy valahogy babakompatibilis legyen az a ház. Ha nem reális a költözés holnapután, akkor igenis el kell kezdeni Low-budget upgradet csinálni. Például felszerelni pár polcot a falra, dobozokba szépen elpakolni mindent. Lehet használtan is venni bútorokat, például szerintem az ikeás könyvespolc, amihez lehet nyitható szekrényt, fiókot, vagy dobozokat is hozzáadni, kifejezetten praktikus. Ami tényleg veszélyes, mert nem nagy tudomány lerántani pl egy bénán rögzített tükör, azt kell valahogy megszerelni, de az tény, hogy nem óvhatod a széltől is. Meg kell neki is tanulnia a teste határait és a legjobb az, ha otthon, a te felügyeleted alatt történik ez. Igen, be fogja ütni egy párszor a fejét, aminek következtében megtanulja, hogy hova hogy másszon. De inkább tegye ezt otthon, ahol tényleg legrosszabb esetben kicsit megüti magát, pityereg egyet azt csókolom, mint valami betonjátszótéren, ahol komolyabb baleset is érheti. De még mindig lehet kapni ilyen kerítésszerű tököm tudja mit, ahol viszonylag nagy helyen, de körbe tudod keríteni a gyereket, mégis csak tud mászkálni, van nagy helye neki, de nem tud veszélyes helyekhez hozzáférni. Egyébiránt az én kisfiam mindig is imádta, ha porszívózom, azzal konkrétan le lehetett kötni. Hátha nálatok is van ilyesmi, amiben akár még részt is tud venni, ha csak nézőként is.

jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!