Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ehet ebből az ételből egy 6...

Ehet ebből az ételből egy 6 éves gyerek?

Figyelt kérdés
Ma este vendégségbe megyünk, fehérboros garnélarák lesz a vacsora, enyhe hagymamártással. Nem ettünk még fehérboros ételt, nem tudom, mennyire érződik az ételen, mennyi fő ki, mennyi kerül a szervezetbe. Hagynátok a 6 éves gyereknek, hogy egyen belőle?
máj. 29. 14:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

Semmi baja nem lesz tőle, nagyon pici alkohol van benne. Amúgy a kenyérben is van alkohol, 1% körüli mennyiség, a kelesztés során keletkezik. De még egy gyereknek se lett baja tőle.


Az viszont lehetséges, hogy nem fog ízleni neki, nem kell erőltetni. Reméljük, lesz ott más étel is amit szívesen eszik. Ha csak a sütemény, egyetlen alkalomtól nem lesz baja.

máj. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 10-es! Idézlek: Utálom az alkohol szagát is,egészen biztosan semmi plusz ízt nem ad hozzá, csak tönkreteszi(szerintem) az ételt.


Ez téves, van olyan étel, amit anélkül képtelenség megcsinálni, plusz ízt pedig igenis adhat.


Nálunk eszik ilyesmit velünk együtt a gyerek vagy 2 éve (most 11),és semmi baja sosem volt. Kedves Kérdező, semmi ok az aggodalomra!

máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%

Babyboom


Soha nem iszom semmi alkoholt, mert nem szeretem. Ennek ellenére viszonylag gyakran használok főzéshez fehérbort, vörösbort, sherry-t, brandy-t. Bizony pluszt ad az ételnek, pláne ha alapvető hozzávalója

máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%

Ha főzöl/sütsz valamit, akkor azt biztos, hogy magasabb hőfokon teszed, mint ami az alkohol forrápontja. Nem marad abból kimutatható mennyiség.

Pláne, hogy 1-2 deci lehet összesen a 6-8+ fős adagban összesen. Ha nem főne el a nagyon nagy része, se lenne annyira hű de sok alkohol egy adag ételben, de így hogy elforr...

Amiatt jobban aggódnék, hogy nehogy a gyerek allergiás legyen, és ott derüljön ki. Arra nagyobb a valószínűség, mint arra, hogy egy ilyen pici mennyiségű alkohol gondot okozzon.

máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem allergiás. Nagyon szereti a tenger gyümölcseit, sokszor evett már garnélát (is).
máj. 29. 17:24
 16/21 anonim ***** válasza:
13%

Hadd kóstolja a gyermek,semmi baja nem lesz tőle :D Mértékkel.

Velem 9 évesen kóstoltatták meg a cigit ... :')

máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
88%

Pont írni akartam, hogy én a ráktól jobban aggódnék az allergia miatt, de akkor így semmi gond.

Az "alkohol" eszembe se jutna. Nincs abban semmi.

máj. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
40%
Igaz, az alkohol nem parolog el maradektalanul fozes kozben, de 6 evesnek mar siman adnek, ahogy pl. vorosboros marhaporkoltet is.
máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nem lesz, ehet ilyet.
máj. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Megevett belőle egy nagy tányérral, nagyon ízlett neki. Nem lett tőle semmi baja.
máj. 30. 11:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!