Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ehet ebből az ételből egy 6...

Ehet ebből az ételből egy 6 éves gyerek?

Figyelt kérdés
Ma este vendégségbe megyünk, fehérboros garnélarák lesz a vacsora, enyhe hagymamártással. Nem ettünk még fehérboros ételt, nem tudom, mennyire érződik az ételen, mennyi fő ki, mennyi kerül a szervezetbe. Hagynátok a 6 éves gyereknek, hogy egyen belőle?
máj. 29. 14:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
41 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Ehetni ugyan ehet, ha kevés benne az alkohol és csak azért van benne, mert elengedhetetlen volt az adott étel elkészítéséhez, de döntse el ő, hogy ízlik-e neki.


Mi absztinensek vagyunk, de ha a gyerkőc meg akarna ilyet kóstolni, engedném.


Majd mesélsz, milyen volt?

máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

Persze.

Számtalanszor készítettem és ettem olyan ételt, amibe kell tenni egy kis bort. Az még az ízén sem érződik, csak árnyalja az ízvilágot.

Egyébként az alkohol forráspontja 78 Celsius fok, úgyhogy az alkoholtartalma elforr, mire megfő a hús ill. jelen esetben a rák.

máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
Elég sok kutatás bizonyította, hogy az alkohol elpárolog mítosz.
máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%
Úgy van, 3-as,ez igaz, de az 1-es és 2-es sem ír butaságot.
máj. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Most öszintén: a mártásban tesznek 1-2 dl bort, a 8-10 adagba (ez 2,5-3 liter!), ez már önmagában annyit jelent, hogy kb. annyi alkohol kerül bele, amennyi egy túlérett gyümölcsben is van ( 30 dl-böl 2 dl bor, azaz kb 0,2 dl alkohol - ez egy fél stampedli), ez már eleve nem mérhetö alkoholmennyiség, ezt még felfözik, az alkohol 78 fokon elpárolog (vagy akik szerint az alkohol egyrésze nem tud arról, hogy párolognia kellene, ennek egytizede maradhat benne), szóval az adott mártásban a bor aromája benne lesz, alkoholtartalam viszont semmi.

A gyereknek semmi baja nem lehet, esetleg nem ízlik neki, de ártana semmiképpen nem fog

máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Az én gyerekeim is kaptak. Borral készült ételt enni közel sem ugyanaz, minta egy pohár bort adnál neki, hogy igya meg.
máj. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk mindig esznek ilyesmikből, ha ízlik nekik, nincs agyon alkoholozva egyik sem. Semmi baja nem lesz, nyugi.
máj. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom szoktatok-e enni tengeri herkentyűket, de én amúgy azt figyelném meg, hogy nem-e vált ki allergiás reakciót a gyereknél. Azt hittem emiatt született meg a kérdés, nem a bor miatt :D
máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi probléma nincs ezekkel az ételekkel. Biztos nincs benne literszám alkohol. Nyugodtan lakjon jól a gyerkőc, ha finomnak ítéli.
máj. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 babyboom567 ***** válasza:
0%
Utálom az alkohol szagát is,egészen biztosan semmi plusz ízt nem ad hozzá, csak tönkreteszi(szerintem) az ételt.Ha a gyerekem akarná megkóstolhatná.Semmi baja sem lesz tőle, ha nem allergiás a rákra.Mondjuk én egészen biztosan nem mennék olyan helyre vendégségbe ahol nincs "normális" étel.
máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!