Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg munka...

Hogyan oldjátok meg munka mellett a gyereknevelést?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy velem van baj, én csinálok vmit rosszul, de kezdtem úgy érezni, a kettő együtt nem megy. Állandó délelőtt (8:00-16:00) dolgozom. Két gyerek van, óvodások. Én viszem reggel őket, de már maga az ébredés, elindulás katasztrófa. Alig akarnak felkelni (6 körül ébresztem őket), aztán sietni kell, hogy beérjenek az oviba, hogy utána én meg elérjem a buszt munkába. Hazafelé meg állandóan játszótérre akarnak menni, de nincs igazán idő rá, mert otthon főzni kell, meg miegymást. Ilyenkor bűntudatom van. Otthon csak ezt-azt csinálok, mire végzek, fáradt vagyok, nincs kedvem foglalkozni a gyerekekkel. Gyakorlatilag alig vagyok velük minőségi időben, ez megvisel teljesen. Amíg a kicsivel itthon voltam, amikor a nagy ovis volt, itthon meg tudtam csinálni mindent, délután meg mentünk a tesóért, hazafelé meg tudtunk állni játszótéren. Volt, hogy estig kint voltunk. El is fáradtak rendesen. De most, ha haza jövünk, itthon lefáradni sem tudnak, este nem akarnak időben lefeküdni. Nagyon nem jó ez így, úgy érzem. Stresszes, feszült, fáradt vagyok állandóan. Párom ha tud segít, de váltott szakban dolgozik. Nagyszülő nincs közelben. Mit csinálok rosszul? Ti hogyan kombináljátok ezt össze?

máj. 27. 08:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Így, mint te.
máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Őszintén én is így voltam aztán elengedtem sokmindent. Nem főzök minden egyes nap, inkább 2 napra készítek ételt vagy vannak napok amikor rendelünk, esetleg melegszendvics vagy valami ami gyorsan megvan. A minőségi idő kell a gyerekeknek, nem hallgathatják mindig azt, hogy most főznöm kell, most anya rendet rak stb... fogom elviszem játszóra és kész. A gyerekben ezek fognak megmaradni nem az, hogy anya egy cseléd. Órákat vagyunk az udvaron is mellette.
máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
39%

Hát, nem így.


Nálunk csak egy óvodás van, a feleségem fél állásban, otthonról dolgozik. Mi beérünk anélkül, hogy a gyereknek 6-kor kellene kelnie, valószínűleg rövid távon kikészülne ettől.

És bevallom, az ételt sokszor rendeljük: annyira eltérő diétát folytatunk, hogy nem is nagyon lehetne három emberre főzni.

máj. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Nálam a férjem viszi reggel őket (7kor kelnek, 7:25kor indulnak, 7:30ra vannak az oviban).

Én így 7-15:30ig dolgozom.

15:45re vagyok ott értük, 55-re otthon vagyunk.


Én pl nem főzök hétköznap. iszonyú nehéz volt elengednem, mert Elötte világ életemben minden nap főztem. De a gyerekek esznek az oviba, én az irodába. Férjem pedig rendel így a műhelybe, vagy viszek az irodából.


HAzaérünk, ott én leülök egyet kávézni, ekkor kb rám sem nézhetnek, már megszokták :D ez a 10 perc csak az enyém.

Utána egy fél órát szánok a takarításra, ez alatt tökjól tudom szinten tartani a lakást. így kb fél 5től már sok dolgom nincsen.


Hétvégén pedig a férjemmel együtt rendbetesszük a hétre az udvart, fűnyírás, gazolás, stb, illetve kisikálom egy fél délelött alatt a lakást, közben főzök.


Iszonyú nehéz volt ezt megszoknom. De mostmár úgy érzem, könnyebb ez a rendszer, mint amíg egész nap otthon voltam.

máj. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

Pár dolgot elengedni. Néha rendelni valami kaját. Nem minden nap főzni, ha főzöl amit lehet fagyassz le egy két adagot, így huzósabb napokon jól jön az étel csak ki kell venni.

Takarítást is át lehet szervezni.

Kell a gyerekekkel az idő ők nem azt fogják értékelni, hogy hú de tiszta a lakás és minden nap más főtt étel van, hanem azt ha velük töltesz időt.

Lehet azt is egyik barátnöm azt csibálja, hogy napi fél óra takarítás a gyerekekkel. Pl. Ő gyors felporszívóz felmos a gyerekek a szennyest szín szerint kiválogatják, azután játszótér.

Dolgozni sajnos muszáj, így priorizálni kell. Valamit el kell engedni.

máj. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Én is elengedek sok mindent. Így, hogy egész nap nincs otthon senki, így a takarítás bőven ráér hétvégente, esténként max egy (közös) rendrakás, de én sokszor azt is elengedem. Főzni nem szoktam, minek, munkahelyen van menza, kiszállít a wolt meg a foodora, a gyerekek kapnak ebédet az oviban és a bölcsiben, szóval felesleges, max tényleg akkor főzök, ha van kedvem és időm. És akkor is elég 2-3 napra, mert egy lasagne vagy egy csülkös bableves vagy rakott zöldbab nem tud kis adagban készülni :D

És igen, nálunk az az alap, hogy amikor összeszedem őket a bölcsiből és az oviból (szerencsére közel vannak egymáshoz), akkor onnan egyből játszótér, főleg ilyenkor, amikor sokáig világos van. Bár nekem is fárasztó, még mindig kevésbé merít ki engem is, mint a házban bezárva azon stresszelni, hogy most a gyerekkel kéne foglalkoznom, de közben a főzés meg a takarítás meg az akármi. Az utóbbi ráér, amúgy, de a gyerekek hamar felnőnek, és már nem lesz ránk így szükségük, mint most. Ne abból álljon már szerencsétlenek gyerekkora, hogy folyton csak rohanás és a saját szüleiknek sincs rájuk ideje. Legalábbis ez az én filozófiám.

máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk egy bölcsis, egy ovis van. Mindketten 7-re járunk, de rugalmas annyira a munkahelyünk, hogyha később kezdek, később végzek, senki nem néz csúnyán. A lényeg, hogy az óraszám meglegyen hó végén.

Én viszem reggel a gyerekeket fél 8-ra kb. A férjem viszi őket haza 15:30-kor, nekik általában laza a program, elmennek hazafelé fagyizni, játszózni, amihez van kedvük. Én így picit tovább dolgozom, hazafelé intézem a bevásárlást, itthon találkozunk. Ha tervezek főzni mondjuk (heti egy hétköznap max), akkor a férjem addig marad játszón pl. a gyerekekkel, amíg akar, én itthon összedobom gyors a kaját. Ha hazaérnek már csak velük kell foglalkoznom. Ezen felül hétvégén főzünk csak, pláne, ha egésznapos programra készülünk. Este összeütök valami több napra elegendőt. Mi ebben adtunk lejjebb és lett (fizetett) segítségünk a takarításban 2 hetente 4-5 órában és nagytakarításokhoz, így nekem csak átrohanni kell ilyenkor ezen-azon, ez lényeges könnyebbség szerintem. Drága, de nekem megéri. Így is marad elég tennivaló az udvaron. Így azért nem érzem azt, hogy állandóan meg kéne szakadnom és lavírozok a gyerekek+házimunka között.

máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

A mindennapos főzés felesleges, főzz meg előre 2-3 napra, a fagyasztóban is legyen mindig kaja lefagyasztva.


Mondjuk ezt a rendelgetést nem tudom, miért írjátok sokan olyan egyértelmű megoldásnak, azért két főnek mindennap ebédet rendelgetni baromi sok pénz havonta.

máj. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%
Nah ezert nem birtam a panelban, a jatszoteren eltunk, estig ott ultem,kozben semmivel nem haladtam es agyverzest kaptam tole. Most hazamegyunk, a 2 gyerek megy ki terasz, bicikli,roller,hinta ,csuzda,homokozo stb. En bedobok egy mosast es megyek ki a napozo agyamba... a napi fozest engedd el. Ha mindenki eszik 1x napkozben meleget,eleg. Azzal rengeteg ido megy el. Megvenni,hazaviszed,elokeszites, fozes,utana romeltakaritas,aztan 5 perc alatt megeszi mindenki, dolgoztal vele 2-3 orat. Mondjuk kertesben a teraszon at behordjuk a port,homokot,igy a takaritast nem tudom elengedni, meg rengeteg szennyesunk van,minden nap mosok. De vegre nem a jatszon megy el az életem. Ki be rohangalok, de azert haladok a dolgommal. Maskepp ez nem megy.
máj. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"Párom ha tud segít, de váltott szakban dolgozik."


Na itt a probléma, nem segítenie kéne, hanem vállalni a teendők kb. felét.

Ha váltott szakban dolgozik, akkor reggelesben el tud menni a gyerekekért délután, délutánosban meg el tudja vinni őket reggel. Máris nem kell mindig mindkettőt neked csinálni. Amikor délutános, akkor délelőtt ráér ebédet főzni, boltba menni, házimunkázni is.

Ha már főzés, azt mi hétköznap elengedtük. Toronymagasan a legtöbb időt veszi el, főleg ha beleszámolom, hogy egyáltalán ki kell találni hogy mit főzzünk, utána bevásárolni hozzá, stb. A gyerekek az oviban/suliban ebédelnek, mi meg rendeljük a kaját. Kettőnk egyheti ebédje megvan 15-16 ezer forintból. És házhoz hozzák, és csak megmelegíteni kell, meg utána kidobni a dobozt.

Aztán a többi házimunka. Gépesíteni, amit lehet. A mosogatógép pl isten ajándéka, egy hete volt meg, amikor már nem tudtam, hogy éltünk addig nélküle. Robotporszívó, szárítógép szintén sok időt spórol. És természetesen ennek is kb felesben kéne mennie, úgy egyből nem olyan sok.

Én is 8-16:30 dolgozom, illetve minden 3. héten délutános vagyok. Így reggel fixen én viszem a gyerekeket, mondjuk utána nem busszal, hanem autóval megyek dolgozni. A férjem 6:30-15:00 van állandóan, így ő hozza haza őket. Utána ha jó idő van és akarnak, akkor bicóznak, fagyiznak, játszótereznek ők is.

Hát valahogy így. Tudom miről beszélsz egyébként, mert sokszor én is kevésnek érzem a minőségi időt. A nagynak már heti 2x edzése is van (olyankor én megyek érte melóból, kivéve délutánosban), a kicsinek is heti 1 néptánc az oviban, olyankor még később kerülnek/kerülünk haza. Van hogy mire mindenki hazaér, 1 óra múlva már vacsoraidő van. Szóval igen, ez ilyen sajnos, de azért sok mindennel lehet időt nyerni, meg nem neked kell csinálni mindent. A váltott szak ne legyen már kifogás, logisztika-szempontból az pont hogy nagyon jó amúgy. Én is utálom a délutánost, mert alig látom a gyerekeket, de bakker, enyém az egész délelőtt otthon 5 napig. Gyakorlatilag mindent IS el tudok olyankor intézni, hogy délután már semmit ne kelljen.

máj. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!