Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg munka...

Hogyan oldjátok meg munka mellett a gyereknevelést?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy velem van baj, én csinálok vmit rosszul, de kezdtem úgy érezni, a kettő együtt nem megy. Állandó délelőtt (8:00-16:00) dolgozom. Két gyerek van, óvodások. Én viszem reggel őket, de már maga az ébredés, elindulás katasztrófa. Alig akarnak felkelni (6 körül ébresztem őket), aztán sietni kell, hogy beérjenek az oviba, hogy utána én meg elérjem a buszt munkába. Hazafelé meg állandóan játszótérre akarnak menni, de nincs igazán idő rá, mert otthon főzni kell, meg miegymást. Ilyenkor bűntudatom van. Otthon csak ezt-azt csinálok, mire végzek, fáradt vagyok, nincs kedvem foglalkozni a gyerekekkel. Gyakorlatilag alig vagyok velük minőségi időben, ez megvisel teljesen. Amíg a kicsivel itthon voltam, amikor a nagy ovis volt, itthon meg tudtam csinálni mindent, délután meg mentünk a tesóért, hazafelé meg tudtunk állni játszótéren. Volt, hogy estig kint voltunk. El is fáradtak rendesen. De most, ha haza jövünk, itthon lefáradni sem tudnak, este nem akarnak időben lefeküdni. Nagyon nem jó ez így, úgy érzem. Stresszes, feszült, fáradt vagyok állandóan. Párom ha tud segít, de váltott szakban dolgozik. Nagyszülő nincs közelben. Mit csinálok rosszul? Ti hogyan kombináljátok ezt össze?

máj. 27. 08:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%

Amikor én viszem reggel őket oviba, akkor feleségem hozza el őket, illetve fordítva. Ha bármelyikünk kiesik pl munkabeosztás miatt, akkor nagyszülők segítenek. Nem egyszerű összehozni.

A kelés reggel mindig nehéz.

máj. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

"Párom ha tud segít, de váltott szakban dolgozik."


Ha délutános, akkor vigye ő reggel a gyerekeket oviba. Akkor pl. később is kelhetnének és nyugodtan menne a készülődés, hiszen apa nem siet sehová.

Ha délelőttös, akkor meg délután mehetne értük oviba és maradhatnának a játszótéren is egy órát.


Fiam egyik ovis- és iskolástársának az apja 3 műszakban dolgozik. Ha éjszakás, akkor is vidámon hozta/hozza a gyerekeket reggel fél 8 körül oviba/iskolába. Vagyis egy átdolgozott éjszaka után is van még hozzá ereje, kedve, segítőkészsége. És csak utána fekszik le aludni.


A többit illetően nagyjából megértelek. Esetleg a rendszeres sportolás - noha az is a szabad idődből vesz el - adna annyi edzettséget, hogy a házimunka után még lenne erőd a gyerekekkel foglalkozni.

Főzni gondolom csak magadra és férjedre főzöl, a gyerekek bent esznek az óvodában. Két emberre simán lehet kétnaponta főzni. Mi is így csináljuk. Egy jó adag levesből sokszor még harmadik napra is marad. Így lennének könnyebb délutánjaid.


Én ezeket tudom ötletként mondani.

Ideális megoldás nincs, nyilván nem lehet mindig a gyerekekkel játszani, amikor szeretnének, de egy kicsit lehet javítani a helyzeten.

máj. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon sok értelme van egy szubjektív kérdésnek, ha aztán a nekünk nem tetsző választ lepontozzuk.
máj. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen az élet, ez lenne a normális.

Én örülnék, ha találnék végre munkát 8-16-ig...

máj. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%

Egy évig dolgoztam így. Én vittem őket reggel, délután általában anyós szedte össze, és vitte különórára. A gyerekek tök idegbetegek lettek, én nem tudtam semmiről, mert mire 6-kor hazaértem, már nem volt kedvük mesélni a napjukról. Plusz a melóm is nagyon stresszes volt, én sem éreztem jól magam.

Találtam egy 6 órás állást otthonról 10 percre. Azóta sokkal kiegyensúlyozottabb mindenki.

máj. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A főzésre valóban jó megoldás lehet, ha több napra főzök. Párom nem igazán tud főzni, rá inkább nem bíznám ezt. Megpróbálok engedni a dolgokból, nekem is az lenne a fontosabb, hogy a gyerekekkel töltsek több időt, nem hogy csillogjon-villogjon a lakás.
máj. 27. 10:43
 17/25 anonim ***** válasza:
75%

Nem olvastam a hozzaszolasokat, és én még otthon vagyok a 2 gyerekkel, szóval nincs személyes tapasztalatom, de az alapján amit leirtal, én hazafelé megallnek a játszótéren, futossák ki magukat. Ahogy írtad, lefaradnak, jobban fognak aludni. Főzni nem főznék. Az oviban esznek főtt ételt ebédre, ti a ferjeddel ebédelek a munkahelyen, ha a férjed esti műszakos, akkor meg délelőtt össze tud dobni magának valami gyors kaját, esetleg nektek is. Vacsorára bőven elég a rántotta, virsli, kenyér sajttal, felvagottal, zöldséggel, stb. Takarítást akkora idozitenem, amikor a férjed is otthon van, Pl hétvége egyik napja. A minőségi időt próbálnám szintén hétvégére összpontosítani, illetve pénteken, szombaton este, mikor másnap nem kell korán kelni, engedném, hogy tovább fent legyenek, és tudtok együtt játszani, tarsasozni, sétálni, stb. Próbáld őket bevonni Pl a konyhában a vacsorakeszitesbe, úgy együtt is vagytok, még ha tovább tart is, mint gyerekek nélkül.

De egyébként szerintem sem egyszerű, az ember mindig csak siet egyik helyről a másikra.

máj. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg nem főzünk mindennap. Férjem munkahelyén van étterem, enyém mellett kifőzde, este meg nincs főtt étel mindennap. Rendelt pizza, melegszendvics, tükörtojás, egyéb néhány perc alatt elkészülő vacsik vannak hétköznap.


Nagyon sok időt nyerünk ezzel.


De igen, hozni vinni őket állandó rohanás nálunk is. Fél 5ig dolgozok, ha a férjem éppen nem délutános, akkor elmegy értük hamarabb és megvárnak a játszón, de ha du dolgozik az egy káosz.

máj. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
83%
Nekem most megy a kicsi bölcsibe, nekünk sincs segítség, én így tervezem: csak hétvégén fogok főzni, estére hideg étel, napközben mindenki menzázik. Takarítás hétvégén a férjemmel közösen, hétközben csak a legszükségesebbeket csinálom meg. A délutánt igyekszem majd 100%-ig a kisfiammal tölteni, így is furcsa lesz tőle ilyen sok időt távol lenni. Az biztos nem egyszerű ez az egész, kitartás kérdező!
máj. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Hétvégén megyünk mindig vhova, gyakorlatilag akkor nem jut idő semmire, enni is ott eszünk, ahova megyünk (étterem, büfé). Így hétköznapra marad a házimunkák nagy része. Más úgy csinálja, hogy nem mennek hétvégén sehova, akkor főznek, takarítanak stb. De nekünk fontos a családi kikapcsolódás, ilyenkor tudunk igazán együtt lenni. Amúgy volt egy időszak, amikor rendeltük a kaját, de anyagilag nem éri meg hosszútávon.
máj. 27. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!