Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg munka...

Hogyan oldjátok meg munka mellett a gyereknevelést?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy velem van baj, én csinálok vmit rosszul, de kezdtem úgy érezni, a kettő együtt nem megy. Állandó délelőtt (8:00-16:00) dolgozom. Két gyerek van, óvodások. Én viszem reggel őket, de már maga az ébredés, elindulás katasztrófa. Alig akarnak felkelni (6 körül ébresztem őket), aztán sietni kell, hogy beérjenek az oviba, hogy utána én meg elérjem a buszt munkába. Hazafelé meg állandóan játszótérre akarnak menni, de nincs igazán idő rá, mert otthon főzni kell, meg miegymást. Ilyenkor bűntudatom van. Otthon csak ezt-azt csinálok, mire végzek, fáradt vagyok, nincs kedvem foglalkozni a gyerekekkel. Gyakorlatilag alig vagyok velük minőségi időben, ez megvisel teljesen. Amíg a kicsivel itthon voltam, amikor a nagy ovis volt, itthon meg tudtam csinálni mindent, délután meg mentünk a tesóért, hazafelé meg tudtunk állni játszótéren. Volt, hogy estig kint voltunk. El is fáradtak rendesen. De most, ha haza jövünk, itthon lefáradni sem tudnak, este nem akarnak időben lefeküdni. Nagyon nem jó ez így, úgy érzem. Stresszes, feszült, fáradt vagyok állandóan. Párom ha tud segít, de váltott szakban dolgozik. Nagyszülő nincs közelben. Mit csinálok rosszul? Ti hogyan kombináljátok ezt össze?

máj. 27. 08:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

20-ra:

Ha minden hétvégén, a hétvége mindkét napján távol vagytok, akkor nem csodálom, hogy fárasztó az életed. Ebből is vissza lehetne venni. Pl. hogy hétvégén általában egy nap elmentek, egy nap viszont otthon vagytok. Vagy csak minden második hétvégén mentek el. Nem kell szigorú szabályt kitalálni, csak egy kicsit rugalmasabban kezelni ezt is. Én nem is akarnék hétvégén elutazni, ha hét közben majd beledöglök a munkába és a házimunkába.

máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szinte minden hétvégén megyünk valahová, van hogy mindkét nap, de azért nem egész nap vagyunk távol. Például szombat délelőtt főzés 2-3 napra, délután kirándulás. Vasárnap délelőtt takarítás, délután nagyszülő látogatás. Nektek így nem opció?
máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a "megéri-e" kérdés elég szubjektív. Nekem megéri, hiszen az időt fizetem meg, amit főzés helyett a családommal tölthetek. Drágább tud lenni, mint otthon főzni, ez tény, de ha a saját "munkaidődet" is beleszámolod bevásárlástól a mosogatásig, akkor már ez sem egyértelmű teljesen.

Én viszont nem értem, hogy a párod hol van a történetben. A váltott műszak pont lehetővé tenné, hogy mondjuk amikor ti nem vagytok otthon, ő kitakarítson, vagy összeüssön valami egyszerűt (bolognai, carbonara, csilis bab, pörkölt, stb.) Akár amikor nem reggel megy dolgozni, elvihetné ő a gyerekeket, így neked picit nyugisabb a reggeled. Én ebben látom a legnagyobb gondot, amivel jobban lehetne osztani a terheket.

máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
72%

#23

Írta, hogy a párja "nem nagyon tud főzni", jelentsen ez bármit is. Mert gondolom olvasni tud, innentől csak követnie kéne a lépéseket amiket a recept ír, nem vár tőle senki 5 fogásos gourmet ebédet, de nem vagyok hajlandó elhinni, hogy nem tudna egy bolognait vagy valami tepsis rakott dolgot összedobni. Gondolom egyszerűbb elintézni annyival, hogy ő "nem tud" főzni. Az angol nyelv úgy mondja ezt, hogy "weaponized incompetence".

De még ha főzni nem is főz, délutános műszakban minden más házimunkát röhögve meg tudna csinálni délelőtt.

máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk van segítség, mert anyósom hordja a fiam óvodába (anyós az ovi épületében dolgozik, az iskolában) Én este elkészítek mindent, a férjem is magának, kaját, ruhákat, vitaminokat. Férjem összetakarítja a konyhát vagy épp fürdet este, s én pakolok össze. Most pl este 6 kor dobtam be mosást, most szárìt a gép. Én 7-től 2- fél 3 ig melózom, 4 előtt érek az oviban, mivel ingázom, sajnos. Szaladok az oviba, majd általában onnan a boltba még heti 3x a fiammal. Onnan udvarra, térre, játszóra, mindig van valami, főleg most, nyáron estig kint vagyunk, fiam meg sem maradna bent. Jól lefárad, ma is pillanatok alatt elaludt. Én már elengedtem, hogy tiptop legyen a lakás mindig. Úgy oldjuk meg, hogy vettünk egy minőségi robotporszívót, a nagytakarítást meg hétvégére hagyjuk és a nagybevásárlást is. Sokmindent online veszünk. Főzni sem főzök minden nap. Vasárnap 2 félét, 2 féle körettel, ekkor intézzük a nagybevásárlást is. Nem minden hétvégén utazunk el, néha kell idő a pihenésre is pl egy közös séta, rollerozás, sárkányeregetés a közelben...bármi ilyesmi keretei közt.
máj. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!