Ha az apuka kiveszi a részét a gyereknevelésből, az segítségnek számít?
Én azt szoktam mondani, hogy 0 segítségünk van, mindegyik nagyszülő messze él, szóval mindent mi oldunk meg a férjemmel. Igyekszünk jól megoldani, így mindkettőnknek van szabadideje ennek ellenére, én heti egyszer járok sportolni, havonta fodrászhoz, kb havi egy csajos kávézást is össze tudok hozni általában. A férjemnek szintén van kimenője, nem zavar ha akár este összeül iszogatni a fiúkkal, ő is jár sportolni, stb.
Már megkaptam, hogy én miért mondom hogy nincs segítségem mikor a férjem kiveszi a részét a gyereknevelésből. De ez tényleg segítségnek számít? Ha valaki azt mondja hogy 0 segítsége van, abba az apuka is beletartozik? Nem elvált szülőkre gondolok persze.
Szerintem alap, hogy a férjem is szülő és természetes, hogy a családi dinamikánk az kb., amit leírtál. Segítség, hiszen nyilván jobb, mint egyedül, ugyanakkor mégsem egy KÜLSŐ személy, aki a segítségetekre lenne, szóval ilyen értelemben meg nem az. Ez csak azon múlik, hogy hogyan forgatjuk a szavakat.
Én is azt szoktam mondani, hogy nincs segítségÜNK (nekünk, mint kis családi egységnek), de azért nem szoktam drámázni, mert megoldunk mindent, ha véletlenül nem, akkor bébiszittert hívunk.
Kedves 4. A csed/gyed a kiesett munkaidő helyett jár, nem 24/24 órás robotért.
Azért kapunk gyedet, mert heti 40 órában gyereket nevelünk. A férjünk (vegyük ezt) heti 40 órában dolgozik. A maradék heti 128 órában a két fél felezze el a teendőket.
Természetesen sosem hagytam pusztán elvből semmit a másikra, amivel tudtam, haladtam a gyerekek mellett, illetve amikor tényleg halálfáradt vagy túlterhelt volt, igyekeztem többet elvégezni.
Ha ez nem így lenne, és heti 168 óra munkáért kapnám a gyedet, akkor onnantól kezdve hogy visszamentem dolgozni, senki nem nevelne gyereket.
De amúgy ha úgy fogalmazol hogy nincs segítségÜNK, akkor egyértelmű.
Sokan akkor mondják, hogy nincs segìtségEM, amikor a férj nem veszi ki a részét, ezért lehet hogy valaki a férjedre való panaszra asszociál, még ha Te nem is ezt szeretted volna mondani.
"Maximum akkor kellhet külsős segítség egy dolgozó anyának, ha a gyerek beteg és nem tud táppénzre/szabira menni, se ő, sem az apuka."
Egy ideális világban így lenne. De már a gyerek óvodába/iskolába logisztikázása is kihívás sokszor. Nekem 7:30-16:00 között tart a munkaidőm. A gyerekeket nem veszik be 7:15 előtt és 16-kor lazán kidobják az iskolakapun. Gyakorlatilag teleportálnom kellene, hogy ezt trükközés nélkül megoldjam. Megoldjuk ettől függetlenül, de ez minden nap azt jelenti, hogy én a reggeli késést dolgozom munkaidő után, a gyerekek apja meg fordítva.
Egy ideális világban nem így kellene lennie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!