Tényleg van ilyen?
Persze tudom,hogy nem nekem kell felmondanom a végkielégítés miatt!
Tudom,hogy nem köteles,de ugye törvényileg benne van a törvénykönyvben és persze mégis értem ha nincs erre lehetőség,de ilyenkor nekik kéne felmondani nekem nem?
Ugye én anno 3műszakban dolgoztam ami jelenleg kivitelezhetetlen de még a két műszak is,párom össze vissza dolgozik sehogy nemtudnám megoldani,hogy úgy járjak max fizetett segítségel,de mivel nekem a keresetem 150 ezer volt(szomorú de annyi) így nem érné meg vissza mennem! másrészt más is jár 8-15.00 ig és sima dolgozó.na mindegy majd lessz valahogy de azért dühít,hogy ennyire kitudják játszani az embert 😏
Köszönöm mindenkinek ☺️
Kérdező jó tudja, 2020-ban változtak a szabályok.
Mt. 61. § (3)
2020. január 1-től az Munka Törvénykönyvében pozitív változás történt a kisgyermekes szülőkre vonatkozóan, ugyanis már a gyermek 4 éves koráig kérhető a részmunkaidős foglalkoztatás.
Ha ügyeskedő a munkahely, akkor megpróbál veled közös megegyezést aláíratni, és azzal véget vetni a munkaviszonynak. Nehogy alá írd, küldjenek el, és fizessenek szépen, nem kevés összeget.
Ami még fontos:
- Tilos kevesebb bért adniuk, mint a legutolsó pozíciód. Sőt, ha volt inflációs emelés, neked is kötelesek megadni, minden egyes eltelt évre. Ha 3 év alatt 3-szor emeltek, akkor az mind-mind neked is jár.
- Amikor visszamész, először ki kell venned a felgyűlt szabadnapjaidat. Ezt teljes munkaidős béren, 40 órában kötelesek kiadni.
- Ismétlem, ha el akarnak küldeni, és egy napot nem engednek dolgozni, nehogy aláírd a közöst, ha ezeket nem tartalmazza, mégpedig MINDENT teljes munkaidős, inflációval emelt bérrel:
o ki kell fizetniük a felgyűlt szabadnapokat
o az idei évre időarányosan járó szabadnapokat
o 3 havi végkielégítést (ha 10 éve ott vagy, és az is számít, amikor CSED, GYED satöbbin voltál)
o felmondási időt (10-15 év közötti munkaviszonynál 30+25 nap, hacsak nincs más a szerződésedben, kollektív szerződésben!)
Szerintem látod, hogy miért ügyeskedik a legtöbb cég, felajánl 1-2 havi bért, csak írd alá a közöst, pedig valójában 5-7 havi bér járna (felgyűlt szabadságtól függően, 10 év munkaviszony esetén).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!