Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elkapott a nevetés egy faceboo...

Elkapott a nevetés egy facebookos csoportban, miszerint az az anyuka gyermekbántalmazó, aki többszöri felszólitás után hogy az 5 évese szedje össze a legót, felpórszívózta azt. Tényleg itt tart a világ?

Figyelt kérdés
Nem pártolom a gyermek bántalmazást, de ez már komolyan annak számít? Mert akkor én nagyon rossz anya vagyok, mert volt hogy a fenekére csaptam a fiamnak, sőt egyszer mikor lilult a hisztitől, egy kis vízzel is lespricckoltam. Tényleg itt tartunk hogy az hogy a legót felpórszívózta az anyuka már egy szemét ember? Valaki mondja meg hogy akkor hogyan lehet a kicsiket jobb belátásra bírni, és rávenni dolgokra anélkül, hogy könyörögni kelljen neki, mert én úgy gondolom hogy nem ők a főnök. 🤔

ápr. 23. 11:38
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
79%
30# nem, hanem mert először még csak egy kis tockost említettél, aztán már ennél jóval durvább testi fenyiteseket is elfogadhatónak tartasz, mert hát "nehogy már a gyerek dirigaljon, hát engem is vertek gyerekkoromban, mégis felnőttem"...ja, felnőttél, de milyen ember lettél..... :/
ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
84%
Én a pozitív fegyelmezés módszereit követem nagyrészt és az nem ez amit leírsz. De mindegy 😅 (úgyse értenéd mert nem akarod), higgy amit akarsz.
ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
54%
Tipikus nárcisztikus szülő vagy. Úgyis mindegy, mit írunk, nem látod be, hogy nem jó, amit képviselsz, viszont elég képmutató vagy. Tényleg egy tockossal indulsz, aztán kibújik a szög a zsákból, hogy szerinted bizony a szülőnek mindent IS lehet fegyelmezes címszó alatt, mert a gyereknek kuss a neve...az véletlen se jut eszedbe, hogy nem ő választotta az életet, ti vallaltatok őt. Akkor miért olyan baromi nehéz legalább utánanézni egy gyermek életkori sajátosságainak, fejlődési szakaszainak, már ha osztonbol nem tudod, hogy ők nem téged akarnak tönkretenni idegileg, hanem egyelőre ennyire érettek, "képesek", és kész? Lehet persze jófele, terelgetni, nevelni őket, kell is, de te ledominalod őket, diktatúrát csinálsz...ez nem jó...
ápr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:
Engem nem vertek gyerekkoromban, attól hogy néha kaptam egy nyaklevest. A nárcizmus nem itt kezdődik, olvass te is utáni, ha már itt tartunk. 😁 a gyerekeim nincsenek verve, nincsenek elnyomva, és nagyon is jó életük van attól, hogy éppen ha már nem vesh kevegőt kap egy kis hideg vizet, vagy ha éppen ha a boltban hisztizik valamiért már csak azért sem veszem meg neki, vagy amikor olyat csinál, és épp az ember kicsit megnyakalja, ez még nem verés... 🫣 én meg úgy gondolom ezért tart itt a mai világ. Mert már poénosan az 52es badyra az van írva hogy én vagyok a főnök, hát nem... szerintem az a nem normális amit ti csináltok. Tutujgassátok simogassátok mikor rosszat csinál hogy jajj ezt nem szabad.. szépen el is vannak lányosodva a fiúk, a lányokról meg ne is beszéljünk. :) egészségetekre. A Ti gyermekeitek lesznek akik majd magasról tesznek a fejetekre ha felnőnek... csak a normális emberek gyerekeit sajnálom akik mév próbálják nevelni is, nem csak a jó fele simogatni a gyereket, hogy sajnos kisebbségben lesznek az iskolában, óvodában...
ápr. 23. 16:58
 35/49 anonim ***** válasza:
71%
Nézd, neked piszkálja a csorodet annyira szélsőségesen ez a téma, hogy még kérdést is írtál róla ki, hogy jajj te aztán most milyen gáz, nevetséges dolgot olvastál...onigazolasert jöttél ide, hogy ahogy te csinálod, az a jo. 98%ban kb senki nem ért egyet veled, nem ilyen választ vártál, de azért van valami oka annak, hogy szinte senki szerint nem jó az az irány, amit képviselsz, és el vagy tevedve, ha szerinted csak erőszakkal lehet nevelni, meg kiskirályokat nevelni, csak szerinted van ez a két véglet, ezen elgondolkozhatnal....(Tudom, hogy nem fogsz)
ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
62%

“ Tutujgassátok simogassátok mikor rosszat csinál hogy jajj ezt nem szabad..”


Gőzöd sincs miről beszélsz. Lehet van ilyen, de amiről én beszélek az nem ez, viszont nem is kap egy kis hideg vizet, ha már nem vesz levegőt, vagy olyat se, hogy kicsit megnyakalom, amikor olyat csinál. Mert vannak ennél előremutatóbb eszközeim.

ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
38%
Ja és sajnos a te gyereked lesz kisebbségben az óvodában, meg iskolában, ha otthon folyton kuss a neve szegénynek, mert lelki beteg lesz, amit majd éreznek rajta, és ezért a kortársai is bántják...ördögi kor...de te tudod, mennyit ér néhány "nyakleves".
ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Kör* 37es voltam
ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:
Jézusom, hát senki nem mondta hogy kuss a neve. 😅 de már megne haragudj, ha éppen 6x szólok rá hogy ne basztassa a gáztűzhelyet, szépen, majd egyre mogorvábban, és nem érti meg, igen is hogy elfél az hogy a kezére csapj. És itt nemnúgy kell elképzelni hovy vonalzóval szétverem a gyerek kezét, vagy épp akkorát rávágok hogy beporosodjon... vezető óvonéni ismerősöm mondta, azért van a gyereknek segge, ha arra ütsz nem hülyül meg. És egy pár gyermeket kinevelt már az óvodából.
ápr. 23. 17:46
 40/49 anonim ***** válasza:
66%

Az, hogy valaki nem ad neki tockost ha rosszat csinál nem jelenti azt, hogy helyette megdicséri. Mi nem kaptunk soha egy verést sem és nem alakult ki bennünk félelem ha rosszat teszünk kapunk érte. Helyette kialakult egy olyan bizalom, hogy bármit el mondhattunk és a szülők is megbíztak bennünk. Nyugodtabban engedtek el bárhova. Szerintem sokkal többet ér ha ugyanezt vissza kapom majd én is a fiamtól és nyugodt leszek bárhova is megy mert nem hülyeségre nevelem és igyekszem ugyanolyan bizalmat kialakítani, hogy következmények nélkül bármit el mondhat. Megbeszéljük mi miért nem jó és a tetteknek milyen következményei vannak. A pont rendszer tökéletesen működik, de ahhoz nem kell verés, nem pakolja el a legot? Fekete pont. Nálunk is volt és működött, hétvégén matrica osztás volt. Aki a legtöbb piros pontot szerezte választhatott először.


Úgy gondolod jól csinálod amit csinálsz, a legtöbb szülő így gondolja de csak később derül ki valóban jó volt-e a nevelésed.

Miért rakjam hideg víz alá, hogy ne szeresse majd a vizet?


Az, hogy viselkedik a boltba szintén nevelés kérdése. Érdekes az 5 éves kisfiam nem hisztizik ha valamit szeretne de épp nem tudom megvenni, meg érti. Mindig fel írjuk így tudni fogjuk mit írjunk majd a Mikulásnak.


Nem a gyerek a főnök, de te sem vagy a gyereked főnöke.

ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!