Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy alakult ez a gyerekekkel?

Hogy alakult ez a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
a gyerekeid neveit évek óta tervezted vagy spontán? első fiamnak elejétől terveztem egy nevet,ismertem olyan nevűeket,tetszett,de férjemnek volt egy rossz ismerőse ezzel a névvel,nem engedte. 33 hetes !!! voltam mire kiegyeztünk egy közös névben :D mert azon kívül semmi se tetszett nekünk. másodiknál,szintén fiú,olyan sokat szenvedtem a terhességgel,hogy középidőtől már nem is kérdezgettem ,és ő is feladta a próbálkozást,és megkaptam a fiúnevet amit elsőre akartam. főleg,hogy semmilyen más nevet nem találtunk ami tetszene. illetve nekem a Dalton vagy Damián tetszik,de garantálom ezzel kinéznének ( nem barnabőrűek vagyunk :) . a vicc,hogy 5 lánynevet is imádok,de lányom nincs . már évek óta tudtam mit adnék ha két lányom születne. abban egyetértettünk,hogy feleslegesnek tartjuk a két nevet. úgyis egy néven nő fel és kicseszünk vele csak aláíráskor,és nem adjuk szüleink vagy nagyszülők neveit,pedig ugyanúgy hívták anyukáink akik meghaltak. de saját nevet akartunk nekik.nálatok hogy alakult a névválasztás?
ápr. 2. 23:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
75%
A férjem az ismeretségünk elején azt mondta, hogy már tizenéves korában elhatározta, hogy ha fia lesz, milyen nevet szeretne neki. A név számomra is elfogadható volt, így amikor kiderült, fiút várok, nem kellett keresgélni. A rokonságból volt, aki húzta a száját a névre, de így jártak. A biztonság kedvéért volt egy lány név is a talonban, ha megviccelne a baba, de nem tette. Másodjára kislányt vártam, még mindig tetszett a korábban kiválasztott lány név, de - érzelmi okokból - anyós nagyon kérte, hogy ne az legyen. Nem ragaszkodtunk hozzá, elkezdtünk nevet keresgélni (anyós felbátorodott és jött a saját ötleteivel, de a férjem elég határozottan elküldte). Néztük az utónévkönyvet, írtunk külön-külön listát, átbeszéltük a két lista metszetét, majd szűkítettük, megint átbeszéltük, megint kihúztunk pár nevet, maradt három. Itt tartottunk, amikor hirtelen beindult a szülés. A nevet végül már a kislányunk arcát nézve választottam ki. Szerintem jó döntés volt.
ápr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
76%
Az első gyermekünk még meg se fogant, amikor már megvolt a lány és a fiú név is, mi nem sz*rakodtunk ezen sokat :D fiú lett, az lett a neve, amit elterveztünk. A második még csak tervben van, de megvan a lány (az ugyanaz, ami lett volna) és a fiú név is.
ápr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
76%
10-12 éves voltam mikor azt mondtam,ha lesz egyszer egy fiam Tamás lesz.Annyira tetszett ez a név.Fiam is lett,az is lett.Azóta született két lány ,nekik terhesség alatt lett meg a nevük.
ápr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon sokat gondolkoztunk rajta, egyikunknek se volt amolyan evek ota vagyott neve, ezzel egyszeruen nem foglalkoztunk soha.

Volt tobb befuto, de vegig ezerszer megkerdojeleztuk az osszes nevunket, valahogy nem ereztuk magunkenak.

De vegul amikor mar mentunk szulni a korhazba, akkor dontottunk…:D

ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
76%
19es, a férjednek nincs ugyan annyi joga nevet választani? Neked hogy esett volna, ha közli hogy márpedig a gyerek mondjuk Dezdemóna lesz nem érdekli mit szólsz hozzá?
ápr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nem volt semmilyen ötlete névre, de mindenbe belekötött amit találtam, így nem gondolnám, hogy név nélkül kéne maradnia a gyereknek. Az első gyereknél ő döntött és én elfogadtam. Akkor a másodiknak miért ne adhatnám én? Nekem is ugyan annyi jogom van nevet adni, én is a szülője vagyok és kihordom a gyermekemet. Amúgy köszönjük jó a házasságunk és nemfogja ezen felhúzni az orrát, nincsenek álmatlan éjszakái, mert én ezt a nevet szeretném.
ápr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk annyi volt a kikotesunk, hogy exek nevet ne, meg ciganyos neveket se talaljunk ki. Amiket kitalaltam 13 evesen fiura es lanyra, azok nem illenek a vezeteknevhez (ami raadasul kotojeles, harom szotagu) igy kisse fajo szivvel, de elengedtem.

Amikor kozos gyerekrol beszeltunk, valamiert csak lanyra gondoltunk, igy fiunevekrol nem beszeltunk. Lanynevet a ferjem mondott, ami megtetszett. Most kiderult, valoban kislanyunk lesz, meg is konnyebbultem, hogy fiuneveken nem kell tornunk a fejunket.

ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
61%
26os ja ő döntött, mert nem engedtél a Hannából, így ha nem akart hisztit engednie kellett valami hasonlót... holott lehet ő teljesen mást adott volna aminek nincs köze a Hannához
ápr. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
Mi közöd van neked az én férjemhez? Ő nem rugózik rajta ennyit mint te. Neharagudj meg, de a gyereket szereti nem a nevét. Hidd el ez a dolog nemfog éket verni közénk. Nem ismeresz se engem se a férjem, úgyhogy legyél olyan kedves ne akarj beleszólni abba ami nem a te dolgod. Látszik annyi boldogságod van, hogy itt gyakorin beleköss emberekbe felesleges dolgokon.
ápr. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Diákkorom óta a vámpírnaplók színésze keresztnevét akartam adni, Ninát. Mikor teherbe estem akkor is ez járt a fejembe, hogy Nina lesz, nagyon kötődtem ehhez a névhez. Páromnak tetszett de mi lenne ha Alba lenne? A 7. hónapban ehhez a 2 névhez társult még egy névötlet, a Valentina.

Majd nemsokkal késöbb párom ledőlt a kanapéra és a vámpírnaplókat néztem, amire felkapja a fejét az Elena névre. Na ez a 4 névötlet volt képben. Elena lett a kislányunk neve és nem bántam meg hogy nem Nina. Külföldön élünk, apuka nem magyar.

ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!